logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Printeos Group przeprowadza digitalizację przy pomocy Durst Tau 330 RSC

  PR 15.02.2019, przeczytano 188 razy
ilustracjastrzałka

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, ogłosił, że Printeos Group zainwestował w inkjetową, drukującą w jednym przebiegu maszynę Durst Tau 330 RSC, aby prowadzić transformację cyfrową.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/printeos-group-przeprowadza-digitalizacje-przy-pomocy-durst-tau-330-rsc,381254,artykul.html

Europejski specjalista od produkcji etykiet samoprzylepnych wybrał ten system, aby umożliwić przekształcenie produkcji w Adhesivos del Segura, firmie w Murcji, w południowo-wschodniej Hiszpanii, którą nabył trzy lata temu. Założone w 1986 roku Adhesivos del Segura cieszył się z wzrostu rok po roku, który odzwierciedlał rozwój przemysłu spożywczego Murcji. Obecnie zatrudniają 154 osoby i współpracują z wiodącymi markami w branżach: spożywczej, kosmetycznej, przemysłowej i wellness.

Druk cyfrowy będzie odgrywał kluczową rolę w Printeos Group w średnio- i długoterminowej strategii Printeos Group na rynku etykiet, dlatego też Adhesivos del Segura została wybrana na lidera wzrostu na rynku hiszpańskim. Carlos Coll, Manager Segmentu Etykiet w Printeos Group, wyjaśnił, że pierwszym krokiem po przejęciu było rozpoczęcie procesu digitalizacji. Przeprowadzono ankietę i oceniono 15 opcji.

- Od razu zdaliśmy sobie sprawę, że technologia atramentowa inkjet była najodpowiedniejszą opcją ze względu na jej wydajność produkcyjną i niższe koszty operacyjne - powiedział.

Wybrano Durst Tau 330 RSC, ponieważ wspierał on podejście przemysłowe, wysokonakładowe. Coll dodał: - Naszym pierwszym celem było osiągnięcie możliwości cyfryzacji na poziomie co najmniej 10% produkcji Adhesivos del Segura już w pierwszym roku. Aby osiągnąć ten cel, potrzebowaliśmy systemu o bardzo wysokiej wydajności. Ponadto, wymagające rynki, na których działamy, oczekiwały wyższego poziomu jakości, a obecnie nie wszystkie rozwiązania inkjetowe są w stanie to zaoferować. System Durst Tau RSC wyprzedza propozycje konkurentów i był jedynym, który mógł równocześnie spełniać obydwa wymagania.

Carlos Espinosa, który jest odpowiedzialny za dział prepress i jest szefem projektu cyfrowego, potwierdził, że instalacja poszła dobrze: - Etap rozruchu był szybki i prosty, a maszyna pracuje już na dwie zmiany - powiedział. Przejścia kolorów i zarządzanie światłami i cieniami są niesamowite. Maszyna oferuje również żywe, intensywne kolory, które nasi klienci naprawdę uwielbiają .

Wszystkie zamówienia poniżej 2000 metrów są od razu przypisane do Durst Tau, ale po dodaniu opcji Jumbo, umożliwiającej użycie rolek podłoża o długości 4000 metrów, maksymalna wielkość realizowanego zlecenia zostanie znacznie zwiększona.

Coll podsumowuje: - W przyszłości konkurencja będzie coraz większa, a branża etykiet będzie nadal rosła w tempie od 4% do 6%. Printeos Group zakłada ambitne cele i oczekuje wzrostu na poważnym poziomie. Wiemy jednak, że aby to osiągnąć musimy robić wszystko, co w naszej mocy i najlepiej jak się da oraz być przygotowanym na spełnienie wszelkich wymagań, również tych jakie dopiero pojawią się od naszych klientów w przyszłości .

Helmuth Munter, Manager Segmentu Etykiet i Opakowań w Durst, powiedział: - Wartościowy rozwój, którego oczekuje Printeos Group, idzie w parze z naszą własną wizją świetnej perspektywy dla branży. Cieszymy się, że po tak gruntownej analizie rynku, Printeos Group wybrała nasze Tau 330 RSC, które w znaczący sposób przyczynia się do rynkowego sukcesu. Drukowanie etykiet cyfrowych w przystępnych cenach jest teraz dostępne dla coraz większej liczby producentów i dostawców etykiet.

Źródło: Durst

www.durst-group.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Technologia inkjetowa Kodak Ultrastream w maszynach firmy Uteco
Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one dedykowane cyfrowemu wytwarzaniu opakowań.
Avargraf podsumowuje targi Warsaw Pack 2019
Innowacyjne rozwiązania do pakowania oraz światowe premiery maszyn APR Solutions zaprezentowane przez firmę Avargraf podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem odwiedzających. Avargraf został również wyróżniony nagrodą Warsaw Pack  za półautomatyczną maszynę dla rynku tektury falistej i...
Stora Enso: Karton Natura Life po raz kolejny w opakowaniach Pure-Pak
Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, jaka pojawiła się niedawno na rynku.
Hunkeler Innovationdays 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja targów Hunkeler Innovationdays, jakie odbywały się w Lucernie w dniach 25-28 lutego. Jak podaje organizator – firma Hunkeler AG – wydarzenie odwiedziło ok. 6500 gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie cyfrowego druku zwojowego. Mieli oni okazję obejrzeć podczas prezentacji „na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764