logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Promo Show 2023: Podsumowanie

   17.02.2023, przeczytano 1903 razy
ilustracjastrzałka

210 wystawców, 600 brandów i 8150 zwiedzających, w tym 1266 reprezentantów z ponad 20 krajów. 3 hale, setki artykułów promocyjnych, warsztaty i pokazy mediów oraz maszyn, premiery produktów oraz urządzeń. Tak w dwóch zdaniach można podsumować Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku PROMO SHOW.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/promo-show-2023%3A-podsumowanie,399006,artykul.html

Nowa formuła, stała jakość

8-9 lutego 2023 r. w EXPO XXI Warszawa odbyły się – w całkowicie nowej formule – targi PROMO SHOW. W poprzednich edycjach targów wystawcami były przede wszystkim firmy z szeroko rozumianej branży artykułów promocyjnych, a sam event odbywał się w hotelowych przestrzeniach (najpierw w warszawskim hotelu Novotel, później – w hotelu Hilton). Coraz większe zainteresowanie targami skłoniło organizatorów do wyboru nowej, dogodniejszej, a przy tym równie atrakcyjnej, lokalizacji. Wybór padł na sprawdzony już (podczas wielu edycji Festiwalu Marketingu) obiekt - EXPO XXI Warszawa.

Tegoroczna edycja PROMO SHOW mocno otwarła się na dostawców mediów i maszyn dla segmentu reklamy, druku na tekstyliach i znakowania gadżetów reklamowych. Tym samym PROMO SHOW stało się eventem, który oferuje kompleksową ofertę dla każdego, kto szuka nowych rozwiązań zarówno w poligrafii, jak i reklamie, a to wszystko w dogodnej lokalizacji, w centrum Warszawy. Event dedykowany był agencjom reklamowym, drukarniom i klientom końcowym.

- Jak co roku, ogromną uwagę przywiązujemy do jakości zwiedzających. Nasze targi dedykowane są profesjonalistom z branży, takich gości zapraszamy i takich także się spodziewamy. W tym roku podczas nowej formuły PROMO SHOW dopisali także goście z zagranicy, słychać to było na halach targowych - mówi Monika Opałka, Dyrektor Sprzedaży w OOH magazine, organizator targów.

Liczne nowości i premiery

Na stoiskach wystawców miały miejsce liczne promocje, premiery i warsztaty. Viscar zaprezentował premierowo SALF-350 – urządzenie do produkcji cyfrowych etykiet i naklejek w przemysłowych nakładach, a nowości w kontekście opakowań i etykiet promowała firma Ekstreme, prezentując OKI Pro 1050 – drukarkę dla nisko i średnio nakładowej produkcji etykiet.

Firma MODICO pokazała możliwości drukarki UV-LED Revolution 360°T, która umożliwia bardzo szybki nadruk bezpośredni na przedmiotach cylindrycznych i stożkowych takich jak butelki, puszki, termosy, szklanki itp. IMAGO Printer pochwaliło się nową generacją polskich drukarek UV LED oraz technologią druku DTF UV. Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe premierę miał ploter eko-żywiczny 1,3 m Mutoh XpertJet 1341SR PRO, na stoisku zaprezentowane były także plotery LED-UV do gadżetów Mutoh XpertJet UF oraz plotery tekstylne do koszulek DTF Mutoh 628 oraz odbędzie się prezentacja druku termotransferem z białym tonerem na folii Forever OKI PRO8432WT.

Integart zaprezentował technologię HP latex oraz inne rozwiązania w zakresie materiałów, technologii do druku i post-finishingu. Unicup pokazał natomiast maszynę do personalizacji kubków papierowych i plastikowych, prezentując jak na bardzo małej przestrzeni zorganizowanej całej produkcji personalizowanych kubeczków.

Na stoisku Epson pojawiły się premiery w ofercie serii SureColor w tym nowych SC-T7700D dla biur projektowych oraz pracowni architektonicznych, SC-P8500D dla twórców reklamy wielkoformatowej oraz drukarek LFP z atramentem żywicznym SC-R.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Druk i znakowanie tekstyliów – mocna reprezentacja

Podczas tegorocznego PROMO SHOW organizator postawił mocny nacisk również na przedstawicieli branży druku na tekstyliach. Firma EMB Systems przeprowadziła cykl szkoleń, które objęły tematykę oprogramowania RIP CAD Link dla drukarek Brother oraz technologii DTF. Premiery odbyły się również na stoisku firmy Haftex, która zaprezentowała sześć maszyn hafciarskich z serii: PRO2, MAX II, JUNIOR, a także na specjalnym stanowisku pokazywała oprogramowanie hafciarskie Wilcom i Sierra.

