logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Problemy z edycją dokumentów w Acrobacie 4

   01.06.2003, przeczytano 3102 razy

Wykonuję dużo dokumentacji w formacie pdf, używam Adobe Acrobata 4. Czy istnieje możliwość uzyskania polskich czcionek w poprawianym (edytowanym powtórnie, po wykonaniu) dokumencie? Jak w gotowym dokumencie w sposób mniej pokrętny niż to wymyśliłem (wciągam rysunek jako stronę, zaznaczam, wycinam, wklejam na istniejącą stronę w miejscu pożądanym, kasuję niepotrzebną już stronę) dołożyć nowy rysunek? Większość tego typu programów ma opcje importuj lub wstaw - w AA 4 nie znalazłem ich.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/problemy-z-edycja-dokumentow-w-acrobacie-4,1656,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Acrobat 4, jest programem dobrym, ale:
- W Wersji 4 istnieje specjalny edytor Acrobat Exchange, w którym można w ograniczonym stopniu dokonywać korekt - zarówno tekstowych jak i obrazu. Co do layoutowania, to i tak jest to trudne, ale jak się człowiek zmusi to można.
- W wersji 5 wszystkie te możliwości zawiera Acrobat.
Problem z czcionkami niestety jest trudniej rozwiązywalny. Proszę spróbować stosować Adobe Typa Managera i fonty PS.

Najłatwiej z Pańskimi zadaniami poradzi sobie Illustrator - otwiera, edytuje i zapisuje PDF-y. Problem z wielostronicowymi dokumentami niestety pozostaje nierozwiązany.

Co do wstawiania rysunków - za wyjątkiem skanowania poleceniem Acquire i append pages - nie widzę możliwości. Proszę natomiast sprawdzić strony z pluginami do Acrobata, bo bardzo możliwe, że to tylko kwestia rozszerzenia.

Polecam Acrobata 5 i Illustratora 10. A jako ogólną pointę - Acrobat - jak większość programów firmy Adobe - jest dedykowany określonym zadaniom, nie jest typowym edytorem.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764