logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Powiew świeżości – nowy katalog Ikonos 2011

  PR 29.03.2011, przeczytano 3363 razy
ilustracja

Opolski dystrybutor i producent materiałów do druku wielkoformatowego, oddał w ręce klientów nowy katalog mediów LFP. Nie zabrakło w nim premier i bestsellerów, jednak tematem przewodnim jest nowa platforma sprzedaży mediów B2B.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/powiew-swiezosci--nowy-katalog-ikonos-2011,12238,artykul.html

Druk LFP charakteryzuje się dużą różnorodnością typów podłoży, pośród których możemy wyodrębnić: banery powlekane, banery laminowane, blockouty, siatki, folie monomeryczne, folie polimeryczne, folie wylewane, laminaty, folie One Way Vision, papiery blueback, papiery whiteback, materiały do POS, papiery fotograficzne, flagi, fototapety, papiery termo-transferowe, tekstylia, canvasy, folie tuningowe i materiały specjalne. Na kilkudziesięciu stronach, charakterystycznego, błękitnego katalogu Ikonos 2011, można zapoznać się z szeroką ofertą materiałów wszelkich kategorii.

Pierwszy polski producent
Ikonos to pierwszy, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. W Opolu, gdzie znajduje się linia produkcyjna i magazyny o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych produkowane są materiały o najwyższej, europejskiej jakości. Używane do ich produkcji komponenty są dostarczane przez światowych liderów m.in. BASF. Materiały Ikonos uznawane są w Polsce i Europie za media najwyższej jakości.

Ikonos Quality System
Ikonos Quality System to system doboru najwyższej jakości materiałów i atramentów dla danego plotera drukującego. W opolskiej siedzibie firmy, opracowywane są tabele kompatybilności oraz profile kolorystyczne dla każdej kombinacji ploter-atrament-materiał. Dzięki własnej linii powlekającej, materiały produkowane są pod kątem optymalizacji prędkości i jakości druku.

Opolskie materiały powstają na bazie najwyższej klasy komponentów produkcji europejskiej, począwszy od papierów podkładowych, przez kleje, na powłokach do druku skończywszy. Badane są one pod względem wszelkich właściwości fizycznych i mechanicznych takich jak: adhezja, wchłanianie atramentu, podwijanie, kolorystyka przy podświetleniu, itd. Centrum testowe wyposażone jest w plotery z głowicami Spectra, Epson, Konica Minolta, XAAR w konfiguracjach z różnymi atramentami (eko, mild, hard-solwent oraz UV).

Warto wspomnieć, że Ikonos opracował materiał banerowy – Smart – umożliwiający druk z prędkością do 80 m2/h czy monomeryczne folie samoprzylepne Profiflex PRO do szybkiego druku bez paskowania. Oba materiały zostały nagrodzone Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ikonos stale stawia na rozwój. Od debiutu pierwszej polskiej folii samoprzylepnej w ubiegłym roku, rodzina winyli Ikonos Profiflex powiększyła się do blisko 20 produktów. Najnowszy z nich, to opracowany w opolskiej fabryce Ikonos Wally – biały samoprzylepny winyl z ultra-usuwalnym klejem.

Powiew świeżości
Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W 2010 roku, poznański i krakowski oddział firmy przeniósł się do nowych magazynów. A w połowie 2011 roku, w Opolu, do użytku zostanie oddany drugi magazyn wysokiego składowania.

Już teraz klienci otrzymują dostęp do internetowej platformy zamówień B2B, która m.in. gwarantuje jeszcze niższe ceny przy zamówieniach składanych drogą elektroniczną, indywidualne ceny i rabaty, dostęp do systemu 24/7, zawsze aktualna najszerszą ofertę materiałów i atramentów, promocje, wyprzedaże, bestsellery, dostęp do zamówień, ich historii i stanów on-line, płatności i rozliczenia oraz e-faktury.

Katalog Ikonos 2011 można pobrać ze strony internetowej firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.plavatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH a także takich marek jak EFI, SUMMA, NEOLT, ONYX i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Black Friday i Cyber Monday, a reklamodawcy
Szaleństwo zakupów w ostatnich dniach listopada ogarnia polski internet. Efekt Black Friday i Cyber Monday nie jest może w Polsce tak silny, jak choćby w USA, jednak ma widoczny wpływ na zachowania zakupowe Polaków, którzy chętniej niż w innych okresach roku przeglądają strony z kategorii “Zakupy online”. Handlowe święto zauważają rzecz jasna również reklamodawcy –...
Dane z raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej woj. podlaskiego z 2021 r. wskazują, że obecnie jest to jedno z najstarszych województw Polski. Od wielu lat niezmiennie rośnie tam liczba osób w wieku 65 plus. Niestety, prawdopodobnie rośnie też skala przemocy wobec starszych osób. Trudności z oszacowaniem skali związane są z tym, że rzadko jest zgłaszana.
3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764