logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Profilabel inwestuje w nową linię serii FA od firmy Nilpeter

  PR 11.02.2022, przeczytano 862 razy
ilustracjastrzałka
Karsten Jung (po lewej), dyrektor zarządzający ProfiLabel GmbH, obecny podczas udanego testu odbioru fabrycznego w siedzibie głównej Nilpeter w Slagelse w Danii.

Firma ProfiLabel GmbH, należąca do grupy ICS z siedzibą w Wiehl i Wehrheim w Niemczech, po intensywnych badaniach rynku i testach, zdecydowała się zainwestować w linię FA firmy Nilpeter.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/profilabel-inwestuje-w-nowa-linie-serii-fa-od-firmy-nilpeter,394738,artykul.html

Firma, która działa na rynku od 1984 roku, instaluje nową maszynę drukującą w swoim zakładzie w Wiehl w regionie Sauerland. Nowy budynek i inwestycja w tę maszynę to kolejne ważne cegiełki w historii tej silnie rozwijającej się firmy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że firma ProfiLabel jest częścią rodziny Nilpeter i cieszymy się na współpracę z nią. Dzięki intensywnym testom oraz wizytom w naszym zakładzie, byliśmy w stanie przekonać Karstena Junga i jego zespół ProfiLabel, że linia FA produkcji Nilpeter to właściwy wybór - mówi Thorsten Saathoff z Nilpeter GmbH.

Odpowiedź na wymagania rynku

Wraz z najnowszą generacją linii FA, firma Nilpeter odniosła sukces dostarczając innowacyjną maszynę dla wysokich wymagań rynku dotyczących skróconych czasów przezbrajania, mniejszych nakładów produkcyjnych oraz łatwej w obsłudze maszyny z wieloma dostępnymi opcjami wyposażenia. Linia FA została stworzona, aby zaoferować klientom najwyższą wydajność w połączeniu z najwyższą jakością produkcji.

Prosta koncepcja obsługi

Liczne funkcje są zautomatyzowane. Na przykład dla wałka aniloksowego i cylindra drukującego zapisane są automatyczne funkcje czyszczenia, które uruchamiają się przed ich odblokowaniem. Wszystkie pokrywy zespołów drukujących mogą być otwierane pojedynczo lub symultanicznie z wykorzystaniem serwonapędów.

Maszyna automatycznie zapisuje dane poszczególnych zleceń, które następnie mogą być wykorzystywane w przypadku powtarzających się zleceń. Dzięki temu maszyna może automatycznie przygotować ustawienia (np. registrów i wykładania) dla następnego zlecenia. Biorąc to wszystko pod uwagę inteligentna technologia linii Nilpeter FA skutkuje dostępnością wyjątkowo prostej koncepcji obsługi.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Grzegorzem Łajcą, Grupa Akomex
Gdy w 2021 roku w drukarni Akomex rozpoczynała pracę siedmiokolorowa maszyna Rapida 106-7+LTTL SPC ALV3 produkcji Koenig & Bauer, firma wkraczała w etap strategicznych zmian. Składająca się z trzech zakładów (Akomex w Starogardzie Gdańskim, DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim i PlanoPack w Ikast w Danii) grupa przeszła gruntowną reorganizację i integrację m.in. pod...
Qtubes - linia z maszyną Mark Andy Evolution Series E5 w Grupie 3 Druk
Pierwsza na świecie linia do produkcji tub kosmetycznych w technologii QFlex rozpoczęła niedawno pracę w Qtubes – nowej marce, należącej do krakowskiego producenta opakowań premium Grupy 3 Druk sp. z o.o. Jednym z elementów tego innowacyjnego na skalę świata rozwiązania jest maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5. Technologia QFlex to – według założeń...
Raja: rozwiązania dla klientów w dziedzinie e-commerce i opakowań
W dzisiejszym świecie biznesu innowacje w obszarze e-commerce i opakowań stały się nieodłącznym elementem sukcesu. Firmy dostosowują się do zmieniających się trendów, aby usprawnić procesy logistyczne i pakowania, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój. Kluczowe staje się też zindywidualizowane podejście do klienta.
Koenig & Bauer: wywiad z Filipem Krajewskim, MMP Neupack Polska
MM Packaging to jedna z największych na świecie grup poligraficznych, działająca w 64 lokalizacjach i specjalizująca się w produkcji opakowań na bazie tektury litej. Jest częścią austriackiego koncernu Mayr-Melnhof, który – poza działalnością w obszarze opakowań – zajmuje się też produkcją kartonu. Grupa jest obecna również w naszym kraju, gdzie...
Canon Imagepress V1350 w drukarni Box-Graf
Kiedy Robert Szymańczak - właściciel drukarni Box-Graf - rozpoczął poszukiwania maszyny do druku kolorowego i czarno-białego, zależało mu na urządzeniu, które gwarantowałoby wysoką jakość produkcji, ale także wydajność, a co za tym idzie – przyniosłoby jego firmie oszczędności. Trafił wówczas na urządzenie Canon w ofercie Amagraf. Dogłębna analiza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764