Prawdziwe nowości pojawiły się też na stoisku Akonda Tex – gdzie można było podziwiać drukarki DTG/DTF, produkowane przez japoński koncern Ricoh. Na stoisku Viscar prezentowane były najnowsze prasy do termotransferu: JStahls Diversity, Secabo TS5 i TCC Lite oraz totalna nowość – nigdzie jeszcze nie pokazywane prasy Zodiac.

Na targach swoją ofertę zaprezentował również Epson, który pokazał m.in. rozwiązania sublimacyjne do druku na tekstyliach z rodziny SureColor SC-F, w tym Epson SC-F10000H - najnowszą propozycję z oferty Epsona do druku sublimacyjnego. Na stoisku SICO Print Solutions pokazane zostały m. in. rozwiązania Sun Chemical do drukowania tekstyliów, oraz Mimaki UJF6042 do zadruku na gadżetach, media i urządzenia do zadruku odzieży reklamowej: Hanza DTF 60 oraz bardzo szeroka oferta farb i chemii do sitodruku na tekstylia, papier i plastik.

Trzeci dzień targów - Wieczór Wystawców

Jak co roku i tym razem, pierwszego dnia targów, w kultowym już BANK CLUB odbyła się uroczysta Gala dla Wystawców oraz zaproszonych gości, na której bawiło się 545 przedstawicieli z agencji reklamowych i drukarń. Wieczór ten, od lat traktowany jest jako nieformalny trzeci dzień targowy, gdzie w kuluarach można również porozmawiać o biznesie. Tematem przewodnim gali był styl DISCO, a gwiazdą wieczoru występ cover band ABBA.

Podczas oficjalnej części imprezy, na scenę zostały zaproszone firmy, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze, a wywiady z nimi pojawiły się na łamach drukowanego wydania OOH magazine.

- Za nami intensywny czas, ogrom pracy i masa przygotowań do międzynarodowego wydarzenia. Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim wystawcom i zwiedzającym. Dzięki Wam i z Wami tworzymy niezapomniane wydarzenia, wspieramy branżę i budujemy relacje – mówi Robert Załupski, Dyrektor Generalny w OOH magazine, organizator targów.

Krótka relacja filmowa z wydarzenia: 

PROMO SHOW – Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku – w nowej formule odbywały się w EXPO XXI Warszawa. Podczas targów miało miejsce wiele premier, szkoleń i prezentacji nowości z branży druku i poligrafii. Targi odwiedziło 8150 zwiedzających, w tym 1266 gości zagranicznych. Podział procentowy odwiedzających: 78% reklama (agencje reklamowe, drukarnie itp.), 17% klient końcowy oraz 5% dostawcy.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 14-15 lutego 2024 r., w EXPO XXI Warszawa. Więcej o wydarzeniu na www.promoshow.pl

Targi objęte były patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: OOH magazine

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Oclean X-Ultra jako HyperGram: hologramy na Dworcu Centralnym
Oclean, producent zaawansowanych technologicznie urządzeń do domowej higieny jamy ustnej, hologramowo wyświetlił najnowszy model szczoteczki Oclean X Ultra w ramach doświadczenia HyperGram. To pierwsze tego typu działanie w Polsce, które odbiorcy obejrzą na Dworcu Centralnym w Warszawie i centrum handlowym Westfield Arkadia.
Public Dialog rozpoczyna współpracę z AirHelp
Agencja Public Dialog rozpoczęła w czerwcu długofalową współpracę z AirHelp, firmy z branży tech travel, jednym największych ambasadorów praw pasażerów lotniczych na świecie. W ramach podpisanej umowy agencja zajmie się doradztwem w obszarze komunikacji korporacyjnej oraz employer brandingu.
Kaufland rusza z kampanią na EURO 2024
Emocje związane z rozgrywkami EURO 2024 w piłce nożnej ogarnęły miliony fanów tego sportu. Kibicować można na różne sposoby – swoją akcję rozpoczyna właśnie Kaufland, pod hasłem „Zostań mistrzem oszczędzania w Kauflandzie”. Za każdego gola strzelonego przez reprezentację Polski sieć nagrodzi uczestników programu lojalnościowego Kaufland...
Samsung: ekspozycja telewizorów The Frame na targach Art Basel
Na odbywających się właśnie targach Art Basel w Bazylei firma Samsung, jako pierwszy oficjalny partner wystawy, zaprezentowała najnowszą linię unikatowych telewizorów The Frame. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 13-16 czerwca w centrum wystawienniczym Messe Basel w Szwajcarii.
Wielki sport, wielkie dylematy
Rok 2024 obfituje w wiele wydarzeń sportowych, w tym jedne z największych – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które skupiają na sobie uwagę zarówno milionów fanów sportu, jak i wielu branż szukających w nich miejsca dla siebie. Tak wielkim imprezom towarzyszą także dylematy moralne – czy na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764