logo
WIADOMOŚCI

Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

  PR 01.12.2017, przeczytano 236 razy
ilustracjastrzałka

Piotr Ejdys, prezes Gemius SA, otrzymał nagrodę od IAB Polska za całokształt dokonań dla polskiej branży online. Nagrodę przyznano za ponadprzeciętne zasługi. Statuetkę wręczono 30 listopada w Warszawie podczas konferencji IAB MIXX Awards & Conference.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prezes-gemiusa-z-tytulem-czlowieka-roku,34680,artykul.html

– W tym roku jury przyznało nagrodę Człowieka Roku w uznaniu zarówno za dokonania w minionym roku, jak i osiągnięcia życiowe. Znaczące są bowiem dokonania Piotra Ejdysa dla całej branży na przestrzeni kilkunastu lat – powiedział Tomasz Jażdżyński, członek kapituły konkursu w trakcie gali.

Jażdżyński, były prezes Gadu-Gadu i Interii, przywołał fakty sprzed 12 lat. – Uruchomione przez Gemiusa w 2005 roku badanie Megapanel było jednym z najnowocześniejszych badań internetu na świecie. A przede wszystkim jednym z pierwszych, które próbowało precyzyjnie określić, ilu jest internautów, a nie plików cookie. W tamtych czasach w krajach wielkości Polski raportowano bowiem więcej internatów niż obywateli danego kraju – przypomniał Jażdżyński, uzupełniając, że był to efekt zliczania plików cookie, a nie prawdziwych użytkowników sieci, jak to robi Gemius.

– Co więcej – kontynuował Jażdżyński gdy powstała firma Gemius, wartość rynku reklamowego w polskim internecie określano pojedynczymi cyframi. To były kwoty rzędu milionów złotych, a nie miliardów, jak dzisiaj. Dlatego prowadzenie takiej firmy i postawienie na nią całej swojej kariery wymagało odwagi. A żeby kilkanaście lat później ta firma nadal istniała, żeby była liderem technologicznym w swojej branży i działała w kilkudziesięciu krajach świata wymagało odwagi, talentu i pracowitości. Za odwagę, talent, determinację i pracowitość jest ta nagroda – podkreślił członek kapituły konkursowej.

Piotr Ejdys
jest prezesem Gemius SA, spółki technologicznej, która narodziła się 18 lat temu przy ul. Złotej w Warszawie. Dziś firma jest globalną marką, która wygrywa przetargi ze swoim największym konkurentem z USA i działa w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji oraz regionu MENA. Pod skrzydłami Piotra Ejdysa Gemius stał się eksporterem polskiej myśli technologicznej na świat.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Nowe kanały telewizyjne w ofercie Netii
W Telewizji Osobistej Netii dostępne są aż cztery nowe kanały, w tym Polsat Rodzina, który właśnie rozpoczął nadawanie. Ponadto do oferty weszły: Polsat Games, TV Okazje, wPolsce.pl. Łącznie w ofercie Netii jest 214 kanałów, w tym 119 w HD.
Spółki Knowledgehub na Web Summit 2018
Web Summit to największe i najważniejsze wydarzenie technologiczne na świecie. Uczestnikami imprezy są zarówno przedstawiciele gigantów, m.in. Microsoft czy Amazon, jak i właściciele startupów oraz małych firm, które stawiają pierwsze kroki na rynku. Z każdym rokiem Web Summit skupia licznych wystawców i ekspertów z różnych...
Wyniki badania Gemius/PBI za wrzesień 2018
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
Nowy program HGTV - „Para w remont” już 4 listopada
Para w domu, para w pracy, para w remont. Mirella i Marcin uwielbiają wnętrzarskie wyzwania. W każdym odcinku nowego programu HGTV Home & Garden mają tylko trzy dni na zaprojektowanie, wyremontowanie i urządzenie wnętrza należącego do bohaterów.
Gazeta Wyborcza z sondażami wyborczymi dla pięciu największych miast
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań oraz Wrocław – kto w tych miastach ma największe szanse na wygraną w nadchodzących wyborach samorządowych? W poniedziałek i wtorek – 15 oraz 16 października br. „Gazeta Wyborcza” opublikuje wyniki sondaży dla pięciu miejscowości, w których rywalizacja w wyścigu o fotel prezydenta jest najciekawsza.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone