logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz Lake Hill Resort & Spa

  PR 14.02.2020, przeczytano 504 razy
strzałkistrzałka
Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz Lake Hill Resort & Spa ZOBACZ ILUSTRACJE

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia 4 Design Days, wręczono statuetki w 10 kategoriach. Trafiły one do rąk najlepszych projektantów i architektów, honorując unikalne inwestycje i pomysły. Nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrza hotelu otrzymał projekt Lake Hill Resort & Spa autorstwa sopockiej pracowni Ideograf.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pracownia-ideograf-nagrodzona-za-projekt-wnetrz-lake-hill-resort-and-spa,385689,artykul.html

Najważniejszym czynnikiem, który przyciąga turystów do hotelu położonego nieopodal Karpacza, są malownicze widoki na Śnieżkę i Karkonosze. Głównym założeniem projektu wnętrz było więc stworzenie luksusowej przestrzeni, która nie kolidowałaby z dzikością pięknej przyrody Karkonoszy i Zalewu Sosnówka, a jednocześnie harmonijnie wpisywała się w charakterystyczny górki klimat.

Dominującym akcentem hotelowego lobby są olbrzymie przeszklenia, niejako otwierające gości na otaczającą naturę o każdej porze dnia i nocy. Wnętrza zaprojektowano z wykorzystaniem najwyższej klasy naturalnych materiałów: futer, szczotkowanego drewna i miedzi, ręcznie szytych skórzanych foteli, betonu architektonicznego i kamienia, które korespondują z dostępną za przeszkleniami przyrodą.

- Lake Hill, czyli „wzgórze nad jeziorem”, to idealna nazwa dla tego obiektu, ponieważ znakomicie opisuje jego malowniczą lokalizację – mówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni Ideograf. - Hotel dysponujący zapierającymi dech widokami powinien mieć jak najprostsze wnętrza, które nie będą odciągać uwagi od otoczenia. Kierując się tą naczelną zasadą stworzyliśmy przestrzenie minimalistyczne, niemal ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i zapewniające gościom poczucie niezobowiązującego luksusu i komfortu. Posadzki surowe jak skały znakomicie komponują się z górskim krajobrazem, a ciepłe, drewniane meble nawiązują do malowniczych lasów otaczających obiekt. Wszystko to stanowi idealny przepis na relaks – dodaje.

ilustracjastrzałka

4-gwiazdkowy obiekt oferuje 173 apartamenty, które rozmieszczono w dwóch osobnych, komfortowych budynkach. Goście hotelowi mogą liczyć na szereg atrakcji – restaurację z panoramicznym widokiem na Zalew Sosnówka i najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. W hotelu znajduje się również rozbudowana strefa wellness i SPA, która z pewnością umili czas po kilkugodzinnych wędrówkach wzdłuż górskich szlaków. Dla najmłodszych przewidziano natomiast kids room i play room.

Obiekt wyróżnia się nie tylko bogatą ofertą ale też wysokim standardem wyposażenia, które dobrano we współpracy z Katarzyną Sokołowską – znaną reżyserką pokazów mody i dyrektorką artystyczną hotelu Lake Hill Resort & Spa.

ilustracjastrzałka

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Tegoroczna edycja, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zgromadziła 300 prelegentów, 300 wystawców, 10 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających.

ilustracjastrzałka

Źródło: Ideograf

Galeria: Ideograf: Projekt wnętrz hotelu Lake Hill Resort & Spa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum Książąt Lubomirskich
Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Fundacja Art Transparent zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji aranżacji wystawy stałej przyszłego Muzeum Książąt Lubomirskich. Prace konkursowe można składać do 20 kwietnia 2020 r. Pula nagród wynosi 60 tysięcy złotych. 
Konkurs na identyfikację wizualną Klastra IT
Stowarzyszenie Klaster ICT Pomorze Zachodnie ogłasza konkurs na zaprojektowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Klastra IT. 
Przedmiotem konkursu jest projekt plakatu XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „ULICZNICY” w Gliwicach. Do wygrania jest 3 tys. zł i nagrody rzeczowe.
Polska widziana przez tysiące obiektywów
Świat się zmienia na naszych oczach, codziennie budzimy się w nowej rzeczywistości, a gdzie to nas zaprowadzi? Tego nikt nie wie. Na przestrzeni lat, fotografowie dokumentowali otoczenie, tworząc nie tylko pamiątkę ale i obraz przeszłości.
Konkurs: Przestrzeń publiczna w czasach zarazy
Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w otwartym konkursie „Przestrzeń publiczna w czasach zarazy”.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764