WIADOMOŚCI

Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

Mateusz Zawiślak  PR - bezpłatny materiał PR | 01.12.2017, przeczytano 145 razy
ilustracjastrzałka
Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

Piotr Ejdys, prezes Gemius SA, otrzymał nagrodę od IAB Polska za całokształt dokonań dla polskiej branży online. Nagrodę przyznano za ponadprzeciętne zasługi. Statuetkę wręczono 30 listopada w Warszawie podczas konferencji IAB MIXX Awards & Conference.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prezes-gemiusa-z-tytulem-czlowieka-roku,34680,artykul.html

– W tym roku jury przyznało nagrodę Człowieka Roku w uznaniu zarówno za dokonania w minionym roku, jak i osiągnięcia życiowe. Znaczące są bowiem dokonania Piotra Ejdysa dla całej branży na przestrzeni kilkunastu lat – powiedział Tomasz Jażdżyński, członek kapituły konkursu w trakcie gali.

Jażdżyński, były prezes Gadu-Gadu i Interii, przywołał fakty sprzed 12 lat. – Uruchomione przez Gemiusa w 2005 roku badanie Megapanel było jednym z najnowocześniejszych badań internetu na świecie. A przede wszystkim jednym z pierwszych, które próbowało precyzyjnie określić, ilu jest internautów, a nie plików cookie. W tamtych czasach w krajach wielkości Polski raportowano bowiem więcej internatów niż obywateli danego kraju – przypomniał Jażdżyński, uzupełniając, że był to efekt zliczania plików cookie, a nie prawdziwych użytkowników sieci, jak to robi Gemius.

– Co więcej – kontynuował Jażdżyński gdy powstała firma Gemius, wartość rynku reklamowego w polskim internecie określano pojedynczymi cyframi. To były kwoty rzędu milionów złotych, a nie miliardów, jak dzisiaj. Dlatego prowadzenie takiej firmy i postawienie na nią całej swojej kariery wymagało odwagi. A żeby kilkanaście lat później ta firma nadal istniała, żeby była liderem technologicznym w swojej branży i działała w kilkudziesięciu krajach świata wymagało odwagi, talentu i pracowitości. Za odwagę, talent, determinację i pracowitość jest ta nagroda – podkreślił członek kapituły konkursowej.

Piotr Ejdys
jest prezesem Gemius SA, spółki technologicznej, która narodziła się 18 lat temu przy ul. Złotej w Warszawie. Dziś firma jest globalną marką, która wygrywa przetargi ze swoim największym konkurentem z USA i działa w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji oraz regionu MENA. Pod skrzydłami Piotra Ejdysa Gemius stał się eksporterem polskiej myśli technologicznej na świat.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
piątek 15.12.2017, 117 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone