logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera Ipackmanager na targach Pakfood

  PR 22.09.2015, przeczytano 702 razy

Podczas odbywających się w dniach 21 -24 września w Poznaniu Międzynarodowych Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood firma Infosystems SA zaprezentowała po raz pierwszy swój nowy produkt – system zarządzania dla produkcji opakowaniowej i etykietowej  iPackManager. Prezentacja miała miejsce podczas cyklu konferencji, jakie organizowała w Poznaniu Polska Izba Opakowań


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-ipackmanager-na-targach-pakfood,26035,artykul.html

Infosystems SA od ponad 15 lat dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwami szeroko pojętej branży poligraficzno- opakowaniowej i realizuje szereg wdrożeń w drukarniach opakowaniowych oraz etykietowych. Dzięki zdobytemu w tym okresie doświadczeniu  we wdrożeniach systemów zarządzania w największych w kraju drukarniach opakowań i etykiet oraz w wyniku prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez ostatnie trzy lata firma przygotowała dedykowany system zarządzania, zoptymalizowany i prekonfigurowany dla produkcji różnych typów opakowań i etykiet. 

Nowy system – iPackManager – zaprezentowała po raz pierwszy Agnieszka Czerska-Krysik z firmy Infosystems SA podczas cyklu, jaki przygotowała w drugim dniu targów Pakfood, specjalnie na tę imprezę Polska Izba Opakowań. Słuchacze mogli podczas prezentacji zapoznać się z tym innowacyjnym rozwiązaniem firmy Infosystems; dowidzieć się o tym jak wiele korzyści może przynieść jego wdrożenie w produkcji opakowaniowej i etykietowej, dzięki wprowadzeniu skutecznych mechanizmów planowania i kontroli kosztów produkcji (zarówno materiałowych, podwykonawstwa jak też usług własnych), obejmujących wszelkie aspekty kosztowe - od odpadowości produkcji, poprzez ceny zakupu surowców po realizację zakładanych normatywów wydajnościowych.

iPackManager jest wyposażony w narzędzia wspierające pracę wszystkich działów przedsiębiorstwa – od handlowców, poprzez technologów i grafików, po produkcję, dział logistyki, magazyn i kontrolę jakości. Jego wdrożenie usprawnia współpracę pomiędzy nimi, ujednolica obieg dokumentów, standaryzuje procedury obowiązujące w firmie przyczyniając się do poprawy efektywności całej organizacji. Jest również optymalnym – jak podaje producent – narzędziem dla zarządzających przedsiębiorstwem opakowaniowym. Dostarcza im danych, ułatwiających podejmowanie decyzji we wszystkich kluczowych obszarach działania firmy – zarówno handlowych, inwestycyjnych jak również kadrowych.

Mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA: „Specjalizacja i segmentacja rynku,  presja cenowa, technologiczna i czasowa powodują – co potwierdzają również nasi klienci – że obecnie ważniejszym od samego procesu wytwarzania opakowań stało się sprawne zarządzanie ich produkcją, które pozwala połączyć wysoką i stabilną jakość oferowanego produktu z opłacalnością i konkurencyjnością biznesową danego przedsiębiorstwa. Inteligentne zarządzanie przy pomocy naszego nowego, innowacyjnego systemu iPackManager nie tylko zwiększa komfort zarządzania skomplikowanymi procesami w produkcji opakowań i etykiet, ale także zmniejsza ryzyko podejmowania złych i kosztownych decyzji. Umożliwia dzięki temu realizację stabilnego wzrostu przedsiębiorstwa przez cały okres jego funkcjonowania. iPackManager powstał wyłącznie z myślą o producentach opakowań i etykiet, do czego przyczyniło się wieloletnie doświadczenie, jakie zdobyła nasza firma, od lat działając w tym sektorze branży poligraficznej. Nie jest on uniwersalnym rozwiązaniem dla różnorodnej produkcji poligraficznej, lecz gruntownie przemyślanym i zrealizowanym projektem informatycznym, opartym o głęboką wiedzę dyplomowanych fachowców oraz wieloletnich praktyków, dedykowanym drukarniom opakowaniowym i etykietowym.”

iPackManager to oparty na modułowej budowie, zintegrowany system informatyczny wspomagający proces zarządzania przedsiębiorstwem produkcji opakowań i etykiet - MIS (Management Information System) - od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. System  dopasowany jest do specyficznych potrzeb produkcji opakowaniowej i etykietowej.  Dzięki możliwości pracy wielojęzycznej iPackManager przystosowany jest również do wymagań koncernów międzynarodowych. Może być wykorzystywany zarówno w średnich, jak i w bardzo dużych przedsiębiorstwach. Istotną jego zaletą jest możliwość komunikacji z wykorzystaniem standardu JDF z urządzeniami produkcyjnymi, znajdującymi się w danym przedsiębiorstwie. Pozwala to zintegrować z nim wszystkie stanowiska produkcyjne w firmie, niezależnie od wyposażenia, czy zaawansowania technologicznego danego urządzenia. iPackManager ma również możliwość współpracy z wieloma systemami finansowo-księgowymi i kadrowymi (tzw. ERP), co pozwala kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem.  

Warto zaznaczyć, że system iPackManager współpracuje harmonijnie z innymi rozwiązaniami stworzonymi i rozwijanymi przez Infosystems SA – można go rozbudować np. o rozwiązania PuzzleFlow - automatyzujące przetwarzanie plików graficznych i procesów prepress. 

Zainteresowanych rozwiązaniem firma zaprasza do kontaktu poprzez stronę internetową http://www.infosystems.pl; zapowiada również szereg prezentacji nowego rozwiązania podczas imprez skierowanych do branży opakowaniowej oraz dla producentów etykiet.

Źródło: Infosystems SA

www.infosystems.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

FX510e: System do foliowania i metalizacji etykiet firmy DTM Print
Błyszczące zdobienia na etykietach sprawiają, że produkty nimi opatrzone w wyraźny sposób wyróżniają się na rynku. Kolorowe, metalizowane etykiety zwiększają wartość produktów i bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży.
Accurio Label 190 firmy Konica Minolta w drukarni Poli-Plus z Gdańska
Kolejna w naszym kraju maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w zwoju  - Accurio Label 190 - rozpoczęła pracę w polskiej drukarni etykietowej. Poli-Plus z Gdańska to niewielkie, ale prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poligraficzne, którego wzrost wraz z inwestycją w nową maszynę znacząco przyspieszył w ostatnim czasie. Zwiększająca...
Otto Pompieri wycofał plastikowe słomki i wprowadził ekologiczne opakowania
Kolejna restauracja należąca do Artura Jarczyńskiego zaprzestała podawania do napojów plastikowych słomek. Dania na wynos są wysyłane w innowacyjnych, całkowicie ekologicznych opakowaniach.
Chroma zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Sprzedawcą i integratorem tego rozwiązania jest firma PM Software z Warszawy. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji, zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.
Agfa na targach Fespa 2019
„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów Fespa, odbywających się w Monachium w dniach 14-17 maja. Na jej stoisku (nr L10 w pawilonie B4) prezentowane będą dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764