logo
FORUM
Polska reklama i poligrafiaFORUM

Problem z drukarką JF-240UV firmy GCC

| 10.12.2021 17:12

Proszę o opinie ponieważ mamy bardzo duży problem z drukarką GCC serwisowaną przez firmę Grawcom
Na nasze żądanie przestawienia uprawnień SEP dostaliśmy w odpowiedzi certyfikaty z firmy GCC o przeszkoleniu firmy Grawcom i pisemnej odpowiedzi :

"W kwestii uprawnień osób do serwisu drukarki lub lasera. Serwis wykonują osoby, które przeszły szkolenia wymagane przez producenta w zadanych zakresach. Zasadniczo wymiana wszystkich modułów w drukarkach i laserach z wyłączeniem modułu zasilania 230 volt jest możliwa przez przeszkolonego technika.
Zgodnie z przepisami dotyczącymi naprawy urządzeń/obwodów 230 volt i bezpieczeństwa użytkowania takich urządzeń wszystkie elementy tych obwodów powinny być naprawiane przez osoby posiadające uprawnienia SEP do 1kV. Osoby, które naprawiają moduły zasilane niskim napięciem elektronikę drukarki lub lasera (5 i 12 volt) nie muszą posiadać uprawnień SEP. W związku z powyższym nie możemy też naprawiać modułów zasilania np. zasilaczy urządzeń lub obwodów 230 volt w urządzeniach. Dla obwodów wysokiego napięcia wymieniamy całe moduły zasilaczy tak jak np. użytkownik wymienia samodzielnie żarówkę w lampie.
Podsumowując - naprawę drukarki we wszystkich elementach składowych poza naprawą zasilacza - możemy wykonywać zgodnie z uprawnieniami uzyskanymi od producenta.
Co do serwisu belki antystatycznej - jest to oddzielne urządzenie zamontowane na drukarce, z oddzielnym zasilaniem (zasilacz transformatorowy i własny kabel zasilający) i nie jest to integralny element wyposażenia drukarki tylko opcjonalny - tak oferuje to producent, Pani zakupiła drukarkę demo z już zamontowaną belką antystatyczną. Producent oferuje tylko kompletne belki antystatyczne nie oferuje do nich części."
Z innej strony mamy informację że jeżeli po otwarciu obudowy urządzenia jest dostęp do napięcia 230 muszą być uprawnienia SEP . Niestety brak wiedzy uszkodziły drukarkę w taki sposób że wcale teraz nie drukuje .

brak ikonki
?

Podlaskie
wiadomości: 1
w Signs.pl od 10.12.2021
IP: 31.61.245.XXX
REKLAMA:

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764