logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Posters For Ukraine – plakaty z całego świata na wystawie STGU i AMS

   01.04.2022, przeczytano 614 razy
ilustracja

1 kwietnia 2022 r. w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie otwarta została wystawa prac grafików poświęcona wojnie w Ukrainie. Organizatorzy – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i spółka AMS wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami z Ukrainy prezentują 30 plakatów, które będzie można zobaczyć także na przystankach i cyfrowych nośnikach AMS w głównych miastach Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/posters-for-ukraine-%E2%80%93-plakaty-z-calego-swiata-na-wystawie-stgu-i-ams,395319,artykul.html

–  Wystawa Posters For Ukraine jest odpowiedzią na wojnę – mówi Filip Tofil z zarządu STGU. – Kiedy bombardowane były spokojne miasta i miasteczka, ukraińscy ilustratorzy i projektanci wezwali do tworzenia plakatów i ilustracji informujących o tragedii, jaka spadła na ich kraj. Na wezwanie odpowiedzieli artyści z całego świata, tworząc prace mówiące o smutku, strachu, nienawiści, nawołujące do zakończenia wojny, manifestujące odwagę, dające nadzieję. Wystawa Posters For Ukraine prezentuje zestaw wybrany spośród kilkuset prac nadesłanych do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, a także publikowanych w ramach tzw. poster call organizowanych przez Pictoric Ilustrators Club z Kijowa oraz 4th Block z Charkowa – dodaje.

– Od niemal dwóch dekad wspieramy twórców w wyrażaniu ich myśli i uczuć w przestrzeni publicznej, prezentując plakaty artystyczne m.in. w projekcie Galeria Plakatu AMS. Wiemy bowiem, jak skuteczną formą jest plakat, który często nawet bez słów trafia w emocje odbiorców – mówi Grażyna Gołębiowska, dyrektor marketingu AMS. – Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie Posters For Ukraine – jest to wyjątkowy moment w historii, w którym każda forma pomocy naszym sąsiadom, także ta symboliczna, ma wielką moc – dodaje.

Na wystawie w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich, a także na nośnikach AMS swoje prace prezentują: Anton Abo, Studio Agrafka, Anna Andreieva, Peter Bankov (Bankov Posters), Tomasz Czyżkowski, Michał Dyakowski, Masha Foya, Stanisław Gajewski, Maks Graur, Oleg Gryshchenko, Ola Jasionowska, Paweł Jońca, Iryna Kalantai, Mari Kinovich, Hania Kmieć, Przemek Kotynski, Olga Kulish, Simon Litvinov, Kosma Masny, Sabina Oberholzer, Dilyana Peeva, Zhenia Polosina, Dominik Przerwa, Szymon Szymankiewicz, Beata „Barrakuz” Śliwińska i Renato Tagli.

–  Te plakaty nie zawrócą lecących kul, nie powstrzymają czołgów na ulicach, co nie znaczy, że one także nie są orężem w tej wojnie. Siła perswazji i siła budowania społeczności często jest równie ważna, co siła jednostek na froncie. Twórzcie plakaty nie wojnę. Slava Ukraini! – apeluje Filip Tofil.

Wystawa w Łazienkach Królewskich potrwa do końca kwietnia 2022 r. Jej organizatorami są STGU Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz AMS we współpracy z organizacjami z Ukrainy: Pictoric Ilustrators Club oraz 4th Block, zaś partnerami: Grafprom, Polish Graphic Design i Syfon Studio.

Spółka AMS wspiera artystów od początku swojego istnienia. W licznych działaniach udowadnia, że plakaty i sztuka są częścią miejskiej przestrzeni, oddziałują na odbiorców, komentują rzeczywistość i są głosem w słusznych sprawach. Konkursy Galerii Plakatu AMS czy prace z serii Przyjaciele Galerii Plakatu AMS odnoszą się do aktualnych wydarzeń (m.in. pożary lasów w Australii, COVID-19) oraz wyzwań, z którymi mierzy się społeczeństwo (m.in. prawa kobiet, ochrona klimatu, troska o dobro zwierząt).

Źródło: AMS

www.ams.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Platige USA LLC z pierwszymi sukcesami na rynku amerykańskim
Rynek innowacyjnych usług wymaga doświadczonego zespołu, dlatego Platige Image, studio obchodzące w tym roku 25-lecie działalności informuje o kolejnych znanych specjalistach, którzy dołączyli do w amerykańskiego oddziału w Manhattan Beach, w stanie Kalifornia. Widoczne są też pierwsze efekty działalności Platige USA LLC. Studio może pochwalić się...
Kerris i Filip Barański w ramach inicjatywy Pragmatycy
Rusza nowy projekt Pragmatycy, w którego skład wchodzą Filip Barański oraz zarząd KERRIS Krreacji: Jacek Stefanowicz, Piotr Szkałuba oraz Ignacy Bochiński. Inicjatywa łączy dwa światy: agencyjny oraz kliencki, tworząc nową jakość na rynku reklamowym.
Scalence, firma świadcząca usługi doradcze i mentoringowe dla biznesu, wybrała agencję Triple PR do kompleksowej obsługi komunikacyjnej. Scalence pomaga właścicielom i managerom wypracować najlepsze możliwe rozwiązania dla ich biznesu. Oferuje innowacyjne wsparcie dla właścicieli i prezesów przedsiębiorstw w dostosowaniu wizji, strategii, wartości oraz kluczowych...
Anna Simon w zarządzie Związku Firm Public Relations
8 sierpnia odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Związku Firm PR, na którym wybrano nowego członka zarządu ZFPR. Funkcję Skarbnika i Wiceprezesa objęła Anna Simon, Managing Director w agencji Komunikacja Plus PR, wchodzącej w skład Grupy Komunikacja Plus.
K2 Precise wygrywa przetarg Mann+Hummel FT Poland
W wyniku wygranego przetargu agencji K2 Precise (Grupa K2) powierzono obsługę digitalową promującą marki FILTRON i WIX Filters na kilkunastu rynkach europejskich.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764