logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PR Image Awards 2018: Wyniki konkursu

   11.11.2018, przeczytano 1157 razy
strzałkistrzałka
Beauty in the garbage Christoph Jorda, Niemcy
ZOBACZ GALERIĘ

Mini Molars Cambodia zdobywa tegoroczną nagrodę PR Image Award za zdjęcie pt. „Dream Big”. Hamburska organizacja non-profit świadczy opiekę dentystyczną dla potrzebujących dzieci w Kambodży. Zgłoszone przez nią zdjęcie, które zostało wykonane w kontekście projektu pomocowego w nieformalnej osadzie Phnom Penh, pokonało około tysiąca innych prac. Spółka news aktuell będąca podmiotem zależnym dpa już po raz trzynasty przyznała nagrodę PR Image Award za najlepsze zdjęcie wykonane przez przedsiębiorstwo, organizację lub agencję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pr-image-awards-2018%3A-wyniki-konkursu,380102,artykul.html

Każdego dnia jesteśmy zasypywani niezliczoną liczbą zdjęć. Jednocześnie nigdy jeszcze nie dostawaliśmy tak wielu najwyższej jakości zdjęć jak obecnie. Skutkuje to dodatkowym podniesieniem poprzeczki dla kandydatów do nagrody. W tym roku w ogromie otrzymanych zdjęć znalazło się wiele znakomitych prac. Oprócz jakości wykonania opowiadają one historie, które poruszają odbiorcę. Udaje im się nas poruszyć, sprowokować do czegoś lub zainspirować” - powiedziała Edith Stier-Thompson, dyrektor generalny news aktuell i inicjatorka konkursu na nagrodę PR Image Award.

Ulf Zuschlag wraz z żoną Frau Sombo, współzałożyciele i przewodniczący Mini Molars Cambodia e.V., odebrali nagrodę podczas uroczystości w hamburskim klubie Grünspan. „Bardzo się cieszę z otrzymania tego wyróżnienia. Takie zdjęcie zdarza się raz na milion. Opowiada ono historię niezależności i samoafirmacji. Oprócz udzielania wsparcia medycznego staramy się dać dzieciom z Kambodży coś, co przyda im się w życiu - odwagę, pewność siebie, nadzieję i optymizm”.

Dyrektor generalny news aktuell Edith Stier-Thompson tak skomentowała zwycięskie zdjęcie: „Dwaj chłopcy, z których jeden stoi na ramionach drugiego przed graffiti z napisem ‘Dream Big’, naprawdę mnie poruszyło. Emanuje z niego niesamowicie pozytywny przekaz. Organizacje pozarządowe mają ogromne trudności w naświetlaniu przypadków nadużyć bez pozbawiania pokrzywdzonych ich godności, jednocześnie nie umniejszając powagi sytuacji. Przy tym zdjęciu udało się to osiągnąć w sposób bardzo wyrazisty. Przedstawia ono niezwykły optymizm i silną wolę życia pomimo skrajnej biedy."

Zdjęcie zatytułowane „Dream Big” (Warto mieć ambitne marzenia - przyp. tłum.) urzekło zarówno członków jury, jak i publiczność, zapewniając pracy pierwsze miejsce. Zostało wykonane przez Antona Bassa - ortodontę z Londynu.

Tegoroczną ceremonię wręczenia nagród poprowadzili dziennikarz telewizyjny David Rohde i Janina von Jhering, zastępca kierownika ds. komunikacji korporacyjnej w dpa Deutsche Presse-(Agentur/news aktuell). Uroczystość uświetnił gościnny występ niemieckiej wokalistki i autorki piosenek ALINY, która wykonała dla 250 gości z branży medialnej i PR utwór pt. „Die Einzige”. Na czerwonym dywanie zobaczyć można było wiele osobistości ze świata mediów i showbiznesu.

Tegorocznym szwajcarskim zwycięzcą zostało zdjęcie zatytułowane „Alpenleben” (Życie w Alpach), zgłoszone przez działającą w Valais agencję marketingową Grächen und St. Niklaus Tourismus und Gewerbe. Natomiast tytuł najlepszego zdjęcia PR z Austrii uzyskała fotografia pt. „Minipig Rudi wieder gesund" (Świnka miniaturowa Rudi wraca do zdrowia) autorstwa Vetmeduni Vienna.

Źródło: APA-OTS, SIZ PAP

Galeria: PR Image Awards 2018

Dodatkowe informacje:

News actuell jest spółką należącą do dpa, świadczącą usługi na rzecz przedsiębiorstw i organizacji w zakresie skutecznego dostępu do mediów i klientów. Za pośrednictwem inteligentnych narzędzi ots i zimpel treści promocyjne docierają do wszystkich rodzajów mediów, włącznie z publikacjami drukowanymi, popularnymi portalami internetowymi i mediami społecznościowymi. Ponadto news actuell publikuje treści PR klientów na stronie www.pressportal.de, niemieckim portalu PR o największym zasięgu. Tym sposobem możemy dotrzeć do wszystkich właściwych propagatorów na świecie, od redaktorów poprzez influencerów, po blogerów specjalizujących się w danej dziedzinie, jak również do zainteresowanych klientów. news actuell prowadzi działalność od 1989 roku. Zatrudnia ponad 135 wykwalifikowanych pracowników. Siedziba spółki mieści się w Hamburgu. Filie znajdują się w Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie i Monachium.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nominacje w Konkursie Biuletynów Firmowych 2019
Po gorącym i intensywnym lecie, podczas którego członkowie Jury Konkursu Biuletynów Firmowych  oceniali zgłoszone prace, przyszedł czas na ogłoszenie nominacji w 14 kategoriach konkursowych.
Bydgoszcz jest Polska - konkurs na okolicznościowe logo
Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Na konferencji prasowej w dniu 5 września ogłoszono konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.
Konkurs na projekt bluzy i czapki inspirowanej historią Stoczni Gdańskiej
Stocznia Gdańska jest miejscem-symbolem narodzin społecznego ruchu „Solidarności”, który przyczynił się do zmian geopolitycznych i zainicjował proces zmian społecznych i ideologicznych nie tylko w Polsce i Europie środkowo-wschodniej, ale także na całym świecie, prowadząc do upadku komunizmu w Europie, zakończenia „zimnej wojny” i przezwyciężenia światowych...
Ogłoszenie wyników konkursu Benq 2019 Designvue Competition
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie BenQ 2019 DesignVue Competition! Otrzymaliśmy ponad 300 zakwalifikowanych projektów, które zostały ocenione przez 8 sędziów z 4 krajów. Oto wyniki konkursu:
12. edycja festiwalu Art Moves startuje 6 września w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves odbędzie się w Toruniu po raz dwunasty. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764