logo
WIADOMOŚCI

Prezes Gemiusa z tytułem Człowieka Roku

Mateusz Zawiślak  PR 01.12.2017, przeczytano 215 razy
ilustracjastrzałka

Piotr Ejdys, prezes Gemius SA, otrzymał nagrodę od IAB Polska za całokształt dokonań dla polskiej branży online. Nagrodę przyznano za ponadprzeciętne zasługi. Statuetkę wręczono 30 listopada w Warszawie podczas konferencji IAB MIXX Awards & Conference.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prezes-gemiusa-z-tytulem-czlowieka-roku,34680,artykul.html

– W tym roku jury przyznało nagrodę Człowieka Roku w uznaniu zarówno za dokonania w minionym roku, jak i osiągnięcia życiowe. Znaczące są bowiem dokonania Piotra Ejdysa dla całej branży na przestrzeni kilkunastu lat – powiedział Tomasz Jażdżyński, członek kapituły konkursu w trakcie gali.

Jażdżyński, były prezes Gadu-Gadu i Interii, przywołał fakty sprzed 12 lat. – Uruchomione przez Gemiusa w 2005 roku badanie Megapanel było jednym z najnowocześniejszych badań internetu na świecie. A przede wszystkim jednym z pierwszych, które próbowało precyzyjnie określić, ilu jest internautów, a nie plików cookie. W tamtych czasach w krajach wielkości Polski raportowano bowiem więcej internatów niż obywateli danego kraju – przypomniał Jażdżyński, uzupełniając, że był to efekt zliczania plików cookie, a nie prawdziwych użytkowników sieci, jak to robi Gemius.

– Co więcej – kontynuował Jażdżyński gdy powstała firma Gemius, wartość rynku reklamowego w polskim internecie określano pojedynczymi cyframi. To były kwoty rzędu milionów złotych, a nie miliardów, jak dzisiaj. Dlatego prowadzenie takiej firmy i postawienie na nią całej swojej kariery wymagało odwagi. A żeby kilkanaście lat później ta firma nadal istniała, żeby była liderem technologicznym w swojej branży i działała w kilkudziesięciu krajach świata wymagało odwagi, talentu i pracowitości. Za odwagę, talent, determinację i pracowitość jest ta nagroda – podkreślił członek kapituły konkursowej.

Piotr Ejdys
jest prezesem Gemius SA, spółki technologicznej, która narodziła się 18 lat temu przy ul. Złotej w Warszawie. Dziś firma jest globalną marką, która wygrywa przetargi ze swoim największym konkurentem z USA i działa w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji oraz regionu MENA. Pod skrzydłami Piotra Ejdysa Gemius stał się eksporterem polskiej myśli technologicznej na świat.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Ringier Axel Springer kupuje udziały w No Fluff Jobs
Ringier Axel Springer Media AG kupił 44 procent udziałów w No Fluff Jobs i w ten sposób rozszerzył swoje portfolio serwisów z ogłoszeniami o najbardziej innowacyjny portal z ofertami pracy dla specjalistów z branży IT w Polsce
Lipcowy rekord oglądalności Food Network
16 lipca kanał Food Network odnotował najwyższy dzienny wynik oglądalności w historii stacji, osiągając udział 0,64 % SHR w grupie komercyjnej (16-49).
IAB Polska: Media społecznościowe głównym źródłem fake news
Internet jest najbardziej przydatnym kanałem komunikacji, choć przeciętnie wiarygodnym. Liderami wiarygodności są radio i prasa. Głównym źródłem nieprawdziwych informacji (fake news) są media społecznościowe. Takie i inne wnioski płyną z najnowszego raportu IAB Polska „Dezinformacja w sieci”, przeprowadzonego wśród internautów.
Youtube Ads Leaderboard za czerwiec 2018
Męskie Granie nie tylko z impetem powróciło do rankingu, ale także od miesiąca utrzymuje pierwszą pozycję w zestawieniu. Pozostałe miejsca na podium zajęło Maybelline z dwoma kolejnymi odcinkami instruktażowymi Make Up in the City. Czwarta pozycja to oryginalna kampania Zarządu Dróg Miejskich, której celem jest uzmysłowienie kierowcom, że powinni parkować minimum 10 metrów od...
Czołowe kanały spółki Kino Polska TV SA – Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV i Zoom TV – dołączyły do oferty WP Pilot, jednej z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru telewizji online, z której korzysta już prawie 1,9 mln użytkowników.
 
sobota 21.07.2018, 141 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone