logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera Ricoh Pro C7500

  PR 20.09.2023, przeczytano 7793 razy
ilustracja

Firma Ricoh zapowiedziała premierę następcy popularnej serii Pro C7200/x. Nowa generacja kolorowych systemów na papier cięty Pro C7500 pozwala uzyskać jeszcze żywsze barwy, umożliwia druk na rozszerzonej gamie podłoży w tym teksturowanych oraz ułatwia pracę operatora maszyny. Nowe rozwiązanie, które będzie dostępne w sprzedaży w rejonie EMEA od listopada 2023, zostało stworzone z myślą o większej elastyczności i rozszerzaniu zakresu realizowanych prac. To cechy niezwykle ważne z perspektywy drukarni cyfrowych oraz zmian, które zachodzą obecnie na rynku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-ricoh-pro-c7500,401427,artykul.html

Podobnie jak poprzednik, RICOH Pro C7200/x, nowy system oferuje druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych: białego, bezbarwnego, niewidzialnego czerwonego, złotego czy srebrnego.  Co więcej, RICOH Pro C7500 wyposażono w nowe profile dla kolorów neonowych, dzięki którym można rozszerzyć gamut kolorystyczny mieszając standardowy CMYK z neonowym różowym i żółtym. Pozwala to uzyskać dużo bardziej wyraziste efekty i lepsze odwzorowanie kolorów z palety Pantone.

Nowością jest również elastyczny pośredni pas transferowy, który zapewnia odpowiedni poziom obsługi dla szorstkich i nierównych podłoży teksturowanych. RICOH Pro C7500 obsługuje media o gramaturze od 40 do 470 g/m²  (dla porównania dla serii Pro C7200/x ten zakres wynosił do 360 g/m²) oraz pozwala na druk dwustronny na długich arkuszach do 1030 mm. Te cechy sprawiają, że nowy system umożliwi efektywną realizację znacznie szerszego zakresu prac o bardzo wysokiej jakości np. lekkich opakowań, kartek okolicznościowych i papeterii ślubnej.

RICOH Pro C7500 wyposażono w RICOH Graphic Communications Operating System (GC OS). Nowy system operacyjny umożliwia wydajne korzystanie z urządzenia oraz intuicyjną i prostą obsługę ustawień maszyny. Zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej z komputera lub tabletu usprawnia pracę w środowisku, w którym od operatorów druku wymaga się wykonywania wielu zadań. Nowe funkcje dzięki aktualizacjom oprogramowania mogą być stale dodawane do zmieniających się potrzeb klientów.

Nowością jest również, opracowany we współpracy z Fiery, cyfrowy interfejs DFE (Digital Front End). Dzięki niemu możliwe jest zwiększenie efektywności operacyjnej. Zadbano również o szereg rozwiązań, które pozwalają na skrócenie czasu poświęcanego na konserwację i obniżenie ewentualnego czasu przestoju maszyny. Są to m.in. ulepszone pakiety ORU (Operator Replaceable Units) umożliwiające szybką i prostą wymianę podstawowych modułów przez operatora, bez konieczności wzywania serwisu producenta.

- RICOH Pro C7500 zostało zaprojektowane z myślą o kluczowych wyzwaniach, które obserwujemy obecnie na rynku. Ta seria łączy wysoką jakość druku, elastyczność produkcji i efektywność. Rozszerzony gamut kolorystyczny pozwala rozszerzyć różnorodność realizowanych prac, a RICOH Graphic Communications Operating System znacznie ułatwia obsługę i odciąża operatora -  powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group w Ricoh Europe.

Podobnie, jak w przypadku niedawno zapowiedzianego Ricoh Pro C9500, seria Pro C7500 jest kompatybilna z oprogramowaniem RICOH Supervisor, RICOH TotalFlow Production Manager oraz FusionPro.

RICOH Pro C7500 będzie dostępne w sprzedaży w rejonie EMEA od listopada 2023.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso: proekologiczne opakowania jednostkowe z tektury litej
Stora Enso opublikowała kolejny z serii artykułów, związanych z budowaną przez nią w zakładach w Oulu (Finlandia) nową linią do produkcji tektury litej do opakowań jednostkowych. Tym razem koncentruje się on na jakości włókien drzewnych, jakie znajdą tu zastosowanie, pochodzących z należących do koncernu upraw leśnych na obszarze Skandynawii.
Sungraf nowym Członkiem PSSiDC
W lutym br. grono Członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego powiększyło się o nowego gracza z branży. Nowym Członkiem PSSiDC została firma SUNGRAF.
CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764