logo
FORUM
Polska reklama i poligrafiaFORUM

Problem z ploterem termicznym ThermoCut Hobby C1/60

| 04.11.2021 20:11

Dzień dobry,
Chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc.
Posiadam ploter ThermoCut Hobby C1/60 firmy Coner. Jest to ploter używany, otrzymałam go można powiedzieć w rozliczenie.
Mam kilka pytań:
1. W specyfikacji plotera na stronie producenta znalazłam informację, że drut powinien mieć grubość 0.25. Firma, z której go mam używała drutu o grubości 0.60 i utrzymuje, że wszystko było super. U mnie podczas pierwszego uruchomienia założony drut pękł więc zamówiłam drut zgodny ze specyfikacją. Czy mogę prosić o potwierdzenie, jaki drut jest najlepszy dla tej maszyny?
2. Drugie pytanie wynika z pierwszego: od początku pracy na maszynie wyskakuje mi błąd " brak prądu w drucie tnącym, najprawdopodobniej przepalony. [ 135 = 87hex ]". Oprogramowanie z firmy Coner - program nazywa się po prostu Ciecie.exe. Drut wymieniony wielokrotnie, nic nie pomaga. Maszyna co prawda tnie, drut się nagrzewa, ale nie chcę tak z niej korzystać, żeby czegoś nie popsuć na amen. Gdzie szukać problemu? Zły drut, uszkodzenie maszyny? Na osobę z poprzedniej firmy, która miała przyjechać zobaczyć co jest z maszyną, nie mogę się doczekać. Gwarancji już dawno nie ma.
3. Jak można zniwelować błędne wycinanie narożników spowodowane za dużym rozciąganiem się drutu? Na początku formatki wszystko jest ładnie, narożniki są ostre. Pod koniec formatki narożniki robią się jajowate - zakładam, że w wyniku rozciągnięcia drutu. Czy jest to wina za niskiej temperatury i tego, że drut napiera na materiał? Jak podnosiłam temperaturę, to w miejscu zmiany kierunku wypalała się kropka. W przypadku naciągania przed wycinaniem na początku jest dobrze, ale po którymś naciągnięciu drut pęka. Nawiązując do pierwszego pytania - drut 0.6 podobno nie pękał i nie było z nim żadnych problemów. Czy zastosowanie drutu 0.6 będzie odpowiedzią na te problemy?
4. Gdzie mogę znaleźć informacje/porady/jakąkolwiek wiedzę techniczną na temat ploterów termicznych?

Jestem początkująca w tym temacie, nigdy nie miałam maszyny tego typu. Chciałabym się dowiedzieć, czego mogę od niej oczekiwać i co mogę zrobić, aby materiały wycinane były wysokiej jakości.

Pozdrawiam

brak ikonki
?

wiadomości: 1
w Signs.pl od 04.11.2021
IP: 178.235.185.XXX
REKLAMA:

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764