logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Premierowe plotery Artemis na targach Fespa 2016

  PR 17.03.2016, przeczytano 1827 razy
ilustracjastrzałka

Na tegorocznej Fespie w Amsterdamie, polska firma Artemis LFP zaprezentowała szereg wielkoformatowych rozwiązań, od druku ekologicznego, przez technologię LED-UV dla ploterów rolowych i stołowych po szybkie 3-metrowe solwenty bez cykloheksanonu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/premierowe-plotery-artemis-na-targach-fespa-2016,27882,artykul.html

Po raz kolejny Artemis zaprezentował swoje rozwiązania na największych, corocznych targach druku cyfrowego. Urządzenia Artemis dynamicznie zdobywają swoich zwolenników w Europie i poza nią. Spowodowane jest to przez balans między ceną urządzania a jej walorami technicznymi. Mówi Mariusz Bernard z Artemis LFP.

W naszym portfolio znajdują się urządzenia o wysokim wskaźniku ROI przez co inwestycja dokonana przez użytkownika końcowego szybko mu się zwraca. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca  atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć.

Premierowe plotery LED-UV o szerokości 1.60 i 1.80 m

Na tegorocznej Fespie, swą premierą miały dwa, rolowo-stołowe plotery LED-UV. Modele Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV to niedrogie rozwiązania typu „entry-level” dla firm poszukujących możliwości zadruku w technologii UV o szerokości do 1.60 i 1.80 m.

Użytkownik w zależności od typu produkcji, może zamówić maszynę rolową lub z dodatkowymi dostawianymi stołami pozwalającymi na zadruk na materiałach sztywnych.

Drukarki Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV w odróżnieniu do bliźniaczych modeli eko-solwentowych 1621 i 1801 posiadają pełny układ do druku światło utwardzalnego, obejmujący lampę zamontowaną na karetce, nie przepuszczający światła układ atramentowy z „czarnymi” zbiornikami, elektroniczny układ sterujący.

Druk UV w odróżnieniu od wciąż bardziej popularnego eko-solwentowego daje możliwość zadruku zarówno standardowych materiałów jak folia, baner, papier czy media powlekane jak i różnego rodzaju płyt (PVC, PMMA, tektura) oraz nietypowych, nowych nośników czy też przedmiotów. Wydruk UV tak samo jak eko-solwentowy jest ekologiczny z tą różnicą, że jest suchy i gotowy do aplikacji czy wysyłki bezpośrednio po zdjęciu z plotera.

Wydajność obu wspomnianych ploterów sięga 18 m2/h. Jest to prędkość wystarczająca do podjęcia nisko i średnio nakładowej produkcji w technologii UV, drukowania prototypów, pojedynczych personalizowanych wzorów, itd.

Premierowe Artemisy posiadają głowice EPSON DX5 i DX9, umożliwiającą zadruk w jakości „foto” i rozdzielczości maksymalnej do 1440 x 1440 dpi.

Drukarki Artemis 1621 i 1801 dostępne są w dwóch wariantach eko-solwentowym i wspomnianym LED-UV.

Produkcyjny druk UV

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się „topowa” maszyna UV Artemis FR 250 o szerokości zadruku 250 cm. Ten hybrydowy (stołowo-rolowy) ploter charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, porównywalnymi z dużo droższymi maszynami.

Decydującymi kwestiami potwierdzającymi decyzję o zakupie tej maszyny są przede wszystkim możliwości, finalna jakość uzyskiwanych wydruków oraz cena urządzenia. Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków.

Artemis FR 250 UV wyposażony jest w grayscalowe głowice Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji, na pokładzie może się znaleźć ich od 4 do 8. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są 2 głowice. Jeśli chodzi o kolor biały to nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach. W trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych. Oprócz druku na materiałach płaskich, FR 250 z powodzeniem zadrukowuje materiały rolowe.

Szybki druk solwentowy bez cyklohexanonu

W naszych 3-metrowych drukarkach Artemis serii 32xx zastosowaliśmy atrament cechujący się niską intensywnością zapachu i brakiem na liście składników szkodliwego cykloheksanonu. Jednocześnie tusze są bardzo atrakcyjne cenowo przez co koszt zadruku metra kwadratowego jest jednym z najniższych na rynku.

Plotery Artemis serii 32xx do tej pory były oferowane w 2 modelach: 3200 i 3224. Ten pierwszy pracujący w ponad 150 polskich firmach ploter o szerokości zadruku 3.20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom: stabilnej i niezawodnej konstrukcji, wysokiej, rzeczywistej prędkości druku, atrakcyjnej kolorystyce wydruków i wysoce zadowalającej jak na taki format jakości.

Aktualnie plotery Artemis o szerokości zadruku 3.20 metra są oferowane w większej ilości wariantów.

Tę samą, stabilna i sprawdzą przez lata i ponad setkę użytkowników w Polsce konstrukcję wyposażamy w konfigurowalną ilość i rodzaj głowic. To od użytkownika i jego potrzeb będzie zależeć czy zainstalujemy 4 czy 8 głowic. Można będzie wybrać także model głowicy Konica Minolta: 512, 512i lub 1024. Do wyboru użytkownik będzie miał wielkość kropli w głowicy: 14, 30 lub 42 pikolitra. W zależności od konfiguracji, plotery osiągają od 50 do 260 m2/h.

Z Polski na cały świat

Z roku na rok zainteresowanie tymi ploterami na rynku międzynarodowym rośnie. Od lat maszyny Artemis są używane w Polsce a przez to sprawdzone i doceniane w działalności produkcyjnej. Z uwagi atrakcyjną cenę plotery Artemis trafiają na wiele rynków wschodzących, jak Bałkany, Europa Południowa czy Afryka ale i także na wymagające rynki Europy Zachodniej.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.artemisprinters.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kampania i loteria Inka „Przekonaj się smakiem”
Inka wystartowała z loterią i kampanią reklamową napojów roślinnych pod hasłem „Przekonaj się smakiem”. Działania komunikacyjne obejmują digital, media społecznościowe, influencer marketing, punkty sprzedaży oraz kanały własne marki. 
Industria Kielce ma nowego sponsora
ALAB sport rozpoczyna współpracę z Industrią Kielce. Platforma umożliwiająca optymalny dobór badań laboratoryjnych dla osób aktywnych fizycznie w sezonie 2024/2025 będzie partnerem najbardziej utytułowanej klubowej drużyny piłki ręcznej w Polsce.
Ancymony (*ancy) z kampanią dla marki Venus
Trwa kampania reklamowa marki Venus należącej do Pharma CF – polskiego producenta kosmetyków pielęgnacyjnych. Za jej realizację odpowiada agencja Ancymony (*ancy).
Od zera: epickie decyzje w podcastach Pepsi
Marka PEPSI ogłasza premierę najnowszego podcastu „OD ZERA”. Znane osobowości opowiedzą o tym, jak mała, niepozorna decyzja może przerodzić się w epicką historię zgodnie z zasadą „od zera do bohatera”. Gospodarzem wywiadów będzie youtuber Dominik Bos, a wśród gości pojawią się znani twórcy, influencerzy i pasjonaci, tacy jak Foxx Gotuje, Natalia Maszkowska, Kasia...
Sho Kondo: były dyrektor kreatywny LPP idzie na swoje
Po ośmiu owocnych latach na stanowisku dyrektora kreatywnego w LPP, polskiej grupie odzieżowej znanej z takich marek jak Reserved, Mohito, Cropp i House, Japończyk Sho Kondo ogłosił swoje odejście, aby założyć Kondo & Partners Consulting, nową agencję skoncentrowaną na branży modowej i lifestylowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764