logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Print Partner zaprasza na targi Poligrafia

  PR 14.04.2009, przeczytano 754 razy

Poznańskie Targi „Poligrafia” na stałe wpisały się do kalendarza imprez targowych i jako jedne z ważniejszych w branży poligraficznej, cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców oraz zwiedzających. Tegoroczna edycja zapowiada wiele niespodzianek, jedną z nich jest informacja że wśród prawie 250 wystawców nie znajdą się firmy Heidelberg czy Muller Martini.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/print-partner-zaprasza-na-targi-poligrafia,8785,artykul.html

Niespodziewana decyzja światowych potentatów pobudza zainteresowanie propozycjami firm, które działają na rodzimym rynku. Jednym z wystawców prezentujących swoją ofertę będzie firma PRINT PARTNER (dawniej PIKFORM) polski dystrybutor maszyn między innymi firm PURLUX, SMYTH, B.MATIC, JMD, BAUMFOLDER. Chcemy zaprosić Państwa do odwiedzenia stoiska firmy PRINT PARTNER oraz przedstawić urządzenia, które będą na nim prezentowane.

Pierwszą z prezentowanych maszyn będzie linia do oprawy zeszytowej PURLUX NOVA 10 o wydajności 10.000 egz. na godzinę, którą można wyposażyć w 13 stacji nakładających w formacie A3. Maszyna posiada nowoczesny trójnóż. Linia NOVA 10 standardowo wyposażona jest w zaawansowane systemy kontroli kompletności wykonanego produktu.

Kolejną z wystawianych maszyną będzie niciarka automatyczna SMYTH / FRECCIA F180 urządzenie o rewolucyjnym systemie nakładania „trudnych” składek oraz „mieszania” typów składek w nakładaku. Maksymalna wydajność niciarki to 180 cykli na minutę. Maszyna przystosowana jest do integracji z linią zbierającą i paletyzerem. Opcjonalnie F 180 wyposażyć można w optyczny system kontroli kolejności składek, system nakładania merli czy moduł klejenia pierwszej i ostatniej składki. (nie jestem pewien czy o to chodziło).

Ciekawostką na stoisku będzie liczarka PROTEC MINI firmy B.MATIC pozwalająca na liczenie arkuszy papieru, kartonu i plastiku. Maszyna posiada interesujące rozwiązanie głowicy liczącej, dzięki któremu osiąga 100% dokładność. PRETEC MINI to wyjątkowe urządzenie, które nie niszczy liczonych produktów! Proces odbywa się przez fizyczne liczenie każdego pojedynczego arkusza, dodatkowo posiada możliwość wstrzeliwania przekładki po przeliczeniu zadanej ilości arkuszy. Kolejną unikalną cechą liczarek B.MATIC jest to, że arkusze liczone są od góry w dół, co umożliwia łatwe zdjęcie odliczonych arkuszy. W konstrukcjach innych producentów liczenie z dołu stosu znacznie utrudnia pracę operatorowi .

Odwiedzający ekspozycje PRINT PARTNER będą mogli zobaczyć również oklejarkę trójklamrową SUPERBINDER-150D o rewelacyjnej wydajności do 1800 egz. na godzinę. Urządzenie wyposażone jest w zespół automatycznego bigowania i podawanie okładki oraz frezowanie i nacinanie grzbietu. Zaawansowany system klejenia wyposażony jest w dwa oddzielne klejowniki – jeden do klejenia grzbietowego, drugi bocznego.

Na koniec proponujemy zapoznanie się z budową uniwersalnej złamywarki (falcerki) BAUMFOLDER BAUM 20 o formacie arkusza 52x84 cm. Falcerka może być ustawiana manualnie lub poprzez system iFOLD z panelu LCD. Złamywarki BAUMFOLDER posiadają legendarną jakość i jako jedyne tego typu maszyny posiadają trzyletnią gwarancję. Dzięki bardzo bogatym możliwościom rozbudowy maszyna zaspokoi potrzeby każdego klienta.

Mamy nadzieję, że te krótkie opisy maszyn, które zaprezentujemy podczas targów „Poligrafia” w Poznaniu pobudzą Państwa zainteresowanie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska nr 89 w hali 5, gdzie będzie nam bardzo miło gościć wszystkich zainteresowanych ofertą PRINT PARTNER. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania oraz zaprezentujemy cechy wystawianych maszyn.
Odwiedzających nasze stoisko czeka również niespodzianka. Jaka, sprawdźcie sami.

Źródło: Print Partner

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764