logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prof. Sławomir Witkowski o logo woj. pomorskiego: „troszeczkę zakpił z komisji”

  PR 21.04.2015, przeczytano 2589 razy

O nowym logo województwa pomorskiego pisaliśmy już dwukrotnie, prezentując m.in. oświadczenie wykładowców gdańskiej ASP w tej sprawie. Oddajmy teraz głos prof. Witkowskiemu, który jest jednym z sygnatariuszy oświadczenia i zobaczmy co ma do powiedzenia o znaku i jego autorze.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/prof.-slawomir-witkowski-o-logo-woj.-pomorskiego%3A-troszeczke-zakpil-z-komisji,24606,artykul.html

- Moim obowiązkiem jest powiedzenie, że to jest słaby znak - rozpoczyna wywiad prof. Witkowski, wykładając następnie swoje zastrzeżenia w stosunku do kontrowersyjnego projektu. Witkowski zwraca uwagę m.in. na słabą zdolność znaku do konkurowania z innymi logotypami województw i brak siły wizualnej, nazywając go "propozycją amatorską" i zarzucając autorowi brak wiedzy w dziedzinie projektowania struktur wizualnych i znaków.

Kolejny zarzut to niesprawność komunikacyjna i wizerunkowa znaku - czyli brak zdolności do generowania skojarzeń, które miałyby charakteryzować województwo pomorskie. Witkowski nazywa projekt "napisem sprzedanym jako znak" pełnym niedoskonałości formalnych.

- Na poziomie fachowym dwója panie Pągowski - konkluduje Witkowski wyrażając przekonanie, że autor będący przecież utytułowanym i doświadczonym polskim grafikiem popełnił w tym wypadku "rodzaj żartu i troszeczkę zakpił sobie z komisji"...

Źródło: Wyborcza.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Ważne jednak jest, by na ocenę wystawioną przez profesora, spojrzeć przez pryzmat jego własnej twórczości komercyjnej. Wtedy też zdziwić może argumentacja.

http://voila.pl/index.php?f=1818376

A na stronie jest więcej takich kwiatków.

avatar użytkownika
,

Mylisz się - twórczość własna profesora nie ma żadnego znaczenia dla oceny wygłoszonej przez niego krytyki. Nie trzeba być filmowcem aby być świetnym krytykiem filmowym.  

,

On jest profesorem ASP i uzurpuje sobie prawo do mówienia co jest dobre.

Gdy spojrzeć na dwa jego projekty: Pomorskiego i Biura podróży Ata, można zwątpić, że wie co jest dobre.
  

avatar użytkownika
,

Wśród projektów profesora jest kilka słabizn, ale nie o jego pracach tu dyskutujemy. Sporo krytyków muzycznych próbuje coś tam brzdąkać w domowym zaciszu, ale muzycy z nich żadni. Za to krytycy często znakomici. Profesor może być świetnym pedagogiem czy krytykiem, niezależnie od tego jak sobie radzi z projektowaniem znaków - jest bardzo wiele tego typu przykładów. A jego opinię zamieściliśmy bo jest po prostu trafna - trudno lepiej streścić problem z jakim mamy tu do czynienia niż przy pomocy określenia "napis, który został sprzedany jako znak" - strzał w dychę, projekty profesora nie mają nic do tego.  

,

Profesor chwali się w swoim portfolio projektami, za które, wg jego własnych kryteriów, musiałby sobie postawić dwóję.
To w zasadzie wyklucza możliwość, że mógłby kogokolwiek, czegokolwiek nauczyć.
eot

  

avatar użytkownika
,

A to niby dlaczego? Sam powiedziałeś w komentarzu do artykułu o gadżetach reklamowych, że nikt nie może być obiektywnym sędzią w swojej sprawie. Zmieniłeś nagle zdanie?  

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764