logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Poznań: energetyczny mural ze wsparciem Enei

  PR 29.11.2019, przeczytano 233 razy
ilustracjastrzałka

Na ścianie budynku osiedlowego Domu Kultury „Wiktoria” na poznańskim os. Zwycięstwa powstał mural przedstawiający nowoczesne miasto, wytwarzające zieloną energię i nią zasilane. Instalacja została przygotowana specjalnymi farbami oczyszczającymi powietrze, a w jej tworzenie włączyła się Enea, firma aktywnie działająca na rzecz budowy i rozwoju fotowoltaiki i infrastruktury e-mobility w Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/poznan%3A-energetyczny-mural-ze-wsparciem-enei,384930,artykul.html

Nowoczesne miasto z murala to takie, gdzie samochody zasilane są energią elektryczną z ładowarek Enei, a domy czerpią energię z instalacji fotowoltaicznych i wiatraków. W tle kompozycji znajdują się budynki charakterystyczne dla stolicy Wielkopolski – Okrąglak, Bałtyk i Collegium Altum oraz domki budnicze ze Starego Rynku. Wizja odległej przyszłości? Niekoniecznie – transformacja energetyki, a co za tym idzie i polskich miast w kierunku niskoemisyjnym już trwa. Enea stawia na zrównoważony rozwój, dlatego bierze aktywny udział w budowaniu ekosystemu innowacyjności, budując i rozwijając infrastrukturę e-mobility i inwestując w odnawialne źródła energii.

Farby wykorzystane do namalowania muralu oczyszczają powietrze, wchłaniając i rozkładając niektóre składowe smogu, w tym te emitowane przez samochody. Farba jest w tym bardzo skuteczna – w tunelu drogowym, w którym pokryto nią ściany, zawartość w powietrzu tlenków azotu spadła o ponad 50%. W rezultacie, dzięki zastosowaniu tej farby przez kolejne dziesięć lat malunek będzie zmniejszać zanieczyszczenie powietrza tak samo jak zrobiłoby to 77 drzew. Kolorystyka w odcieniach niebieskiego podkreśla nowoczesność i perspektywę niedalekiej przyszłości.

W odsłonięciu muralu uczestniczyła Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju i Mirosław Kowalik, prezes Enei.

ilustracjastrzałka

– Miasta w Polsce coraz szybciej się rozwijają, mają też ogromny potencjał do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Obserwujemy prawdziwy boom na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych, mających zapewnić energię elektryczną na użytek własny. Biorąc pod uwagę tempo przyłączania i uruchamiania kolejnych instalacji, Polska może znaleźć się na czwartym miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Chcemy, by miasta w Polsce wyglądały właśnie tak jak to z muralu – powiedziała Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju.

– Grupa Enea towarzyszy użytkownikom dróg w rozwoju elektromobilności w Polsce. Pracujemy nad przygotowaniem sieci do intensywnego rozwoju infrastruktury ładowania, współpracujemy z partnerami w projektach budowy infrastruktury e-mobility. Stworzyliśmy ten mural, by pokazać, że istnienie takiego miasta jest możliwe i nie jest to odległa przyszłość – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei. – Instalacja łączy przyjemne z pożytecznym, będzie urozmaicać przestrzeń miejską, ale i działać pozytywnie na najbliższe otoczenie – dodał.

Poznański mural o powierzchni 77 m2 jest wspólnym projektem Fundacji Wielkopolska Pracowania Pomysłów oraz Enei.

To kolejny z murali, który powstał dzięki wsparciu Enei. W ubiegłym roku Enea, stawiając sobie za cel upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz bohaterów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wspólnie z partnerami stworzyła murale w miastach Wielkopolski.

Źródło: Enea SA

www.enea.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy
Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.
Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni
Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.
Bożonarodzeniowa iluminacja rozświetliła Piłę
Centrum Piły rozświetlone zostało tysiącami światełek. Na placach Staszica oraz Konstytucji 3 Maja pojawiła się świąteczna iluminacja, która będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Uroczystego rozświetlenia dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Wykonaniem i montażem instalacji zajęła się Enea...
Pracuj.pl wchodzi w świat e-sportu z T-mobile Ligą Akademicką
Pracuj.pl został oficjalnym partnerem T-Mobile Ligi Akademickiej - największych rozgrywek e-sportowych w Polsce skierowanych do społeczności studenckiej. Serwis jest pomysłodawcą i patronem nowej kategorii zawodów – mistrzostw w programowaniu „Coding Masters”. Zapisy do eliminacji trwają do 6 grudnia, a na zwycięzców rywalizacji czeka wysokiej klasy...
W Żywcu ruszyła Świąteczna Zwrotka Ż
Marka Żywiec zachęca mieszkańców Żywca do oddawania butelek zwrotnych bez paragonu w świątecznej akcji na rzecz środowiska. Oddając butelki w specjalnej strefie, która stanęła na żywieckim Rynku, mieszkańcy wesprą posadzenie drzew tlenowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764