logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PR Image Awards 2018: Wyniki konkursu

   11.11.2018, przeczytano 795 razy
strzałkistrzałka
Beauty in the garbage Christoph Jorda, Niemcy
ZOBACZ GALERIĘ

Mini Molars Cambodia zdobywa tegoroczną nagrodę PR Image Award za zdjęcie pt. „Dream Big”. Hamburska organizacja non-profit świadczy opiekę dentystyczną dla potrzebujących dzieci w Kambodży. Zgłoszone przez nią zdjęcie, które zostało wykonane w kontekście projektu pomocowego w nieformalnej osadzie Phnom Penh, pokonało około tysiąca innych prac. Spółka news aktuell będąca podmiotem zależnym dpa już po raz trzynasty przyznała nagrodę PR Image Award za najlepsze zdjęcie wykonane przez przedsiębiorstwo, organizację lub agencję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pr-image-awards-2018%3A-wyniki-konkursu,380102,artykul.html

Każdego dnia jesteśmy zasypywani niezliczoną liczbą zdjęć. Jednocześnie nigdy jeszcze nie dostawaliśmy tak wielu najwyższej jakości zdjęć jak obecnie. Skutkuje to dodatkowym podniesieniem poprzeczki dla kandydatów do nagrody. W tym roku w ogromie otrzymanych zdjęć znalazło się wiele znakomitych prac. Oprócz jakości wykonania opowiadają one historie, które poruszają odbiorcę. Udaje im się nas poruszyć, sprowokować do czegoś lub zainspirować” - powiedziała Edith Stier-Thompson, dyrektor generalny news aktuell i inicjatorka konkursu na nagrodę PR Image Award.

Ulf Zuschlag wraz z żoną Frau Sombo, współzałożyciele i przewodniczący Mini Molars Cambodia e.V., odebrali nagrodę podczas uroczystości w hamburskim klubie Grünspan. „Bardzo się cieszę z otrzymania tego wyróżnienia. Takie zdjęcie zdarza się raz na milion. Opowiada ono historię niezależności i samoafirmacji. Oprócz udzielania wsparcia medycznego staramy się dać dzieciom z Kambodży coś, co przyda im się w życiu - odwagę, pewność siebie, nadzieję i optymizm”.

Dyrektor generalny news aktuell Edith Stier-Thompson tak skomentowała zwycięskie zdjęcie: „Dwaj chłopcy, z których jeden stoi na ramionach drugiego przed graffiti z napisem ‘Dream Big’, naprawdę mnie poruszyło. Emanuje z niego niesamowicie pozytywny przekaz. Organizacje pozarządowe mają ogromne trudności w naświetlaniu przypadków nadużyć bez pozbawiania pokrzywdzonych ich godności, jednocześnie nie umniejszając powagi sytuacji. Przy tym zdjęciu udało się to osiągnąć w sposób bardzo wyrazisty. Przedstawia ono niezwykły optymizm i silną wolę życia pomimo skrajnej biedy."

Zdjęcie zatytułowane „Dream Big” (Warto mieć ambitne marzenia - przyp. tłum.) urzekło zarówno członków jury, jak i publiczność, zapewniając pracy pierwsze miejsce. Zostało wykonane przez Antona Bassa - ortodontę z Londynu.

Tegoroczną ceremonię wręczenia nagród poprowadzili dziennikarz telewizyjny David Rohde i Janina von Jhering, zastępca kierownika ds. komunikacji korporacyjnej w dpa Deutsche Presse-(Agentur/news aktuell). Uroczystość uświetnił gościnny występ niemieckiej wokalistki i autorki piosenek ALINY, która wykonała dla 250 gości z branży medialnej i PR utwór pt. „Die Einzige”. Na czerwonym dywanie zobaczyć można było wiele osobistości ze świata mediów i showbiznesu.

Tegorocznym szwajcarskim zwycięzcą zostało zdjęcie zatytułowane „Alpenleben” (Życie w Alpach), zgłoszone przez działającą w Valais agencję marketingową Grächen und St. Niklaus Tourismus und Gewerbe. Natomiast tytuł najlepszego zdjęcia PR z Austrii uzyskała fotografia pt. „Minipig Rudi wieder gesund" (Świnka miniaturowa Rudi wraca do zdrowia) autorstwa Vetmeduni Vienna.

Źródło: APA-OTS, SIZ PAP

Galeria: PR Image Awards 2018

Dodatkowe informacje:

News actuell jest spółką należącą do dpa, świadczącą usługi na rzecz przedsiębiorstw i organizacji w zakresie skutecznego dostępu do mediów i klientów. Za pośrednictwem inteligentnych narzędzi ots i zimpel treści promocyjne docierają do wszystkich rodzajów mediów, włącznie z publikacjami drukowanymi, popularnymi portalami internetowymi i mediami społecznościowymi. Ponadto news actuell publikuje treści PR klientów na stronie www.pressportal.de, niemieckim portalu PR o największym zasięgu. Tym sposobem możemy dotrzeć do wszystkich właściwych propagatorów na świecie, od redaktorów poprzez influencerów, po blogerów specjalizujących się w danej dziedzinie, jak również do zainteresowanych klientów. news actuell prowadzi działalność od 1989 roku. Zatrudnia ponad 135 wykwalifikowanych pracowników. Siedziba spółki mieści się w Hamburgu. Filie znajdują się w Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie i Monachium.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zaprojektuj opakowanie i zgłoś projekt do Strefy Studenta
Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Już po raz 8. rusza konkurs Strefa Studenta – szansa dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych kroków na ścieżce kariery w branży opakowań. W tym roku, konkurs ma nową formułę, projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach:...
IWP szuka Dobrych Wzorów 2019
W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego ruszył monitoring rynku przygotowujący bazę producentów wraz z produktami i usługami do najnowszej edycji konkursu Dobry Wzór 2019.
RE:PL – Polski Rebranding Roku 2019: Czas na zgłoszenia
Od 10 stycznia można już zgłaszać kandydatury marek do udziału w plebiscycie RE:PL 2018. Każda polska marka, która w 2018 roku przeszła wizerunkową zmianę może powalczyć o miano najlepszego polskiego rebrandingu ubiegłego roku.
Make me! 2019: 50 tys. do wygrania w konkursie
Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala...
Konkurs na identyfikację dla Instytutu Muzyki i Tańca
STGU zaprasza do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie na wykonanie identyfikacji dla Instytutu Muzyki i Tańca (wkrótce: Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone