logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pro9541WT - cyfrowy druk termotransferowy w 5 kolorach w formacie A3+

  PR 28.10.2019, przeczytano 923 razy
ilustracjastrzałka

Firma OKI Europe poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej, innowacyjnej, 5-kolorowej suchotonerowej drukarki termotransferowej LED Pro9541WT, przeznaczonej specjalnie dla firm poligraficznych i agencji kreatywnych, która umożliwia im rozszerzenie możliwości drukowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pro9541wt----cyfrowy-druk-termotransferowy-w-5-kolorach-w-formacie-a3%2B,384483,artykul.html

Ta wszechstronna drukarka, zaprojektowana z myślą o branży sitodrukowej i tekstylnej, umożliwia drukowanie w przystępnej cenie w idealnych kolorach oraz w nieprzezroczystej bieli i prawdziwej czerni zarówno na ubraniach, jak i twardych powierzchniach przy użyciu nośników termotransferowych. Wyeliminowanie kosztów i czasu przeznaczonego na konfigurację umożliwia ekonomiczne drukowanie spersonalizowanych projektów i krótkich serii z minimalną liczbą nawet jednego wydruku. Dzięki temu drukarka ta jest idealnym rozwiązaniem dla druku komercyjnego, dla sprzedawców i nowych firm na rynku.

Innowacyjna technologia termotransferowa Pro9541WT umożliwia produkcję wysokiej jakości wzorów na twardych powierzchniach, w tym ceramice, akrylu, szkle, metalu, emalii i drewnie. Wszystko dzięki idealnemu odtworzeniu nieskazitelnie żywych kolorów CMYK i koloru białego, co umożliwia uzyskanie wyraźnej grafiki na odzieży i tekstyliach – w tym na tkaninach bawełnianych, płóciennych, poliestrowych, skórzanych i filcowych. Ta bezproblemowa elastyczność sprawia, że nadaje się ona do szerokiej gamy zastosowań, od koszulek i spersonalizowanych ubrań po kubki, czapki, torby, podkładki, fototapety i wiele innych.

Pionierskie technologie cyfrowego druku LED i białego tonera firmy OKI zapewniają ostrość w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi, umożliwiając tworzenie dokładnych i szczegółowych grafik nawet na ciemnych powierzchniach. Model Pro9541WT jest łatwy w użyciu, z dużymi możliwościami drukowania w formacie A3, 13 × 19 cali, co pozwala w ekonomiczny sposób uzyskać bardzo dużą grafikę lub pełny arkusz logo bez konieczności codziennej konserwacji, oszczędzając czas i obniżając koszty drukowania.

Przetestowany i zatwierdzony do użytku z nową drukarką transferową Pro9541WT papier EXOstencil Screen Prep, od producenta papierów termotransferowych Neenah Performance Materials, zapewnia prostą, przyjazną dla środowiska dwuetapową alternatywę dla tworzenia matryc sitodrukowych. Eliminując w ten sposób substancje i emulsje chemiczne z procesu oraz konieczność długiej i skomplikowanej metody przygotowywania matryc sitodrukowych, znacznie przy tym redukując czas produkcji oraz koszty, a to wszystko bez uszczerbku dla wydajności.

- Model Pro9541WT jest niezawodny i niedrogi w warunkach konkurencyjnego rynku druku odzieży i materiałów reklamowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Zapewnia niezrównaną elastyczność dla profesjonalnych drukarni każdej wielkości — mówi Shu Watanabe, Vice President Industry Print, OKI Europe Ltd. — Połączenie pionierskiej, łatwej w obsłudze, 5-kolorowej technologii cyfrowej LED z technologią pozbawionego chemikaliów papieru EXOstencil Screen Prep nie tylko skraca czas produkcji, ale także sprawia, że proces jest bardziej ekologiczny, czystszy i nie wymaga skomplikowanych oraz czasochłonnych konserwacji. Model Pro9541WT został zaprojektowany z myślą o elastyczności i łatwości obsługi. Połączenie wiodącej w branży technologii cyfrowej LED, możliwości drukowania w technologii CMYK+biały oraz najnowocześniejszego druku termotransferowego umożliwia użytkownikom personalizację niemal wszystkiego, od koszul i ubrań po ceramikę, tworzywa sztuczne i metal – to większy wybór dla klientów i nowe potencjalne źródła przychodów dla firm poligraficznych.

Parametry drukarki Pro9541WT¹

 • Wydajność: 5-kolorowe cyfrowe diody LED
 • Szybkość drukowania¹ [CMYK+biały]: Do 18 str./min w przypadku druku na papierze formatu Letter / 12 str./min w przypadku druku termotransferowego w formacie A3
 • Czas do pierwszej strony¹: ok. 8s
 • Obciążalność: 300 000 stron
 • Rozdzielczość: Do 1200 × 1200 dpi; poziomy ProQ 1200 × 600 × 16
 • Obsługa nośników: Formaty nośników: A3+ (329 × 483 mm), A3 (297 × 420 mm), Legal, Letter, A3, A4, A5, A6 oraz nośniki do 1320 mm; Gramatura nośnika: podajniki 1/2/3: 52-320 g/m2; podajnik uniwersalny: 52–360 g/m2;
 • Pamięć 2 GB RAM; procesor ARM 1,2 GHz
 • Poziom hałasu: Praca: 57 dBA lub mniej; Tryb czuwania: 34 dB(A) lub mniej; Tryb oszczędzania energii: niesłyszalny
 • Pobór mocy w stanie aktywności: maks. 1600 W. / średnio 1100 W; Tryb czuwania: średnio 40 W; Tryb oszczędzania energii: maks. 30 W; Tryb uśpienia: maks. 4 W; Automatyczne wyłączanie: maks. 0,4 W
 • Wymiary (szer. × gł. × wys.): 699 × 625 × 640 mm
 • Waga: 110,8 kg z materiałami eksploatacyjnymi

Źródło: OKI Europe Ltd

www.oki.pl

Dodatkowe informacje:

¹ Parametry techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Wszystkie znaki towarowe zastrzeżone.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ruszyła rejestracja na wrześniowe targi Festiwaldruku.pl
W czerwcu rząd opublikował informacje, na które czekała cała branża: ponowna możliwość organizacji targów, spotkań oraz kongresów. Tym samym prace nad targami FestiwalDruku.pl ruszyły pełną parą. Zwiedzający mogą też już rejestrować się na to wydarzenie. Rejestracja jest bezpłatna dla przedstawicieli branży.
Drukarki Epson Colorworks z gwarancją na 3 lata
Nabywcy nowych urządzeń drukarek do etykiet z serii ColorWorks, którzy dokonają zakupu między 01.07.2020, a do 30 września 2020, mogą bezpłatnie wydłużyć okres gwarancyjny o dodatkowe 24 miesiące.
#Kobiecehistorie – inspirująca akcja marki Porta
PORTA chce być blisko kobiet, słuchać je i poznawać. Dlatego oddaje w ich ręce swoje kanały social media i zaprasza do tworzenia cyklu #KobieceHistorie. Opowieści wspaniałych kobiet od połowy lipca będzie można usłyszeć i obserwować na Instagramie.
Monday – agencja komunikacji w ramach współpracy z Wolt Polska odpowiada za wsparcie komunikacji korporacyjnej i marketingowej oraz doradztwo strategiczne w obszarze Public Relations i Public Affairs. Projekt po stronie Monday koordynuje Michał Czekański – Public Affairs Director.
Komunikacja+ wspiera Billennium w zakresie EB i SM
Grupa Komunikacja+ nawiązała współpracę z Billennium S.A., firmą oferującą innowacyjne rozwiązania i usługi IT dla biznesu. Działania GK+ skupiają się na dwóch obszarach: employer branding oraz social media.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764