logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Produkuj piękne pudełka - warsztaty z ploterem tnąco-bigującym Iecho

  PR 31.08.2022, przeczytano 416 razy
ilustracjastrzałka

Każdy może produkować piękne pudełka! Akonda zaprasza na warsztaty z tworzenia pudełek w małych i średnich nakładach! Tym razem Akonda zaprasza do swojego biura i showroomu w Piasecznie pod Warszawą, w środę 7 września o godzinie 11.00. Dzień później, 8 września o godzinie 11.00 - odbędą się warsztaty w formie prezentacji online. Przy wykorzystaniu druku cyfrowego i linii Digital Box Factory z ploterem tnąco-bigującym iEcho PK 1209 produkcja pudełek okazuje się być niezmiernie prosta i łatwo osiągnąć przy tym wiele innych korzyści! Jakich?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/produkuj-piekne-pudelka---warsztaty-z-ploterem-tnaco-bigujacym-iecho,397055,artykul.html

Wysokie wzrosty cyfrowej produkcji opakowań prognozują największe na świecie firmy doradcze i przemawia za tym kilka kluczowych argumentów! Jest to między innymi troska o środowisko, co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję druku na żądanie, brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań. To również dbałość o bezpieczeństwo marki, przy traktowaniu opakowania jako elementu zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami - z możliwością nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu – na druk cyfrowy. Dodatkowego znaczenia nabierają również praktyczne względy – opakowanie zaprojektowane do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki i ewentualnego zwrotu, zazwyczaj zgodne z identyfikacją wizualną sklepu wspierające zaprojektowaną wizję marki przy sprzedaży on-line - w wielu rozmiarach i niekoniecznie w bardzo wysokich nakładach.

Oprogramowanie Digital Box Factory pozwala na zaprojektowanie 169 modeli opakowań według standardu Ecma w zakresie opakowań z kartonu, Fefco w zakresie opakowań z tektury. Key2Pack, zintegrowany z Digital Box Factory pozwala na sprzedaż produktów poligraficznych i opakowań z możliwością projektowania wzorów wykrojników on-line. Akonda zaprezentuje, jak proste jest wycinanie i bigowanie arkuszy na ploterze iEcho z podajnikiem arkuszy. Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego, oscylacyjnego lub aktywnego, a formaty urządzenia – A2 – PK 0604; B2 – PK 0705; 1200x900mm – PK 1209 – pozwalają na wykorzystanie rozwiązania w procesie druku elektrofotograficznego jak również inkjetowego.

ilustracjastrzałka

Podczas warsztatów z nieukrywaną radością, zostaną zaprezentowane nowe wzory pudełek, wchodzące w skład zestawu pokazowego, o czym opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda - W 2020 roku pokazaliśmy światu pierwszy zestaw Sample Set - koncentrowaliśmy się wówczas na opakowaniach w eleganckich formach ze złoceniami. W 2022 prezentujemy zestaw minimalistyczny, co by nie powiedzieć eklektyczny, oparty na papierach niepowlekanych - barwionych w masie i kraftowych - oddających najnowsze trendy na rynku. Możliwości druku cyfrowego wraz z możliwością wycięcia i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie bez konieczności produkcji wykrojnika dają nieograniczone możliwości, przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

ilustracjastrzałka

Dominik Szulim mówi o tym pełen entuzjazmu - Chcemy by drukarnie wykorzystały w pełni swoje możliwości, jakie już dziś daje im cyfrowa maszyna drukująca. Rozszerzenie parku maszynowego o ploter tnąco-bigujący iEcho i Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku, na którym dana firma dotąd nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne warunki rozwoju”.

Warsztaty, podczas których zostaną wykonane pudełka, pozwolą zrozumieć procesy ich tworzenia, dadzą również możliwość zobaczyć, że nie są to procesy skomplikowane. Już dziś warto się zarejestrować, choćby w poszukiwaniu inspiracji do rozwoju własnego biznesu.

ilustracjastrzałka

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764