WIADOMOŚCI

Przegląd mediów lokalnych na stronie Wirtualnej Polski

Mateusz Zawiślak  PR - bezpłatny materiał PR | 09.08.2017, przeczytano 201 razy
ilustracjastrzałka
Przegląd mediów lokalnych na stronie Wirtualnej Polski

Wystartował przegląd mediów lokalnych WP. To nowa sekcja strony głównej Wirtualnej Polski prezentująca  najważniejsze informacje z mediów regionalnych w całej Polsce. Postawiono na pełność, jakość i tempo prezentowanych informacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przeglad-mediow-lokalnych-na-stronie-wirtualnej-polski,33360,artykul.html

Nowa sekcja na stronie głównej Wirtualnej Polski to przegląd treści z lokalnych mediów, które z natury, tworzą inne materiały niż media ogólnopolskie, skoncentrowane głównie na wydarzeniach dużej skali.

– Słuchamy  potrzeb naszych użytkowników, którzy szukają informacji m.in. o inwestycjach mogących ułatwić im życie, komunikacji miejskiej, służbie zdrowia,  przedszkolach oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dlatego chcemy ułatwić im dostęp do wiadomości o tym, co dzieje się w ich okolicy. Dzięki nowej sekcji użytkownicy zyskują dostęp do newsów z wybranego regionu tworzonych przez redaktorów najlepiej znających potrzeby i problemy swoich miast, a nawet ich poszczególnych dzielnic – mówi Marcin Malicki, Dyrektor Obszaru Stron Głównych i Platform Wydawniczych.

W sekcji z przeglądem mediów lokalnych wiadomości można selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznej. Specjalny algorytm, najwyżej pokaże odnośniki do artykułów najchętniej czytanych przez innych użytkowników. Prezentowane odnośniki działają analogicznie do agregatu kanałów RSS – prezentują tytuł, miniaturę zdjęcia i fragment leadu. Kliknięcie w zapowiedź przenosi użytkownika do serwisu lokalnego.

Najważniejsze informacje z mediów lokalnych, prezentowane są w  przykuwającym uwagę module zaraz pod sekcją główną.

- Cenimy media lokalne za dogłębne rozumienie lokalnej problematyki i wkład w rozwój małych wspólnot. Projekt ten oczywiście realizujemy w poszanowaniu ich autonomii i własności intelektualnej. Stawiamy na partnerstwo i transparentność, dlatego konsultowaliśmy z wydawcami wcześniej założenia projektu. Dzięki temu media regionalne otrzymują ekspozycję w portalu odwiedzanym codziennie przez miliony Polaków. Wierzymy, że nasi użytkownicy docenią nas za codzienną selekcję dobrych lokalnych treści, sami nieraz nie mają rozeznania w takiej ofercie. Dla nas to tak naprawdę pierwszy krok, stawiamy na otwartość formuły – dodał Marcin Malicki. – Chcielibyśmy w tę współpracę zacieśniać, tworząc rozwiązania, które łączą to, co najlepsze w różnych typach mediów internetowych.

Fragmenty treści przeglądu publikowane są bez żadnej ingerencji, modyfikacji czy archiwizowania przez Wirtualną Polskę, dokładnie w ich źródłowym kształcie.

Sekcja dostępna jest w wersji desktopowej. W najbliższych dniach udostępniona zostanie również w wersji mobilnej portalu.

Źródło: Wirtualna Polska SA

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
poniedziałek 11.12.2017, 73 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone