logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Produkuj piękne pudełka - warsztaty z ploterem tnąco-bigującym Iecho

  PR 31.08.2022, przeczytano 917 razy
ilustracjastrzałka

Każdy może produkować piękne pudełka! Akonda zaprasza na warsztaty z tworzenia pudełek w małych i średnich nakładach! Tym razem Akonda zaprasza do swojego biura i showroomu w Piasecznie pod Warszawą, w środę 7 września o godzinie 11.00. Dzień później, 8 września o godzinie 11.00 - odbędą się warsztaty w formie prezentacji online. Przy wykorzystaniu druku cyfrowego i linii Digital Box Factory z ploterem tnąco-bigującym iEcho PK 1209 produkcja pudełek okazuje się być niezmiernie prosta i łatwo osiągnąć przy tym wiele innych korzyści! Jakich?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/produkuj-piekne-pudelka---warsztaty-z-ploterem-tnaco-bigujacym-iecho,397055,artykul.html

Wysokie wzrosty cyfrowej produkcji opakowań prognozują największe na świecie firmy doradcze i przemawia za tym kilka kluczowych argumentów! Jest to między innymi troska o środowisko, co wpisuje się idealnie w fundamentalną koncepcję druku na żądanie, brak konieczności magazynowania i brak ryzyka niewykorzystania wyprodukowanych opakowań. To również dbałość o bezpieczeństwo marki, przy traktowaniu opakowania jako elementu zabezpieczenia przed fałszerstwem i podróbkami - z możliwością nakładania nietypowych folii – złota, srebra, hologramu – na druk cyfrowy. Dodatkowego znaczenia nabierają również praktyczne względy – opakowanie zaprojektowane do łatwego, często ręcznego składania i pakowania, bezpiecznej wysyłki i ewentualnego zwrotu, zazwyczaj zgodne z identyfikacją wizualną sklepu wspierające zaprojektowaną wizję marki przy sprzedaży on-line - w wielu rozmiarach i niekoniecznie w bardzo wysokich nakładach.

Oprogramowanie Digital Box Factory pozwala na zaprojektowanie 169 modeli opakowań według standardu Ecma w zakresie opakowań z kartonu, Fefco w zakresie opakowań z tektury. Key2Pack, zintegrowany z Digital Box Factory pozwala na sprzedaż produktów poligraficznych i opakowań z możliwością projektowania wzorów wykrojników on-line. Akonda zaprezentuje, jak proste jest wycinanie i bigowanie arkuszy na ploterze iEcho z podajnikiem arkuszy. Cięcie może się odbywać przy wykorzystaniu noża wleczonego, oscylacyjnego lub aktywnego, a formaty urządzenia – A2 – PK 0604; B2 – PK 0705; 1200x900mm – PK 1209 – pozwalają na wykorzystanie rozwiązania w procesie druku elektrofotograficznego jak również inkjetowego.

ilustracjastrzałka

Podczas warsztatów z nieukrywaną radością, zostaną zaprezentowane nowe wzory pudełek, wchodzące w skład zestawu pokazowego, o czym opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda - W 2020 roku pokazaliśmy światu pierwszy zestaw Sample Set - koncentrowaliśmy się wówczas na opakowaniach w eleganckich formach ze złoceniami. W 2022 prezentujemy zestaw minimalistyczny, co by nie powiedzieć eklektyczny, oparty na papierach niepowlekanych - barwionych w masie i kraftowych - oddających najnowsze trendy na rynku. Możliwości druku cyfrowego wraz z możliwością wycięcia i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie bez konieczności produkcji wykrojnika dają nieograniczone możliwości, przy zachowaniu rozsądnego kosztu jednostkowego nawet dla bardzo niskich nakładów.

ilustracjastrzałka

Dominik Szulim mówi o tym pełen entuzjazmu - Chcemy by drukarnie wykorzystały w pełni swoje możliwości, jakie już dziś daje im cyfrowa maszyna drukująca. Rozszerzenie parku maszynowego o ploter tnąco-bigujący iEcho i Digital Box Factory otwiera zupełnie nowe możliwości na zdobycie rynku, na którym dana firma dotąd nie funkcjonowała, a przed którym stoją bardzo korzystne warunki rozwoju”.

Warsztaty, podczas których zostaną wykonane pudełka, pozwolą zrozumieć procesy ich tworzenia, dadzą również możliwość zobaczyć, że nie są to procesy skomplikowane. Już dziś warto się zarejestrować, choćby w poszukiwaniu inspiracji do rozwoju własnego biznesu.

ilustracjastrzałka

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso Carreco Brown w Ecobag Network: proekologiczne torby papierowe
Ecobag Network – wiodący polski producent proekologicznych toreb papierowych wdrożył w ostatnim czasie stworzone przez Stora Enso rozwiązanie CarrEco Brown, dedykowane wytwarzaniu toreb zakupowych i spożywczych. Pozwoliło ono osiągnąć tu nowy poziom wydajności produkcji i lekkości wytwarzanego asortymentu, a także wyjść w jeszcze większym stopniu naprzeciw rynkowym trendom i...
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group
Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej,...
Nowa linia drukarek Latex serii 630 umożliwi druk bielą nawet najmniejszym firmom poligraficznym[1]
Firma HP Inc wprowadza na rynek nową serię urządzeń  HP Latex 630 uzupełniając ofertę HP Latex i udostępniając technologię białego atramentu dostawcom usług drukarskich każdej wielkości. Biały kolor umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej efektownych dekoracji oraz materiałów reklamowych dla skutecznych kampanii marketingowych o najwyższej jakości obrazu i...
Firma Manroland Goss na konferencji dedykowanej tekturze falistej
Październikowa konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” to kolejne tegoroczne wydarzenie branżowe, podczas którego firma manroland Goss będzie promować swoje rozwiązania z serii Varioman. Seria obejmuje trzy warianty, z których Varioman c:line jest przeznaczony do produkcji opakowań na bazie papieru – w technice offsetu zwojowego....
Hans Sohlström nowym prezesem i CEO firmy Stora Enso
Z dniem 18 września br. stanowisko prezesa i CEO firmy Stora Enso objął 58-letni Hans Sohlström. Tym samym wystąpił on z Rady Dyrektorów nordyckiego koncernu, która liczy sobie obecnie ośmiu członków.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764