logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przedłużenie rekrutacji na szkolenia PE dla młodych dziennikarzy

  PR 01.11.2023, przeczytano 440 razy

“Wyborcza” i Fundacja Geremka zapraszają do udziału w 2. edycji “Szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy”. Zajęcia prowadzone przez ekspertów i ekspertki w swoich dziedzinach to szansa na zgłębienie roli Unii Europejskiej, a w szczególności Parlamentu Europejskiego, a także poznanie narzędzi zwalczania dezinformacji. Zgłoszenia do programu potrwają do niedzieli, 29 października br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przedluzenie-rekrutacji-na-szkolenia-pe-dla-mlodych-dziennikarzy,401923,artykul.html

Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 listopada w Warszawie, a organizatorzy pokryją koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz dojazdu z miejsca zamieszkania i z powrotem. W ramach programu Parlamentu Europejskiego 20 młodych dziennikarzy i dziennikarek będą mogli dowiedzieć się, jaka jest rola Unii Europejskiej i jej instytucji w kształtowaniu otaczającej nas rzeczywistości, zwłaszcza tej lokalnej. Pod okiem doświadczonych dziennikarzy, dziennikarek, ekspertów i ekspertek spróbują połączyć swoje zainteresowania i doświadczenie zawodowe z tematyką unijną, poznając mechanizmy funkcjonowania poszczególnych instytucji UE oraz metody walki z dezinformacją i fake newsami. Ponadto będzie to również doskonała okazja do zadania pytań polskim europosłom i europosłankom.

Na podstawie stworzonych w czasie warsztatów materiałów dziennikarskich, wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugiej części szkolenia, która odbędzie się na początku 2024 r. w Brukseli. Relację z poprzedniej edycji można zobaczyć tutaj.

Zajęcia w ramach szkolenia poprowadzą doświadczone dziennikarki i dziennikarze pracujący w ogólnokrajowych mediach, a także osoby specjalizujące się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską oraz walką z dezinformacją.

Wśród prowadzących będą m.in. Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka “Wyborczej”, Miłosz Wiatrowski-Bujacz, twórca profilu „Miłosz.między.innymi” na Instagramie i prowadzący audycję „Status” na platformie Newonce oraz podcastu z empikiem „Między innymi”, Agata Kowalska, autorka podcastów „Powiększenie” w OKO.press, wieloletnia dziennikarka Radia TOK FM, Łukasz Lipiński, redaktor naczelny Polityka.pl, Zosia Wanat, Senior Central and Eastern Europe Correspondent w Sifted.eu oraz Piotr Maciej Kaczyński, publicysta, ekspert Fundacji Geremka, były doradca polityczny w Parlamencie Europejskim, a także Filip Szulik-Szarecki, koordynator projektu fact-checkingowego “Wojownicy Klawiatury”.

Do udziału w programie mogą zgłosić się osoby, które ukończyły dowolne studia oraz mają mniej niż 3 lata doświadczenia zawodowego w mediach. Dodatkowym atutem jest zainteresowanie tematyką lokalną. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Termin przesyłania dokumentów aplikacyjnych mija w niedzielę, 29 października br. Informacje o szkoleniach oraz kwestionariusz rekrutacyjny są dostępne na stronie internetowej Fundacji Geremka – tutaj.  

Szkolenie organizują Fundacja Geremka oraz "Wyborcza” na zlecenie Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w...
Zmiany w strukturze serwisów Iberionu
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion jest wydawcą 11 serwisów i kanałów video, w tym Gońca, Świata Gwiazd, Biznes Info i Pacjentów. Planowane zmiany przewidują wzmocnienie kluczowych produktów grupy, co wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych redakcji.
Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764