logo
WIADOMOŚCI

Potencjał druku: Konferencje DKS w kilku miastach

  PR 25.09.2017, przeczytano 820 razy
ilustracjastrzałka

Firma DKS – jeden z czołowych dostawców w Polsce w zakresie rozwiązań dla druku cyfrowego, introligatorni oraz oprogramowania dla poligrafii – wraz z firmą Canon oraz partnerami: firmami EFI i Letrabit od sierpnia br. organizuje cykl bezpłatnych konferencji w różnych miastach Polski. We wrześniu natomiast z sukcesem wzięła udział  (prezentując swoją ofertę na jednym z największych stoisk targowych) w Festiwalu Druku w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/potencjal-druku%3A-konferencje-dks-w-kilku-miastach,33859,artykul.html

Jedną z prezentowanych tu maszyn była drukarka Océ Colorado 1640 z technologią UVgel do tworzenia materiałów informacyjno-reklamowych i grafiki, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Nie mniejszym cieszyły się prezentowane na stoisku DKS urządzenia Konica Minolta. Kolejna okazja do spotkania z bogatą ofertą tej firmy będzie miała miejsce podczas zbliżających się, wspomnianych konferencji:  4 października w Katowicach, 15 listopada w Gdańsku, 22 listopada we Wrocławiu i 6 grudnia w Warszawie.

Bezpłatne konferencje z cyklu „Odkryj potencjał druku” to imprezy prezentujące najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu druku cyfrowego w wielkim i małym formacie. Podczas spotkań specjaliści z firm organizujących te wydarzenia (DKS, Canon, EFI i Letrabit) przybliżają również zagadnienia związane z proofingiem, personalizacją, zaawansowanymi kontrolerami i niestandardowymi podłożami do druku.

- Udział w tego rodzaju spotkaniach – mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS - jest doskonałą okazją z jednej strony do testów nowych produktów, z drugiej – do dyskusji z ekspertami i do wymiany doświadczeń z osobami z branży poligraficznej i reklamowej. Podobnie rzecz się ma z imprezami o charakterze targowym, a do takich należy Festiwal Druku, gdzie również byliśmy obecni ze swoją ofertą i gdzie odnotowaliśmy duży sukces. Zainteresowanie prezentowanymi urządzeniami było ogromne; rozpoczęliśmy wiele rozmów handlowych, z których część będzie miała także niebawem swój finał, co bardzo nas cieszy.

Festiwal Druku – przystanek na trasie

Wśród prezentowanych na warszawskiej wystawie urządzeń znalazła się drukarka Océ Colorado 1640 z technologią UVgel do tworzenia materiałów informacyjno-reklamowych i grafiki. To 64-calowe urządzenie rolowe charakteryzuje się – jak podaje producent - wysoką wydajnością i jakością wydruków oraz uniwersalnością w kontekście różnych zastosowań (przy wykorzystaniu dużego zakresu mediów). Co istotne dla użytkownika – jest ono niedrogie w eksploatacji (m.in. dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na atrament i energię) i łatwe w obsłudze. Gwarantuje także szybki czas schnięcia, co jest istotne w codziennej produkcji, bo znacząco skraca jej czas. DKS zaprezentował na swoim stoisku także maszynę KIP 860, przeznaczoną do wysokowydajnego druku plakatów w formacie maksymalnym A0. Ze względu na duże możliwości ploter ten przyciągał uwagę nie tylko przedstawicieli branży reklamowej i poligraficznej; maszyna jest skierowana także do sektorów CAD i GIS.

