logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera maszyny Konica Minolta Accuriopress C14000

  PR 06.11.2019, przeczytano 604 razy
ilustracja

22 października br. Konica Minolta, podczas transmisji na żywo z targów Printing United w Dallas (Stany Zjednoczone), zaprezentowała po raz pierwszy nową serię maszyn do wysokowydajnego druku komercyjnego –  AccurioPress i model C14000. Jak podaje firma – jest on o 40% szybszy niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie tej marki, bazujące na technologii tonerowej. W ocenie producenta rozwiązanie to jest obecnie flagowym „okrętem” w ofercie Konica Minolta, dedykowanym zastosowaniom komercyjnym. Skierowane jest do klientów, którym zależy na zwiększeniu wydajności operacyjnej, poprawie wskaźnika całkowitego wykorzystania maszyny (TCO) oraz szybszym zwrocie z poniesionej inwestycji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-maszyny-konica-minolta-accuriopress-c14000,384605,artykul.html

Model AccurioPress C14000, jak podaje Konica Minolta, stanowi pewnego rodzaju przełom – dzięki niemu firma wchodzi na rynek produkcji wysokonakładowej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenie drukuje z prędkością 140 stron na minutę w formacie A4, gwarantując wysoką jakość i jest o 40% szybsze niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie Konica Minolta, wykorzystujące toner w procesie drukowania. Drugi model z nowej serii – AccurioPress C12000, zapewnia równie wysoką jakość reprodukcji przy prędkości 120 stron na minutę. Oba rozwiązania otwierają przed klientami możliwość jeszcze większej ekspansji biznesowej, głównie dzięki przyspieszeniu procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – poprawy różnych wskaźników ekonomicznych drukarń, m.in. w kontekście wydajności czy zwrotu z inwestycji.  

Wprowadzenie na rynek nowej serii maszyn jest jednym z elementów misji Konica Minolta, która polega na wspieraniu rozwoju i transformacji klientów z różnych branż i sektorów, przewidywaniu potencjalnych wyzwań i wspólnym tworzeniu rozwiązań, dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań, również w kontekście zmieniającego się rynku. Nowe maszyny z serii AccurioPress w jeszcze większym stopniu mają pomóc klientom, którzy planują usprawnić bądź rozwinąć swoją działalność dzięki zaawansowanej automatyzacji, a co za tym idzie – zwiększyć produktywność i zredukować ilość generowanych odpadów.
 
Nowa seria maszyn AccurioPress, a konkretnie zaprezentowany w Dallas model C14000 ma wypełnić swego rodzaju lukę, jaka istniała w portfolio maszyn produkcyjnych Konica Minolta. Oferuje on bowiem nie tylko wyższą prędkość, ale również umożliwia realizację dłuższych i - jak zapewnia firma - stabilnych cyklów produkcyjnych, uwzględniających wolumeny wysokonakładowe. Dzięki temu firmie – jak zapewnia Konica Minolta - łatwiej teraz będzie dotrzeć do klientów realizujących druki komercyjne w dużych seriach, wymagających wysokiej efektywności działania, a także odpowiedniej wydajności i jakości przy tworzeniu różnych produktów poligraficznych.

- Wprowadzenie na rynek nowej serii maszyn AccurioPress to niezwykle ważny, globalny ruch firmy Konica Minolta. Jest on o tyle istotny, że dotychczas nie byliśmy znani z tonerowych urządzeń dedykowanych produkcji wysokonakładowej - mówi Olaf Lorenz, dyrektor generalny DX Branding Division bei Konica Minolta, Inc.  – Wchodzimy zatem w ten nowy dla nas segment, oferując maszynę o bardzo wysokiej jakości. Podobieństwo – właśnie w kontekście jakości wydruków – pomiędzy tradycyjnym offsetem a naszą nową propozycją jest zdumiewające. Wykonaliśmy ogrom pracy, by to osiągnąć.

Koji Sugie, dyrektor wykonawczy Konica Minolta Inc. i prezes działu Professional Print Business dodaje:

- Zwiększając wydajność całego workflow realizowanego przez klientów, chcemy jednocześnie stać się  rynkowym numerem jeden na rynku wysokowydajnej produkcji poligraficznej.

Wyższą wydajność w maszynach AccurioPress nowej serii zapewnia m.in. nowa, „inteligentna” funkcja automatycznej kontroli (AIT) w dedykowanym module IQ-501. Jest to stworzony przez Konica Minolta, autorski system sterowania i kontroli obrazu, mający zapewnić pełną automatyzację procesu drukowania. Jak podkreśla producent, gwarantuje on wysoką jakość reprodukcji i odpowiednią stabilność procesu nawet podczas realizacji zleceń wysokonakładowych; dzięki temu maszyny z nowej serii przeznaczone są nawet do bardzo dużych cykli produkcyjnych wynoszących do 2,5 miliona wydruków. Jest to możliwe m.in. dzięki dwukrotnie większej pojemności dozownika tonera niż miało to miejsce w poprzednich modelach.

Moduł IQ-501 w sposób automatyczny kontroluje wszystkie arkusze (pod kątem zabrudzeń czy niepoprawnego układu stron) i sprawia, że wyłącznie te, które spełniają określone wymogi, zostają uwzględnione w finalnym zamówieniu; pozostałe są przez system eliminowane (tj. odrzucane na specjalną tacę w maszynie) bez zatrzymywania procesu produkcyjnego. Ułatwia on pracę operatorom urządzeń i jest prostym narzędziem, którego obsługa jest możliwa z poziomu dowolnego komputera. Wpływa pozytywnie na wydajność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża również koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści. Co więcej – wspiera także wszystkie moduły związane z procesem finishingu.  

- W rozwiązaniu tym automatyzacja ma miejsce w kluczowych dla produkcji poligraficznej obszarach, dotyczących kontroli kolorystycznej arkuszy IQ-501 jest z pewnością czymś co nas wyróżnia – podkreśla Olaf Lorenz. – Wprawdzie inni producenci oferują podobną technologię, jednak wierzymy, że na tym tle szczególnej wartości nabiera nasze unikalne rozwiązanie do automatycznej kontroli druku w trybie inline.

Unikalne cechy serii maszyn AccurioPress – w tym modelu 14000 – sprawiają, że produkty te – jak zapewnia Konica Minolta - są idealne dla klientów, którzy chcą zwiększyć wydajność swoich zakładów, a tym samym zapewnić ich dalszy rozwój. Prędkości, jakie oferują, wysoka rozdzielczość (3600 x 2400 dpi) i obsługa podłoży o gramaturze do 450 g/m² to tylko niektóre z oferowanych przez nie zalet.

ilustracjastrzałka

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię
Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną drukarnię, zabezpieczając urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Do sprawy zatrzymano 10 osób i jedną doprowadzono z AŚ. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, gdzie przedstawiono podejrzanym łącznie 186 zarzutów fałszowania...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764