logo
WIADOMOŚCI

Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

Mateusz Zawiślak  PR 01.12.2017, przeczytano 195 razy
ilustracjastrzałka
Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

Piotr Ejdys, prezes Gemius SA, otrzymał nagrodę od IAB Polska za całokształt dokonań dla polskiej branży online. Nagrodę przyznano za ponadprzeciętne zasługi. Statuetkę wręczono 30 listopada w Warszawie podczas konferencji IAB MIXX Awards & Conference.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prezes-gemiusa-z-tytulem-czlowieka-roku,34680,artykul.html

– W tym roku jury przyznało nagrodę Człowieka Roku w uznaniu zarówno za dokonania w minionym roku, jak i osiągnięcia życiowe. Znaczące są bowiem dokonania Piotra Ejdysa dla całej branży na przestrzeni kilkunastu lat – powiedział Tomasz Jażdżyński, członek kapituły konkursu w trakcie gali.

Jażdżyński, były prezes Gadu-Gadu i Interii, przywołał fakty sprzed 12 lat. – Uruchomione przez Gemiusa w 2005 roku badanie Megapanel było jednym z najnowocześniejszych badań internetu na świecie. A przede wszystkim jednym z pierwszych, które próbowało precyzyjnie określić, ilu jest internautów, a nie plików cookie. W tamtych czasach w krajach wielkości Polski raportowano bowiem więcej internatów niż obywateli danego kraju – przypomniał Jażdżyński, uzupełniając, że był to efekt zliczania plików cookie, a nie prawdziwych użytkowników sieci, jak to robi Gemius.

– Co więcej – kontynuował Jażdżyński gdy powstała firma Gemius, wartość rynku reklamowego w polskim internecie określano pojedynczymi cyframi. To były kwoty rzędu milionów złotych, a nie miliardów, jak dzisiaj. Dlatego prowadzenie takiej firmy i postawienie na nią całej swojej kariery wymagało odwagi. A żeby kilkanaście lat później ta firma nadal istniała, żeby była liderem technologicznym w swojej branży i działała w kilkudziesięciu krajach świata wymagało odwagi, talentu i pracowitości. Za odwagę, talent, determinację i pracowitość jest ta nagroda – podkreślił członek kapituły konkursowej.

Piotr Ejdys
jest prezesem Gemius SA, spółki technologicznej, która narodziła się 18 lat temu przy ul. Złotej w Warszawie. Dziś firma jest globalną marką, która wygrywa przetargi ze swoim największym konkurentem z USA i działa w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji oraz regionu MENA. Pod skrzydłami Piotra Ejdysa Gemius stał się eksporterem polskiej myśli technologicznej na świat.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Nowy sposób mierzenia zasięgu organicznego na Facebooku
Na początku tego roku wprowadzona została kolejna modyfikacja algorytmu. Jej celem jest zwiększenie liczby treści znajomych i członków rodziny oraz wzrost znaczenia „znaczących interakcji”, czyli dyskusji wywoływanych w komentarzach do postów oraz ich udostępnień, pozytywnie wpływających na zasięg organiczny treści.
Podsumowanie 2017 roku w Wirtualnej Polsce
Dwucyfrowy wzrost w obszarze e-commerce i konsekwentne realizowanie strategii pozwoliły holdingowi WP na osiągnięcie rekordowych przychodów. Tylko w segmencie online wyniosły one prawie 460 mln zł. Skorygowana EBITDA segmentu online za 2017 rok przekroczyła 150 mln zł. Telewizja WP została liderem oglądalności spośród stacji nadających na MUX8.
Spada widoczność reklam w polskim internecie
Pod koniec ubiegłego roku średni czas kontaktu z reklamą display skrócił się do 20,7 sekund, a wskaźnik widoczności reklam spadł do 50 proc. – wynika z badania firmy Meetrics. Oznacza to, że połowa budżetów na ten cel była wydawana nieefektywnie. Polska znalazła się pod tym względem na końcu europejskiej stawki. Nieco lepsze wyniki odnotowała reklama wideo, dla której wskaźnik widoczności ...
Robert Sadowski z Grupy Netsprint do Newspoint
Robert Sadowski przeszedł z Grupy Netsprint do Newspoint - firmy zajmującej się monitoringiem mediów, analityką influencerów i big data. Objął w niej stanowisko digital marketing managera. Rolą Roberta Sadowskiego będzie kompleksowa odpowiedzialność za komunikację i promocję marki Newspoint oraz wsparcie rozwoju platformy SaaS. Wcześniej, w Grupie Netsprint, pełnił funkcję kierownika e-mark...
Google od czerwca zablokuje reklamowanie kryptowalut
W ubiegłym roku z platformy Google usunięto 3,2 mld reklam – dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Z tego ok. 130 mln stanowiły reklamy, które pozwalały przestępcom na kopanie kryptowalut przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej komputera ofiary. Od czerwca 2018 roku firma Google, podobnie jak Facebook, zakaże reklam kryptowalut. To dziedzina, która ma przyszłość, ale wymaga ucywilizowania i uregulowania....
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone