logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PR Image Awards 2018: Wyniki konkursu

   11.11.2018, przeczytano 1052 razy
strzałkistrzałka
Beauty in the garbage Christoph Jorda, Niemcy
ZOBACZ GALERIĘ

Mini Molars Cambodia zdobywa tegoroczną nagrodę PR Image Award za zdjęcie pt. „Dream Big”. Hamburska organizacja non-profit świadczy opiekę dentystyczną dla potrzebujących dzieci w Kambodży. Zgłoszone przez nią zdjęcie, które zostało wykonane w kontekście projektu pomocowego w nieformalnej osadzie Phnom Penh, pokonało około tysiąca innych prac. Spółka news aktuell będąca podmiotem zależnym dpa już po raz trzynasty przyznała nagrodę PR Image Award za najlepsze zdjęcie wykonane przez przedsiębiorstwo, organizację lub agencję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pr-image-awards-2018%3A-wyniki-konkursu,380102,artykul.html

Każdego dnia jesteśmy zasypywani niezliczoną liczbą zdjęć. Jednocześnie nigdy jeszcze nie dostawaliśmy tak wielu najwyższej jakości zdjęć jak obecnie. Skutkuje to dodatkowym podniesieniem poprzeczki dla kandydatów do nagrody. W tym roku w ogromie otrzymanych zdjęć znalazło się wiele znakomitych prac. Oprócz jakości wykonania opowiadają one historie, które poruszają odbiorcę. Udaje im się nas poruszyć, sprowokować do czegoś lub zainspirować” - powiedziała Edith Stier-Thompson, dyrektor generalny news aktuell i inicjatorka konkursu na nagrodę PR Image Award.

Ulf Zuschlag wraz z żoną Frau Sombo, współzałożyciele i przewodniczący Mini Molars Cambodia e.V., odebrali nagrodę podczas uroczystości w hamburskim klubie Grünspan. „Bardzo się cieszę z otrzymania tego wyróżnienia. Takie zdjęcie zdarza się raz na milion. Opowiada ono historię niezależności i samoafirmacji. Oprócz udzielania wsparcia medycznego staramy się dać dzieciom z Kambodży coś, co przyda im się w życiu - odwagę, pewność siebie, nadzieję i optymizm”.

Dyrektor generalny news aktuell Edith Stier-Thompson tak skomentowała zwycięskie zdjęcie: „Dwaj chłopcy, z których jeden stoi na ramionach drugiego przed graffiti z napisem ‘Dream Big’, naprawdę mnie poruszyło. Emanuje z niego niesamowicie pozytywny przekaz. Organizacje pozarządowe mają ogromne trudności w naświetlaniu przypadków nadużyć bez pozbawiania pokrzywdzonych ich godności, jednocześnie nie umniejszając powagi sytuacji. Przy tym zdjęciu udało się to osiągnąć w sposób bardzo wyrazisty. Przedstawia ono niezwykły optymizm i silną wolę życia pomimo skrajnej biedy."

Zdjęcie zatytułowane „Dream Big” (Warto mieć ambitne marzenia - przyp. tłum.) urzekło zarówno członków jury, jak i publiczność, zapewniając pracy pierwsze miejsce. Zostało wykonane przez Antona Bassa - ortodontę z Londynu.

Tegoroczną ceremonię wręczenia nagród poprowadzili dziennikarz telewizyjny David Rohde i Janina von Jhering, zastępca kierownika ds. komunikacji korporacyjnej w dpa Deutsche Presse-(Agentur/news aktuell). Uroczystość uświetnił gościnny występ niemieckiej wokalistki i autorki piosenek ALINY, która wykonała dla 250 gości z branży medialnej i PR utwór pt. „Die Einzige”. Na czerwonym dywanie zobaczyć można było wiele osobistości ze świata mediów i showbiznesu.

Tegorocznym szwajcarskim zwycięzcą zostało zdjęcie zatytułowane „Alpenleben” (Życie w Alpach), zgłoszone przez działającą w Valais agencję marketingową Grächen und St. Niklaus Tourismus und Gewerbe. Natomiast tytuł najlepszego zdjęcia PR z Austrii uzyskała fotografia pt. „Minipig Rudi wieder gesund" (Świnka miniaturowa Rudi wraca do zdrowia) autorstwa Vetmeduni Vienna.

Źródło: APA-OTS, SIZ PAP

Galeria: PR Image Awards 2018

Dodatkowe informacje:

News actuell jest spółką należącą do dpa, świadczącą usługi na rzecz przedsiębiorstw i organizacji w zakresie skutecznego dostępu do mediów i klientów. Za pośrednictwem inteligentnych narzędzi ots i zimpel treści promocyjne docierają do wszystkich rodzajów mediów, włącznie z publikacjami drukowanymi, popularnymi portalami internetowymi i mediami społecznościowymi. Ponadto news actuell publikuje treści PR klientów na stronie www.pressportal.de, niemieckim portalu PR o największym zasięgu. Tym sposobem możemy dotrzeć do wszystkich właściwych propagatorów na świecie, od redaktorów poprzez influencerów, po blogerów specjalizujących się w danej dziedzinie, jak również do zainteresowanych klientów. news actuell prowadzi działalność od 1989 roku. Zatrudnia ponad 135 wykwalifikowanych pracowników. Siedziba spółki mieści się w Hamburgu. Filie znajdują się w Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie i Monachium.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Butelka Björn w gronie zwycięzców konkursu Art of Packaging 2019
Butelka wódki Björn, produkowanej przez BZK Alco, zwyciężyła w Art of Packaging 2019 w kategorii Proffesional 2019 Opakowanie Pragnienia. Jurorzy oceniali ponad pół tysiąca projektów, spośród których nagrodzono tylko 24 w różnych kategoriach. Ideą konkursu jest promowanie kreatywności i innowacyjności w branży opakowań na rynku...
15 marca na uroczystej gali wręczenia nagród iF Design Awards produkty firmy Brother zostały wyróżnione aż sześciokrotnie. W uznaniu za wyjątkowe wartości użytkowe i estetyczne nagrodzone zostały m.in. laserowe drukarki z serii L3000 oraz drukarka etykiet P-touch. To już 12. rok z rzędu, kiedy Brother zdobył statuetki w tym prestiżowym konkursie, powiększając całkowitą pulę...
Znamy zwycięzców Art of Packaging 2019. Wielka Gala już za nami
Zakończyła się trzynasta edycja konkursu ART OF PACKAGING odbywającego się pod hasłem NEW GENERATION PACKAGING. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 11 marca w poznańskiej Sali Ziemi, wyłoniono Perłę Wśród Opakowań, a także przyznano wiele innych, prestiżowych nagród i wyróżnień. Jak co roku, Gala była także niebywałą okazją do spotkania dla przedstawicieli...
Już po raz drugi Ekstraklasa została doceniona za oryginalne i innowacyjne prowadzenie kanałów w social mediach. Podczas corocznej Gali Sportu i Biznesu przedstawiciele najpopularniejszej polskiej ligi odebrali Statuetkę DEMES za rok 2018.
Magazyn Campaign przyznał wyróżnienia "Campaign Agency of the Year Awards. Tytuł "EMEA digital Innovation Network of the Year" zdobyła agencja Isobar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764