logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera Ipackmanager na targach Pakfood

  PR 22.09.2015, przeczytano 711 razy

Podczas odbywających się w dniach 21 -24 września w Poznaniu Międzynarodowych Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood firma Infosystems SA zaprezentowała po raz pierwszy swój nowy produkt – system zarządzania dla produkcji opakowaniowej i etykietowej  iPackManager. Prezentacja miała miejsce podczas cyklu konferencji, jakie organizowała w Poznaniu Polska Izba Opakowań


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-ipackmanager-na-targach-pakfood,26035,artykul.html

Infosystems SA od ponad 15 lat dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwami szeroko pojętej branży poligraficzno- opakowaniowej i realizuje szereg wdrożeń w drukarniach opakowaniowych oraz etykietowych. Dzięki zdobytemu w tym okresie doświadczeniu  we wdrożeniach systemów zarządzania w największych w kraju drukarniach opakowań i etykiet oraz w wyniku prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez ostatnie trzy lata firma przygotowała dedykowany system zarządzania, zoptymalizowany i prekonfigurowany dla produkcji różnych typów opakowań i etykiet. 

Nowy system – iPackManager – zaprezentowała po raz pierwszy Agnieszka Czerska-Krysik z firmy Infosystems SA podczas cyklu, jaki przygotowała w drugim dniu targów Pakfood, specjalnie na tę imprezę Polska Izba Opakowań. Słuchacze mogli podczas prezentacji zapoznać się z tym innowacyjnym rozwiązaniem firmy Infosystems; dowidzieć się o tym jak wiele korzyści może przynieść jego wdrożenie w produkcji opakowaniowej i etykietowej, dzięki wprowadzeniu skutecznych mechanizmów planowania i kontroli kosztów produkcji (zarówno materiałowych, podwykonawstwa jak też usług własnych), obejmujących wszelkie aspekty kosztowe - od odpadowości produkcji, poprzez ceny zakupu surowców po realizację zakładanych normatywów wydajnościowych.

iPackManager jest wyposażony w narzędzia wspierające pracę wszystkich działów przedsiębiorstwa – od handlowców, poprzez technologów i grafików, po produkcję, dział logistyki, magazyn i kontrolę jakości. Jego wdrożenie usprawnia współpracę pomiędzy nimi, ujednolica obieg dokumentów, standaryzuje procedury obowiązujące w firmie przyczyniając się do poprawy efektywności całej organizacji. Jest również optymalnym – jak podaje producent – narzędziem dla zarządzających przedsiębiorstwem opakowaniowym. Dostarcza im danych, ułatwiających podejmowanie decyzji we wszystkich kluczowych obszarach działania firmy – zarówno handlowych, inwestycyjnych jak również kadrowych.

Mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA: „Specjalizacja i segmentacja rynku,  presja cenowa, technologiczna i czasowa powodują – co potwierdzają również nasi klienci – że obecnie ważniejszym od samego procesu wytwarzania opakowań stało się sprawne zarządzanie ich produkcją, które pozwala połączyć wysoką i stabilną jakość oferowanego produktu z opłacalnością i konkurencyjnością biznesową danego przedsiębiorstwa. Inteligentne zarządzanie przy pomocy naszego nowego, innowacyjnego systemu iPackManager nie tylko zwiększa komfort zarządzania skomplikowanymi procesami w produkcji opakowań i etykiet, ale także zmniejsza ryzyko podejmowania złych i kosztownych decyzji. Umożliwia dzięki temu realizację stabilnego wzrostu przedsiębiorstwa przez cały okres jego funkcjonowania. iPackManager powstał wyłącznie z myślą o producentach opakowań i etykiet, do czego przyczyniło się wieloletnie doświadczenie, jakie zdobyła nasza firma, od lat działając w tym sektorze branży poligraficznej. Nie jest on uniwersalnym rozwiązaniem dla różnorodnej produkcji poligraficznej, lecz gruntownie przemyślanym i zrealizowanym projektem informatycznym, opartym o głęboką wiedzę dyplomowanych fachowców oraz wieloletnich praktyków, dedykowanym drukarniom opakowaniowym i etykietowym.”

iPackManager to oparty na modułowej budowie, zintegrowany system informatyczny wspomagający proces zarządzania przedsiębiorstwem produkcji opakowań i etykiet - MIS (Management Information System) - od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. System  dopasowany jest do specyficznych potrzeb produkcji opakowaniowej i etykietowej.  Dzięki możliwości pracy wielojęzycznej iPackManager przystosowany jest również do wymagań koncernów międzynarodowych. Może być wykorzystywany zarówno w średnich, jak i w bardzo dużych przedsiębiorstwach. Istotną jego zaletą jest możliwość komunikacji z wykorzystaniem standardu JDF z urządzeniami produkcyjnymi, znajdującymi się w danym przedsiębiorstwie. Pozwala to zintegrować z nim wszystkie stanowiska produkcyjne w firmie, niezależnie od wyposażenia, czy zaawansowania technologicznego danego urządzenia. iPackManager ma również możliwość współpracy z wieloma systemami finansowo-księgowymi i kadrowymi (tzw. ERP), co pozwala kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem.  

Warto zaznaczyć, że system iPackManager współpracuje harmonijnie z innymi rozwiązaniami stworzonymi i rozwijanymi przez Infosystems SA – można go rozbudować np. o rozwiązania PuzzleFlow - automatyzujące przetwarzanie plików graficznych i procesów prepress. 

Zainteresowanych rozwiązaniem firma zaprasza do kontaktu poprzez stronę internetową http://www.infosystems.pl; zapowiada również szereg prezentacji nowego rozwiązania podczas imprez skierowanych do branży opakowaniowej oraz dla producentów etykiet.

Źródło: Infosystems SA

www.infosystems.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spiralowanie, klejenie kalendarzy, foliowanie, złocenie - już w 28.05 w Łodzi
Już w przyszłym tygodniu w Łodzi (w dniach 28-31.05) odbędzie się polska premiera prawdopodobnie najbardziej przełomowego rozwiązania w cyfrowym druku książek w ostatnich latach – linii opartej o drukarkę Canon VarioPrint Titan 6330 wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 i modułem rozcinania arkuszy (maksymalnie z B3 na 2 lub 4 użytki).
XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764