logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przemysłowe DTG i druk pigmentowy z roli na rolę - nowy gracz na rynku

  PR 02.09.2021, przeczytano 690 razy
ilustracja

Akonda Tex powstała jako inicjatywa ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży poligraficznej, której celem jest dostarczanie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań do druku cyfrowego na tekstyliach, o wysokiej wydajności i jakości premium! To połączenie kompetencji Fryderyka Wiernickiego, którego cała biznesowa kariera rozwijała się w środowisku poligraficznym, niezmiennie od 1995 roku - z siłami Akondy, znającej rynek poligraficzny i reklamowy, której infrastruktura jest idealnym dopełnieniem całej wizji nowopowstałej firmy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przemyslowe-dtg-i-druk-pigmentowy-z-roli-na-role---nowy-gracz-na-rynku,392844,artykul.html

- Fakt dynamicznego rozwoju cyfrowego druku na tekstyliach w Polsce, niezależnie od sytuacji pandemicznej z okresu ostatnich 2 lat, pozwala nam wierzyć w sukces przedsięwzięcia opartego o rozwiązania sprawdzonych, zaawansowanych technologicznie dostawców, którzy jednak do tej pory byli mniej znani w naszym kraju. Polski rynek przemysłowego druku cyfrowego na tekstyliach tak w zakresie DTG jak i druku bezpośredniego na roli (direct to fabric i transfer) jest praktycznie zmonopolizowany przez 3-4 największych producentów, dlatego jesteśmy przekonani, że Klient będzie ciekawy nie tylko nowych rozwiązań, ale będzie także zainteresowany poszerzeniem możliwości wyboru. Zdecydowanie więc jest miejsce na oferowane przez nas maszyny w polskim świecie przemysłowego druku cyfrowego na tekstyliach, bo jest to rynek o dużym i cały czas rosnącym potencjale! – mówi otwarcie współzałożyciel firmy Fryderyk Wiernicki. Wątpliwości nie ma też Dominik Szulim z Akondy – Powstanie Akonda Tex jest w pewnym sensie odpowiedzią na zapotrzebowanie uzupełnienia oferty w Polsce. Oferujemy naszym Klientom między innymi technologię druku pigmentowego, która jest bardzo przyszłościowa i pozwala drukować praktycznie na wszystkich materiałach, bez ograniczeń. Co ważne, pozwala eliminować większość procesów produkcyjnych, które przy standardowym druku na tekstyliach są bardzo uciążliwe.

Dostawcy Akonda Tex to firmy średniej wielkości, dla których niezmiennie zrozumienie potrzeb oraz budowanie długotrwałych relacji z Klientem są bardzo istotne, tak jak jakość i wydajność oferowanych urządzeń. Powiązanie doświadczenia zawodowego Fryderyka Wiernickiego w sprzedaży i zarządzaniu, z lokalnym wsparciem w zakresie instalacji i serwisu zapewnionego przez Akondę, to rezultat idei spożytkowania znajomości rynku poligraficznego. Akonda Tex ma w swojej ofercie przemysłowe drukarki do druku DTG Aeoon, wyprodukowane w Austrii i drukarki pigmentowe z roli na rolę GoTx, od pochodzącej z Australii firmy PigmentInc, a kompleksowa oferta produktów do zadruku tekstyliów dotyczy również procesów pre i post treatment a także finishingu jak cięcie czy składanie.

- Oferowane przez nas urządzenia to zaawansowane technologie, wysoka jakość wykonania oraz możliwość dostosowania do zdywersyfikowanych oczekiwań klientów. Jako Akonda Tex oferujemy nasze wsparcie na wszystkich etapach wyboru a następnie wdrażania produktu. Nie interesuje nas proste dostarczanie kolejnych pudełek a jedynie sukces klienta wypływający z przemyślanych i skrojonych na miarę inwestycji. Sukces, który stanie się również naszym sukcesem i pozwoli budować długofalowe relacje oparte na współpracy i zaufaniu. Dotychczasowe doświadczenia wynikające z obserwacji przemian jakim podlega rynek druku tekstylnego oraz handlu tekstyliami, gdzie personalizacja, dywersyfikacja i oczekiwanie krótkiego cyklu produkcji i dostawy mają dziś kluczowe znaczenie, pozwalają stwierdzić, że inwestycje w technologie cyfrowe to nieunikniona konieczność dla wszystkich firm, które chcą pozostawać na ścieżce rozwoju i nadążać konkurencyjnie – podsumowuje Fryderyk Wiernicki.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Poszukiwanie nowych kierunków rozwoju z odpowiednim doborem technologii.
Firma Sismaitalia, włoski dostawca usług poligraficznych zajmujący się szeroko rozumianą komunikacją wizualną przyśpieszył proces dywersyfikacji swojego biznesu i zainwestował w 5 ploterów solidnej marki Elitron.
Sun Chemical platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów
Po raz kolejny Sun Chemical został platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, które od lat organizuje Polska Izba Fleksografów (PIF).  Podczas wydarzenia przedstawiciel tej firmy – Colin Smith, pełniący funkcję European Product Managera - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się...
Sun Chemical i drukarnia Hadepol Flexo wspierają sportowców
Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych w tegorocznej XXVII edycji tych mistrzostw, w klasie T2 zdobyła załoga wspierana przez firmy Sun Chemical i drukarnię Hadepol Flexo - Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz. Tym samym obroniła ona swój mistrzowski tytuł z 2019 roku.
Firma Mark Andy, podejmująca od lat różnego rodzaju działania na rzecz szerzenia wiedzy wśród uczniów i studentów, zaproponowała w tym roku po raz pierwszy staż w swojej firmie. Odbył go – poznając wszystkie obszary działania Mark Andy Poland – jeden ze studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii...
Ankieta: Nowoczesne technologie w poligrafii
Wrocławska spółka technologiczna Scanway zaprasza do wypełnienia ankiety wspierającej raport branżowy „Poligrafia 4.0”. Podziel się swoimi doświadczeniami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764