ilustracjastrzałka

Na stoisku DKS prezentowane były także urządzenia Konica Minolta, które od wielu lat znajdują się w ofercie tego dostawcy. Goście mogli zobaczyć w pracy „na żywo” kolorowy system produkcyjny Accurio PRESS C2060 z kontrolerem EFI Fiery (warto wspomnieć, że DKS - jako jedyna firma w Polsce - posiada status EFI Fiery Platinum Partner). Rozwiązanie jest dedykowane dla firm realizujących miesięcznie od 5 000 do 50 000 wydruków A3. Urządzenie posiada dwa podajniki do formatów banerowych (jeden do 1200 mm, drugi do ciągłej produkcji w formacie do 750 mm), a także możliwość wyposażenia w podawanie podciśnieniowe, gwarantujące pracę bez zacięć oraz zwiększające dokładność pasowania druku dwustronnego. Zawiera nowy zintegrowany system do usuwania ładunków elektrostatycznych po druku i zapewnia pracę w trybie dwustronnym z zastosowaniem podłoży o gramaturze do 350g/m2. Oferuje zwiększoną dokładność pasowania w druku dwustronnym i posiada system autokalibracji, zapewniający stabilność kolorystyczną. Opcjonalnie maszyna jest wyposażona w moduł druku kopert ze zwiększoną wydajnością.

„Odkryj potencjał druku” – bezpłatne konferencje w całej Polsce

Festiwal Druku to jedno z wielu spotkań branżowych zaplanowanych na tegoroczną jesień, podczas których firma DKS prezentuje urządzenia i rozwiązania, pozwalające ich użytkownikom odkrywać potencjał druku. W czasach powszechnej cyfryzacji i spadających nakładów wiele profesjonalnych drukarń stoi w obliczu rosnącej presji związanej z konkurencją i sposobem zdobycia klientów. Poszukują one zatem rozwiązań, które ułatwią im odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Konferencje organizowane przez firmy DKS i Canon wraz z partnerami (firmami EFI i Letrabit) ułatwiają to zadanie. Z jednej strony prezentują tematy związane z proofingiem, niezwykle istotnym elementem w przygotowywaniu materiałów do druku, z drugiej -  umożliwiają uczestnikom zapoznanie się z zagadnieniami druku cyfrowego, a także personalizacji (w tym również graficznej druku kolorowego i nowymi możliwościami w tym zakresie). Uczestnicy konferencji mogą dowiedzieć się równiej w jaki sposób można zarobić obecnie na drukowaniu danych zmiennych, a także jak utrzymać wysoką jakość druku, stosując odpowiednie do tego narzędzia. Podczas spotkań prezentowana jest także innowacyjna technologia UVgel, która – jak podaje jej producent – rewolucjonizuje druk „z roli na rolę”, oferując niespotykany dotąd proces automatyzacji, gwarantujący wysoką produktywność. Aby wziąć udział w kolejnych spotkaniach z tego cyklu (4 października w Katowicach, 15 listopada w Gdańsku, 22 listopada we Wrocławiu i 6 grudnia w Warszawie) wystarczy zarejestrować się na stronie www.odkryjdruk.pl.

Źródło: DKS

www.dks.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon Uvgel napędza wzrosty dostawców usług druku w regionie EMEA
Europejscy dostawcy usług druku, którzy korzystają z plotera Océ Colorado 1640, zauważają znaczny wzrost wydajności produkcji i rozszerzenie możliwości aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii UVgel.
Stora Enso: Karton Cupforma Dairy 2PE w opakowaniach Tnuva
Stora Enso poinformowała, że w ostatnim czasie stworzony przez nią proekologiczny karton Performa Dairy 2PE znalazł zastosowanie przy wytwarzaniu opakowań na dania deserowe marki Tnuva – największego producenta mleczarskiego w Izraelu. Opakowania dostarczane są przez firmę Copy Center z Hajfy, która w związku z tym zrealizowała znaczące inwestycje w celu wdrożenia materiałów...
Mediadruckwerk jednym z pierwszych użytkowników maszyny Fujifilm Jet Press 750S
W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.
Ricoh Pro VC70000: System na papier ciągły na Hunkeler Innovationdays 2019
W lutym 2019 roku podczas odbywających się w Lucernie Hunkeler Innovationdays 2019 Ricoh po raz pierwszy zaprezentuje publicznie atramentowy system na papier ciągły Pro VC70000. Podczas wydarzenia będzie można również przekonać się, w jaki sposób funkcjonuje nowa innowacyjna technologia suszenia, opracowana z myślą o tym modelu. To rozwiązanie jest obecnie w trakcie procedury...
Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 15 stycznia 2019 roku – cen na produkowane przez firmę rozpuszczalnikowe i wodne farby ciekłe, sprzedawane na rynku europejskim.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone