logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premiera Ricoh Pro C9500

  PR 03.08.2023, przeczytano 7273 razy
ilustracja

We wrześniu do sprzedaży trafi nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty RICOH Pro C9500. Nowy system oferuje większą efektywność i pozwala na optymalizację kosztów


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premiera-ricoh-pro-c9500,400962,artykul.html

Urządzenie jest następcą znanego i docenionego na polskim rynku modelu Ricoh Pro C9200. Nowy system wyposażono w szereg usprawnień pozwalających na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjności obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Warto podkreślić, że wprowadzenie większej automatyzacji wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej.

Ricoh Pro C9500 to system, który idealnie wpisuje się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie dużych i małych nakładów w wysokiej jakości.

Nowy system operacyjny RICOH GC OS (Graphic Communications Operating System) umożliwia lepsze zarządzanie produkcją i kontrolowanie stanu urządzenia. Jest kompatybilny z zewnętrznymi systemami i programami diagnostycznymi. Zadaniami można wygodnie zarządzać korzystając z dużego ekranu z intuicyjnym interfejsem.  

Zadania druku można zlecać za pośrednictwem komputera bądź tabletu, a wszystkie ustawienia mogą być modyfikowane zdalnie. To duże ułatwienie dla pracowników, którzy w codziennej pracy obsługują szereg różnych urządzeń oraz zadań drukowania jednocześnie.

Ulepszona technologia Auto Color Diagnosis Unit pozwala na automatyzację trzech kluczowych procesów: jakości druku, registracji oraz spójności kolorystycznej. Zapewnia lepszą dokładność inspekcji opierając się na siedmiu poziomach wykrywania błędów i oferuje funkcję automatycznego dodruku.

Pozostałe funkcje i ulepszenia obejmują:

  • Poprawioną obsługę nośników o gramaturze od 40 g/m2 do 470 g/m2 i możliwość druku na arkuszach o długości do 1260 mm.
  • Nowy system utrwalania, który umożliwia równomierny rozkład temperatury i nacisku w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu na szerokiej gamie podłoży.
  • Nowy zespół transportu papieru umożliwiający ulepszone pasowanie przód-tył.
  • Udoskonalony 21,5 calowy panel operatora umożliwiający obsługę urządzenia i aplikacji w jednym miejscu.
  • Nowe, zaawansowane opcje DFE (Digital Front End) opracowane we współpracy z firmą Fiery w celu wspierania wydajności i skuteczności operacyjnej.
  • Podniesienie prędkości do 135 str./min, które jest opcjonalne i może zostać wykonane w dowolnym momencie.
  • Większa produktywność dzięki automatyzacji i skróceniu czasu dokonywania zmiany ustawień.

Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group w Ricoh Europe powiedział: - Nasz nowy system Pro C9500 wpisuje się w nowe potrzeby naszych Klientów, którzy muszą postawić na większą efektywność. Możliwości tego modelu rozwija oferowana przez nas szeroka gama oprogramowania. Wśród tych rozwiązań należy wymienić: RICOH TotalFlow Supervisor, RICOH TotalFlow Production Manager oraz RICOH FusionPro.

Cyfrowy kolorowy system arkuszowy RICOH Pro C9500 będzie dostępny od września 2023 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
Koenig & Bauer/Royalpack - wywiad
Drukarnia Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry od wielu lat specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wytwarza też sam surowiec. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe i liczne zapytania – także ze strony obecnych klientów – zainicjowała nowy, strategiczny ruch w swojej działalności: uruchomienie produkcji opakowań jednostkowych z tektury...
Prima Tapes & Labels z maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution
Brytyjska drukarnia Prima, zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764