logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Printeos Group przeprowadza digitalizację przy pomocy Durst Tau 330 RSC

  PR 15.02.2019, przeczytano 308 razy
ilustracjastrzałka

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, ogłosił, że Printeos Group zainwestował w inkjetową, drukującą w jednym przebiegu maszynę Durst Tau 330 RSC, aby prowadzić transformację cyfrową.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/printeos-group-przeprowadza-digitalizacje-przy-pomocy-durst-tau-330-rsc,381254,artykul.html

Europejski specjalista od produkcji etykiet samoprzylepnych wybrał ten system, aby umożliwić przekształcenie produkcji w Adhesivos del Segura, firmie w Murcji, w południowo-wschodniej Hiszpanii, którą nabył trzy lata temu. Założone w 1986 roku Adhesivos del Segura cieszył się z wzrostu rok po roku, który odzwierciedlał rozwój przemysłu spożywczego Murcji. Obecnie zatrudniają 154 osoby i współpracują z wiodącymi markami w branżach: spożywczej, kosmetycznej, przemysłowej i wellness.

Druk cyfrowy będzie odgrywał kluczową rolę w Printeos Group w średnio- i długoterminowej strategii Printeos Group na rynku etykiet, dlatego też Adhesivos del Segura została wybrana na lidera wzrostu na rynku hiszpańskim. Carlos Coll, Manager Segmentu Etykiet w Printeos Group, wyjaśnił, że pierwszym krokiem po przejęciu było rozpoczęcie procesu digitalizacji. Przeprowadzono ankietę i oceniono 15 opcji.

- Od razu zdaliśmy sobie sprawę, że technologia atramentowa inkjet była najodpowiedniejszą opcją ze względu na jej wydajność produkcyjną i niższe koszty operacyjne - powiedział.

Wybrano Durst Tau 330 RSC, ponieważ wspierał on podejście przemysłowe, wysokonakładowe. Coll dodał: - Naszym pierwszym celem było osiągnięcie możliwości cyfryzacji na poziomie co najmniej 10% produkcji Adhesivos del Segura już w pierwszym roku. Aby osiągnąć ten cel, potrzebowaliśmy systemu o bardzo wysokiej wydajności. Ponadto, wymagające rynki, na których działamy, oczekiwały wyższego poziomu jakości, a obecnie nie wszystkie rozwiązania inkjetowe są w stanie to zaoferować. System Durst Tau RSC wyprzedza propozycje konkurentów i był jedynym, który mógł równocześnie spełniać obydwa wymagania.

Carlos Espinosa, który jest odpowiedzialny za dział prepress i jest szefem projektu cyfrowego, potwierdził, że instalacja poszła dobrze: - Etap rozruchu był szybki i prosty, a maszyna pracuje już na dwie zmiany - powiedział. Przejścia kolorów i zarządzanie światłami i cieniami są niesamowite. Maszyna oferuje również żywe, intensywne kolory, które nasi klienci naprawdę uwielbiają .

Wszystkie zamówienia poniżej 2000 metrów są od razu przypisane do Durst Tau, ale po dodaniu opcji Jumbo, umożliwiającej użycie rolek podłoża o długości 4000 metrów, maksymalna wielkość realizowanego zlecenia zostanie znacznie zwiększona.

Coll podsumowuje: - W przyszłości konkurencja będzie coraz większa, a branża etykiet będzie nadal rosła w tempie od 4% do 6%. Printeos Group zakłada ambitne cele i oczekuje wzrostu na poważnym poziomie. Wiemy jednak, że aby to osiągnąć musimy robić wszystko, co w naszej mocy i najlepiej jak się da oraz być przygotowanym na spełnienie wszelkich wymagań, również tych jakie dopiero pojawią się od naszych klientów w przyszłości .

Helmuth Munter, Manager Segmentu Etykiet i Opakowań w Durst, powiedział: - Wartościowy rozwój, którego oczekuje Printeos Group, idzie w parze z naszą własną wizją świetnej perspektywy dla branży. Cieszymy się, że po tak gruntownej analizie rynku, Printeos Group wybrała nasze Tau 330 RSC, które w znaczący sposób przyczynia się do rynkowego sukcesu. Drukowanie etykiet cyfrowych w przystępnych cenach jest teraz dostępne dla coraz większej liczby producentów i dostawców etykiet.

Źródło: Durst

www.durst-group.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

XLI PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764