logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przewodnik po TikToku od IAB Polska

  PR 05.07.2024, przeczytano 323 razy
ilustracjastrzałka

Dlaczego nie warto lekceważyć potencjału TikToka w działaniach biznesowych? Bo to najszybciej rozwijająca się platforma na świecie, wyprzedzająca konkurencję nie tylko przyrostem nowych użytkowników, ale także dynamiką rozbudowy narzędzi biznesowych dedykowanych twórcom i markom.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przewodnik-po-tiktoku-od-iab-polska,404917,artykul.html

W Polsce z TikToka korzysta już niemal 14 mln osób, a dane w ujęciu rok do roku pokazują, że liczba ta sukcesywnie się zwiększa1. Jak wykorzystać tę bijącą rekordy popularności platformę do generowania wzrostu biznesowego i umacniania świadomości i lojalności wobec marki? Przewodnik po TikToku opracowany przez Grupę Roboczą Social Media IAB Polska to must-read dla marketerów, którzy zaczynają lub chcą rozwinąć komunikację swoich firm i klientów na tej platformie.

– Niezależnie od otaczających go kontrowersji, TikTok wysuwa się na pozycję lidera social mediów w Polsce. Jak wskazują dane raportu “Social Media 2024” (Gemius, PBI, IAB Polska), użytkownicy w naszym kraju korzystają z niego najdłużej – przeciętnie przez prawie półtorej godziny dziennie. Jest też jedyną platformą społecznościową, która w ujęciu rok do roku nie straciła na liczbie Real Users, uplasował się też na trzecim miejscu pod względem liczby kontaktów reklamowych (3,4 miliarda emisji). Prowadząc działania komunikacyjne i marketingowe w mediach społecznościowych, nie można więc ignorować tej platformy. Grupa Robocza Social Media IAB Polska przygotowała kompleksowy przewodnik po TikToku  od zrozumienia podstawowych mechanizmów po prowadzenie zaawansowanych kampanii. Dokument wzbogacono też o przykłady dobrych praktyk i studia przypadku. Powiedziałbym więc, że TikTok doczekał się kompleksowej polskiej instrukcji obsługi – mówi Adam Kaliszewski, szef Grupy Roboczej Social Media IAB Polska, Director, Head of Digital Practice w Solski Communication 

Działania płatne i organiczne bez tajemnic 

Platforma do publikacji krótkich filmów nie jest już tylko rozrywką dla najmłodszych użytkowników – grupa odbiorców staje się nie tylko coraz większa, ale i coraz bardziej różnorodna. Przewodnik przybliża jej specyfikę, pomagając lepiej zrozumieć oczekiwania widzów. Przechodząc przez charakterystykę twórców i możliwości obecności marek w tym kanale, autorzy publikacji kreślą szeroką panoramę platformy, która może stać się istotnym czynnikiem wzrostu biznesowego firm.  

W jaki sposób wykorzystywać treści natywne, a jak prowadzić działania płatne? W Przewodniku znajduje się przejrzysta charakterystyka formatów reklamowych i wskazówek dotyczących tworzenia contentu oraz tego, jak współpracować z influencerami. W publikacji znajdują się także case studies niestandardowych działań.  

Ponadto dynamicznie zmieniająca się platforma wkracza właśnie na kolejny poziom zaawansowania, wprowadzając nowe funkcje i narzędzia, które pozwolą na rozbudowanie działań marketingowych. Jakie możliwości daje Search Ads, a jak wykorzystać potencjał karuzeli? Z kolei rozwojowi narzędzi reklamowych towarzyszy rozbudowa funkcji pomiarowych taka jak TikTok Brand Lift Study.

Podsumowanie 

Eksperci IAB Polska podkreślają, że choć Tik Tok jest obecnie jednym z najbardziej rozwojowych kanałów społecznościowych dla biznesu. Jednocześnie kluczem do tego, aby platforma służąca do łączenia ludzi i udostępniania treści mogła w dłuższej perspektywie się rozwijać i utrzymywać wzrosty, konieczne jest stworzenie bezpiecznego i etycznego środowiska. 

Przewodnik po Tik Toku jest najbardziej kompleksowym omówieniem zagadnień związanych z tym kanałem, jakie ukazało się do tej pory w ramach działań Grupy Roboczej Social Media IAB Polska.

Źródło: IAB Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

 Akt o sztucznej inteligencji (AI Act) - przewodnik IAB Polska
Sztuczna inteligencja szturmem wdarła się do naszej codzienności i pracy. Z jednej strony trudności nastręczać może wielość dostepnych rozwiązań i narzędzi, z drugiej zaś dostosowanie się do nowych unijnych regulacji (AI Act), które niebawem wejdą w życie. 
 SEMbook 2024 – najnowsze trendy w SEO i PPC
Jak osiągać cele marketingowe, gdy warunki dyktuje AI, automatyzacja i personalizacja stają się standardem, a algorytmy wyszukiwarek aktualizują się w zawrotnym tempie? Nowy trendbook Grupy Roboczej SEM IAB Polska prezentuje najbardziej aktualną wiedzę teoretyczną i najciekawsze przykłady jej realizacji w kampaniach PPC i SEO.
Salestube: e-book dla branży e-commerce
Należąca do Group One spółka Salestube zaprezentowała autorski e-book “Odkryj potencjał E-commerce”. Publikacja została stworzona z myślą zarówno o doświadczonych przedstawicielach branży, jak i tych, którzy swoją przygodę z e-commerce dopiero rozpoczynają. Wydanie to kompendium wiedzy w zakresie wdrożeń i rozwoju platform e-commerce, analityki...
Werbe!Punkt zadebiutował na rynku niemieckim
Pierwszy numer Werbe!Punkt trafil już na biurka 5000 aktywnych agencji reklamowych i dystrybutorów w Niemczech. Jesteśmy przekonani, że to wydawnictwo stanie się cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich zaangażowanych w świat reklamy.
Short social video i budowanie obecności marki w mediach społecznościowych
150 miliardów dolarów rocznie – tyle w 2028 roku mają wynosić rosnące systematycznie nakłady na reklamy w formie short videos[1]. Wprowadzone przez TikTok krótkie filmy kręcone w orientacji pionowej szybko awansowały z referencyjnej formy komunikacji Generacji Z na jedną z najbardziej atrakcyjnych także...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764