logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera podcastowa Tok FM na 40. rocznicę stanu wojennego

  PR 23.11.2021, przeczytano 344 razy

W poniedziałek, 22 listopada 2021 r. na platformie TOK FM swoją premierę miał nowy podcast Magdaleny Rigamonti. To czteroodcinkowy cykl, inspirowany zbliżającą się 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. "Blizny" przedstawiają historie 4 młodych osób, które aparat władzy pozbawił życia, m.in. Grzegorza Przemyka oraz Jarosława Brejzy. Pierwszy odcinek będzie dostępny dla wszystkich internautów, kolejne - wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-podcastowa-tok-fm-na-40.-rocznice-stanu-wojennego,393865,artykul.html

40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce Magdalena Rigamonti i redakcja TOK FM powracają do losów czterech młodych ludzi, których aparat władzy pozbawił życia. Byli nimi Grzegorz Przemyk - syn poetki, pobity śmiertelnie w milicyjnym komisariacie, Jarosław Brejza - twórca pierwszej w Polsce niezależnej organizacji młodzieżowej, w stanie wojennym działacz inowrocławskiej opozycji, zaszczuty przez Służbę Bezpieczeństwa, Jacek Zejdler - aktor znany z tytułowej roli w serialu „Stawiam na Tolka Banana”, współpracownik KOR-u, znaleziony martwy w swoim mieszkaniu oraz Kamil Barchański - najmłodsza ofiara stanu wojennego, warszawski licealista, 17-latek, licealny opozycjonista utopiony w Wiśle.

- Podcast "Blizny" opowiada o losach czterech młodych osób, które w ostatniej dekadzie PRL aparat władzy pozbawił życia. Ich historie wciąż nie są do końca wyjaśnione i tak raczej już pozostanie. Są natomiast pełne symbolizmu - także dlatego, że dzisiejsi rówieśnicy bohaterów naszego cyklu, czyli śmiertelnych ofiar komunistycznego reżimu, o stanie wojennym, jego realiach, wydarzeniach i zbrodniach władzy wiedzą często niewiele albo wręcz nic - mówi Bartosz Dąbrowski, reżyser podcastu "Blizny", producent i wydawca podcastów TOK FM.

Pierwszy odcinek cyklu "Blizny" to historia Grzegorza Przemyka, młodego poety, pobitego śmiertelnie na komisariacie milicji. To jednak nie tylko opis zbrodni, ale samej postaci Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej. A także późniejszego, wieloletniego zacierania śladów tej zbrodni przez komunistyczne władze.

Magdalena Rigamonti rozmawia o tym z Cezarym Łazarewiczem, autorem książki "Żeby nie było śladów", która stała się kanwą filmu fabularnego, polskiego kandydata do Oscara. Rigamonti i Łazarewicz wychodzą ze studia i wjeżdżają na 11. piętro bloku, pod drzwi mieszkania, w którym mieszkał Grzegorz z mamą. Idą też na warszawski Plac Zamkowy, a stamtąd śladem "ostatniej drogi Grzegorza Przemyka". Wspominają tragiczne zdarzenia, zastanawiając się też nad ich genezą oraz wnioskami, jakie płyną z tej historii.

Pierwszy odcinek cyklu "Blizny" pojawił się o na platformach podcastowych, w serwisie tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM w poniedziałek, 22 listopada 2021 r. o godz. 17:30. Kolejne premiery nastąpią w poniedziałki. Ostatni odcinek cyklu ukaże się 13 grudnia 2021 r., w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Autorką wszystkich rozmów jest Magdalena Rigamonti, podcast wyreżyserował Bartosz Dąbrowski. Grafiki zaprojektował Kevin Kwiatkowski.

Pierwszy odcinek podcastu będzie dostępny dla wszystkich internautów - można go włączyć na platformach podcastowych, w serwisie tokfm.pl lub i w aplikacji mobilnej TOK FM. Pozostałych odcinków będą mogli słuchać tylko subskrybenci TOK FM Premium.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764