logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera podcastowa Tok FM na 40. rocznicę stanu wojennego

  PR 23.11.2021, przeczytano 102 razy

W poniedziałek, 22 listopada 2021 r. na platformie TOK FM swoją premierę miał nowy podcast Magdaleny Rigamonti. To czteroodcinkowy cykl, inspirowany zbliżającą się 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. "Blizny" przedstawiają historie 4 młodych osób, które aparat władzy pozbawił życia, m.in. Grzegorza Przemyka oraz Jarosława Brejzy. Pierwszy odcinek będzie dostępny dla wszystkich internautów, kolejne - wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-podcastowa-tok-fm-na-40.-rocznice-stanu-wojennego,393865,artykul.html

40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce Magdalena Rigamonti i redakcja TOK FM powracają do losów czterech młodych ludzi, których aparat władzy pozbawił życia. Byli nimi Grzegorz Przemyk - syn poetki, pobity śmiertelnie w milicyjnym komisariacie, Jarosław Brejza - twórca pierwszej w Polsce niezależnej organizacji młodzieżowej, w stanie wojennym działacz inowrocławskiej opozycji, zaszczuty przez Służbę Bezpieczeństwa, Jacek Zejdler - aktor znany z tytułowej roli w serialu „Stawiam na Tolka Banana”, współpracownik KOR-u, znaleziony martwy w swoim mieszkaniu oraz Kamil Barchański - najmłodsza ofiara stanu wojennego, warszawski licealista, 17-latek, licealny opozycjonista utopiony w Wiśle.

- Podcast "Blizny" opowiada o losach czterech młodych osób, które w ostatniej dekadzie PRL aparat władzy pozbawił życia. Ich historie wciąż nie są do końca wyjaśnione i tak raczej już pozostanie. Są natomiast pełne symbolizmu - także dlatego, że dzisiejsi rówieśnicy bohaterów naszego cyklu, czyli śmiertelnych ofiar komunistycznego reżimu, o stanie wojennym, jego realiach, wydarzeniach i zbrodniach władzy wiedzą często niewiele albo wręcz nic - mówi Bartosz Dąbrowski, reżyser podcastu "Blizny", producent i wydawca podcastów TOK FM.

Pierwszy odcinek cyklu "Blizny" to historia Grzegorza Przemyka, młodego poety, pobitego śmiertelnie na komisariacie milicji. To jednak nie tylko opis zbrodni, ale samej postaci Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej. A także późniejszego, wieloletniego zacierania śladów tej zbrodni przez komunistyczne władze.

Magdalena Rigamonti rozmawia o tym z Cezarym Łazarewiczem, autorem książki "Żeby nie było śladów", która stała się kanwą filmu fabularnego, polskiego kandydata do Oscara. Rigamonti i Łazarewicz wychodzą ze studia i wjeżdżają na 11. piętro bloku, pod drzwi mieszkania, w którym mieszkał Grzegorz z mamą. Idą też na warszawski Plac Zamkowy, a stamtąd śladem "ostatniej drogi Grzegorza Przemyka". Wspominają tragiczne zdarzenia, zastanawiając się też nad ich genezą oraz wnioskami, jakie płyną z tej historii.

Pierwszy odcinek cyklu "Blizny" pojawił się o na platformach podcastowych, w serwisie tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM w poniedziałek, 22 listopada 2021 r. o godz. 17:30. Kolejne premiery nastąpią w poniedziałki. Ostatni odcinek cyklu ukaże się 13 grudnia 2021 r., w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Autorką wszystkich rozmów jest Magdalena Rigamonti, podcast wyreżyserował Bartosz Dąbrowski. Grafiki zaprojektował Kevin Kwiatkowski.

Pierwszy odcinek podcastu będzie dostępny dla wszystkich internautów - można go włączyć na platformach podcastowych, w serwisie tokfm.pl lub i w aplikacji mobilnej TOK FM. Pozostałych odcinków będą mogli słuchać tylko subskrybenci TOK FM Premium.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Co oglądaliśmy na Youtube w 2021 roku?
Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądaliście na YouTube w tym roku? Jak co roku, publikujemy listy filmów, które najbardziej przypadły Wam do gustu i które oglądaliście najczęściej. Dodatkowo prezentujemy Wam 3 nowe zestawienia twórców i twórczyń, tych najpopularniejszych, tych najszybciej zyskujących na popularności oraz tych,...
Esport pozwala docierać do grup docelowych, będących wyzwaniem dla marketerów, potwierdzają przedstawiciele PGE i Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO. Finały Polskiej Ligi Esportowej już w dniach 2 - 4 grudnia, w Esport Spot na warszawskim Powiślu, w Polsat Games, a przede wszystkim - na twitch.tv.
Finał 4. edycji Konkursu fotograficznego im. K. Millera „Odwaga patrzenia” organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” – piątek, 3 grudnia br. online
W najbliższy piątek, 3 grudnia br. poznamy laureata 4. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera za najlepszy materiał fotograficzny roku oraz w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja”. Podczas finału organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” pokazane zostaną wyróżnione zdjęcia, a prezentacji towarzyszyć będą rozmowy z ich autorami. Wydarzenie...
Tiktok wspiera kreatywność w konkursie KTR 2021
TikTok objął partnerstwo nad kategorią „CRAFT – VIDEO” w tegorocznej edycji konkursu Klubu Twórców Reklamy. O tytuł „Best of” zawalczyły najbardziej wyraziste komunikacyjnie, kreatywne i innowacyjne pomysły. Nagrodę za najlepszy projekt wręczyła Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej. Gala wręczenia odbyła 26...
Wyniki skonsolidowane Grupy PMPG Polskie Media S.A. Po trzecim kwartale 2021 roku Grupa Kapitałowa PMPG Polskie Media S.A. osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości 5,2 mln zł wobec zysku 2,3 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764