logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prof. Sławomir Witkowski o logo woj. pomorskiego: „troszeczkę zakpił z komisji”

  PR 21.04.2015, przeczytano 2991 razy

O nowym logo województwa pomorskiego pisaliśmy już dwukrotnie, prezentując m.in. oświadczenie wykładowców gdańskiej ASP w tej sprawie. Oddajmy teraz głos prof. Witkowskiemu, który jest jednym z sygnatariuszy oświadczenia i zobaczmy co ma do powiedzenia o znaku i jego autorze.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prof.-slawomir-witkowski-o-logo-woj.-pomorskiego%3A-_troszeczke-zakpil-z-komisji_,24606,artykul.html

- Moim obowiązkiem jest powiedzenie, że to jest słaby znak - rozpoczyna wywiad prof. Witkowski, wykładając następnie swoje zastrzeżenia w stosunku do kontrowersyjnego projektu. Witkowski zwraca uwagę m.in. na słabą zdolność znaku do konkurowania z innymi logotypami województw i brak siły wizualnej, nazywając go "propozycją amatorską" i zarzucając autorowi brak wiedzy w dziedzinie projektowania struktur wizualnych i znaków.

Kolejny zarzut to niesprawność komunikacyjna i wizerunkowa znaku - czyli brak zdolności do generowania skojarzeń, które miałyby charakteryzować województwo pomorskie. Witkowski nazywa projekt "napisem sprzedanym jako znak" pełnym niedoskonałości formalnych.

- Na poziomie fachowym dwója panie Pągowski - konkluduje Witkowski wyrażając przekonanie, że autor będący przecież utytułowanym i doświadczonym polskim grafikiem popełnił w tym wypadku "rodzaj żartu i troszeczkę zakpił sobie z komisji"...

Źródło: Wyborcza.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764