WIADOMOŚCI

Przegląd mediów lokalnych na stronie Wirtualnej Polski

Mateusz Zawiślak  PR 09.08.2017, przeczytano 221 razy
ilustracjastrzałka
Przegląd mediów lokalnych na stronie Wirtualnej Polski

Wystartował przegląd mediów lokalnych WP. To nowa sekcja strony głównej Wirtualnej Polski prezentująca  najważniejsze informacje z mediów regionalnych w całej Polsce. Postawiono na pełność, jakość i tempo prezentowanych informacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przeglad-mediow-lokalnych-na-stronie-wirtualnej-polski,33360,artykul.html

Nowa sekcja na stronie głównej Wirtualnej Polski to przegląd treści z lokalnych mediów, które z natury, tworzą inne materiały niż media ogólnopolskie, skoncentrowane głównie na wydarzeniach dużej skali.

– Słuchamy  potrzeb naszych użytkowników, którzy szukają informacji m.in. o inwestycjach mogących ułatwić im życie, komunikacji miejskiej, służbie zdrowia,  przedszkolach oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dlatego chcemy ułatwić im dostęp do wiadomości o tym, co dzieje się w ich okolicy. Dzięki nowej sekcji użytkownicy zyskują dostęp do newsów z wybranego regionu tworzonych przez redaktorów najlepiej znających potrzeby i problemy swoich miast, a nawet ich poszczególnych dzielnic – mówi Marcin Malicki, Dyrektor Obszaru Stron Głównych i Platform Wydawniczych.

W sekcji z przeglądem mediów lokalnych wiadomości można selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznej. Specjalny algorytm, najwyżej pokaże odnośniki do artykułów najchętniej czytanych przez innych użytkowników. Prezentowane odnośniki działają analogicznie do agregatu kanałów RSS – prezentują tytuł, miniaturę zdjęcia i fragment leadu. Kliknięcie w zapowiedź przenosi użytkownika do serwisu lokalnego.

Najważniejsze informacje z mediów lokalnych, prezentowane są w  przykuwającym uwagę module zaraz pod sekcją główną.

- Cenimy media lokalne za dogłębne rozumienie lokalnej problematyki i wkład w rozwój małych wspólnot. Projekt ten oczywiście realizujemy w poszanowaniu ich autonomii i własności intelektualnej. Stawiamy na partnerstwo i transparentność, dlatego konsultowaliśmy z wydawcami wcześniej założenia projektu. Dzięki temu media regionalne otrzymują ekspozycję w portalu odwiedzanym codziennie przez miliony Polaków. Wierzymy, że nasi użytkownicy docenią nas za codzienną selekcję dobrych lokalnych treści, sami nieraz nie mają rozeznania w takiej ofercie. Dla nas to tak naprawdę pierwszy krok, stawiamy na otwartość formuły – dodał Marcin Malicki. – Chcielibyśmy w tę współpracę zacieśniać, tworząc rozwiązania, które łączą to, co najlepsze w różnych typach mediów internetowych.

Fragmenty treści przeglądu publikowane są bez żadnej ingerencji, modyfikacji czy archiwizowania przez Wirtualną Polskę, dokładnie w ich źródłowym kształcie.

Sekcja dostępna jest w wersji desktopowej. W najbliższych dniach udostępniona zostanie również w wersji mobilnej portalu.

Źródło: Wirtualna Polska SA

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
sobota 17.02.2018, 125 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone