logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Primum: Duplo 2000

  PR 13.08.2007, przeczytano 533 razy
ilustracjastrzałka

Zakład Poligraficzny „Primum” s.c. to kolejny polski użytkownik systemu Duplo pozwalającego na produkcję 2000 broszur w ciągu godziny. Tym samym firma ta dołączyła do grona drukarń, które mogą zaproponować klientom szybszą realizację zleceń oraz ich wyższą jakość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/primum%3A-duplo-2000-,5955,artykul.html

Zakład Poligraficzny „Primum” s.c. z Kozerek niedaleko Warszawy zdecydował się na zakup systemu do broszurowania Duplo 2000 analizując koszty związane z wykańczaniem realizowanej tu produkcji – głównie broszur i książek. Okazało się, że inwestycja w system zbierająco-broszurujący, jak twierdzi Kazimierz Mardoń, pełnomocnik drukarni, przede wszystkim usprawniła pracę w zakładzie, ale również umożliwiła firmie spore oszczędności czasowe przy realizacji poszczególnych zleceń. Głównym jednak powodem, dla którego drukarnia zdecydowała się na tę inwestycję, była ubiegłoroczna zapowiedź zmiany przepisów dotyczących samozatrudnienia pracowników. W wyniku zmiany tych przepisów – mówi Kazimierz Mardoń – odpadłaby nam możliwość zatrudniania do prostych prac introligatorskich osób z zewnątrz. Musieliśmy więc znaleźć urządzenie, które zastąpiłoby ich pracę. Takim okazał się system Duplo 2000.

Z firmą Duplo właściciele Primum zetknęli się kilka lat temu i już wówczas zainteresowali się jej rozwiązaniami. Teraz w wyniku konkretnych potrzeb zakładu oraz pewności, jaką posiedli przed laty, że Duplo posiada dobre rozwiązania, zdecydowali się powrócić do tej marki. Analizując rozwiązania innych dostawców okazało się, że Duplo jest nie tylko najbliżej ich aktualnych oczekiwań, ale również daje możliwość rozbudowy systemu 2000 o kolejne moduły wraz z ewentualnymi nowymi potrzebami. Istotną cechą systemów Duplo jest bowiem ich skalowalność; składają się one z modułowych komponentów, które pozwalają na rozbudowę zestawu o kolejne funkcjonalne elementy wraz ze wzrostem potrzeb drukarni – mówi Fryderyk Wiernicki, kierownik sprzedaży w firmie Duplo Polska.

Drukarnia „Primum” powstała w 1991 roku. Od lat obsługuje wymagającego klienta, jakim są m.in. wydawnictwa, agencje reklamowe i instytucje kultury. Nasi klienci zlecają niewielkie nakłady – mówi Kazimierz Mardoń - ale oczekują szybkiego terminu realizacji zlecenia i wysokiej jakości. Te elementy zawsze były dla nas bardzo ważne, ale obecnie, kiedy coraz większe znaczenie ma jak najkrótszy czas realizacji prac, sprawna obróbka introligatorska jest bardzo istotna. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup systemu Duplo 2000, który nam w tym pomógł.

Dzięki temu ten niewielki, ale funkcjonujący od lat zakład może nadal sprawnie realizować swoją produkcję, a jego właściciele – Wiesława Mielniczuk-Krupa i Hanna Mardoń – mogą realizować przy okazji swoje pasje, którym oddają wiele serca. Do jednej z nich należy praca w założonej przez nich w 2005 roku Fundacji imienia Józefa Chełmońskiego, która opiekuje się spuścizną po tym malarzu, ale także uczestniczy w organizacji szeregu akcji kulturalnych. Praca więc – mówi Kazimierz Mardoń – ma przynosić nam satysfakcję i pozwalać na realizację zainteresowań, a nasze kolejne inwestycje służą m.in. temu, żeby tak właśnie pozostało.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon prezentuje nowe rozwiązanie Canon Prostream 1800
Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy – kolejna inwestycja z Duplo Polska
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze...
Kompleksowe wdrożenie rozwiązań prepress firmy Agfa w Drukarni Leyko Sp. z o.o.
W ostatnim czasie Drukarnia Leyko Sp. z o.o. z Krakowa, działająca na rynku usług poligraficznych od ponad 40 lat, wdrożyła kompleksowe rozwiązanie CtP firmy Agfa. Dostarczona w marcu br. konfiguracja uwzględnia: pełnoformatową naświetlarkę Avalon N8-30 S, wywoływarkę Elantrix 125DX, stacker Elantrix 125SX oraz automatyczny podajnik do płyt. Całością steruje system workflow...
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764