logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Przenoszenie zdjęć na płótno

   03.03.2003, przeczytano 14061 razy

Chciałbym zasięgnąć rady odnośnie druku na płótnie. Interesuje mnie przenoszenie zdjęć na płótno (canvas itp.). Jak najlepiej i najtaniej to uzyskać i jakiego sprzętu użyć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przenoszenie-zdjec-na-plotno,1506,artykul.html

Najprościej jest użyć sitodruku. Praktycznie nie ma podłoża, na którym sito nie da się położyć. Dodatkowo istnieje cała paleta farb dedykowanych tkaninom dla tej techniki. Myślę, że w najbliższym zakładzie sitodruku uzyska Pan na ten temat wszelkie informacje. Inną dość powszechnie stosowaną techniką jest wykorzystanie drukarek termotransferowych. Są to specjalne urządzenia dedykowane do druku na tkaninach. Jednak jak to w przypadku drukarek istnieje ograniczenie formatu, a czasami i podłoża. Nie wiem, co Pan rozumie przez płótno. Czy jest to bawełna czy len?

Ostatnim rozwiązaniem jest wydruk z plotera. W zasadzie ograniczenia formatu nie ma - wydruki reklamowe na siatkach zakrywające rusztowania są wykonane właśnie tą techniką. Natomiast może być wymagane specjalne podłoże.

Ja mogę Panu polecić jeszcze technikę fotograficzną. Robi Pan emulsję, w której moczy się płótno (bądź nanosi ją na płótno aerografem) i dalej - jak ze zdjęciami. Można kupić gotowe podłoża z naniesioną emulsją.
Wymagana jest kompletna ciemnia i dość duże naczynia do obróbki chemicznej. Jeśli chodzi o efekt artystyczny, to można osiągnąć naprawdę niezłe wyniki.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Artur Klamut

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

"Ostatnim rozwiązaniem jest wydruk z plotera." Dlaczego ostatatim? Kolejna prowokacja?
Moim zdaniem to najprostsza opcja. Pozostaje pytanie jakim atramentem.

Atrament wodny - doskonały kolor, rozdzielczość niska trwałość, spore wymagania wobec podłoża (czytaj drogie).
Atramet pigmentowy - j.w. ale w miarę odporny na UV. (dwa lata spox)
Atrament olejowy - aaallle drogie materiały, bez komentaża drogi xero-xie.
Ecosovent (bez cyklohexanolu) - niezły, nie ta jakość jak na wodzie ale trwały, nawet można zmywać, media(canvas) dość drogie(-gi).
Solvent - temat rzeka, z jakością (w sensie rozdzielczość) bywa różnie (ach te chiny), w zamian: trwałość, trzyma się nawet dziwnych tkanin kupionych w hurtowni u hindusa. (kiedyś udało mi się wydrukować na mikrowłókninie przeznaczonej do owijania sadzonek, Klient kupił to jako super materiał za 80 zł za metr).
UV - też nie najgorsza opcja, czepia się wszystkiego, nawet starego prześcieradła, a rozdzielczość nie gorsza od solventu. I ten zapach(jego brak): eau de paris, w odróżnieniu od de colnonge i ich smierdzących 4711.

Pozdrawiam, ms

avatar użytkownika
,

Niby tak ale wydruk z plotera na materiale typu "canvas" wygląda blado w porównaniu z sitem .Pytanie było o reprodukcje a nie "ala" obraz.   

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764