logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Przyciągnij klientów - folie, bazy, podkłady, papiery magnetyczne do druku

  S 19.01.2024, przeczytano 706 razy
ilustracja

Ostatnio zauważyliśmy większe zainteresowanie wśród naszych klientów materiałami magnetycznymi do druku. Niestety dość powszechnym problemem jest brak wiedzy o rodzajach folii magnetycznej i sposobie pracy z nią, a także niewiedza, jak szeroko można ją stosować i jak łączyć ją z innymi istniejącymi mediami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przyciagnij-klientow---folie%2C-bazy%2C-podklady%2C-papiery-magnetyczne-do-druku,402800,artykul.html

Krótki przegląd ich właściwości i możliwości zastosowań.

Często zdarza się, że klienci obawiają się druku na podłożach magnetycznych, a jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pracują na drukarkach UV lub np. z ekosolwentowymi drukarkami EPSON serii S (z aluminiowymi stołem grzewczym, umożliwiając druk na magnetycznych mediach do druku z rolki).

Zacznijmy od rodzajów podłoży magnetycznych do druku.

Magnetyczne folie do druku

Magnetyczne folie do druku - to folie magnetyczne z tworzywa sztucznego PET lub PVC, połączone z powłoką wysoce magnetyczną przystosowaną do druku UV, żywicznego, lateksowego i ekosolwentowego (EPSON). Są łatwe w montażu i usuwaniu oraz nie pozostawiają śladów.

Folie i podkłady ferromagnetyczne

Folie ferromagnetyczne, zwane inaczej „papierem stalowym” to połączenie warstwy białego PP do druku z opiłkami żelaza, dzięki czemu przyciągają się do wszystkich powierzchni magnetycznych.

Podkłady ferromagnetyczne również zawierają opiłki żelaza, ale są grubsze i dodatkowo wyposażone w klej. Służą jako podkład do magnesów, np. po przyklejeniu na ścianę podkładu ferro można przyczepiać do niego folie i bazy magnetyczne .

Bazy magnetyczne

Bazy magnetyczne – to grube folie zbudowane najczęściej z syntetycznej gumy oraz proszku o właściwościach ferromagnetycznych. Są niezwykle łatwe do obróbki. W zależności od grubości materiału można je ciąć na gilotynie, nożyczkami lub nożem, nie zapominając o ploterze tnącym. Mogą być też stosowane jako wymienny nośnik dla wydruków na folii monomerowej.

Gdzie można stosować folie podłoża magnetyczne do druku?

  • w produkcji dekoracji - Folie magnetyczne pozwalają na kreatywne wykorzystanie powierzchni metalowych. Mogą być stosowane do tworzenia dekoracji, magnetycznych tablic, kalendarzy czy plansz do gier (w tym oklein / maskownic na grzejniki)
  • w produkcja materiałów dla szkół, przedszkoli i innych ośrodków edukacyjnych magnesy mogą być wykorzystane do nauki i zabawy. Można na nich umieszczać magnetyczne litery, cyfry czy kształty – ułatwiając naukę i poznawanie
  • w produkcja planerów i tablic magnetycznych dla zespołów do organizacji pracy, planowania zadań, wizualizacji postępu prac - folie magnetyczne mogą być wykorzystywane do planowania zadań, z możliwością nadruku spersonalizowanego dla danej firmy lub zespołu. Można na nich umieszczać magnetyczne etykiety, listy rzeczy do zrobienia czy inne ważne informacje. Dodatkowo jeśli zalaminujemy je folią do markerów suchościeralnych mogą łączyć obie funkcje tablicy magnetycznej i tablicy suchościeralnej.
  • w produkcji materiałów identyfikacji i reklam magnetycznych – czyli, tymczasowe reklamy na pojazdach lub innych metalowych powierzchniach. Są łatwe do nakładania i usuwania, co czyni je praktycznym narzędziem marketingowym.

Warto sprawdzić, czy dostawca tych położy do druku posiada produkty bezpieczne dla użytkownika – np. certyfikat producenta na pozytywnie badanie zgodnie z normą EN 71-3 na obecność substancji toksycznych (w właściwie ich braku produkcie) – tak jak w przypadku MagDecor.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą materiałów do druku o właściwościach magnetycznych: https://www.mediadodruku.pl/kategoria-produktu/magnesy/.

Więcej informacji oraz film: www.api.pl/przyciagnij-klientow-jak-magnes-folie-magnetyczne-bazy-podklady-i-papiery-magnetyczne-do-wielu-zastosowan/

Źródło: API.PL

www.api.pl


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: api_pl

(API.PL Sp. z o.o.)

api_pl o sobie:

API.PL – jest bezpośrednim importerem maszyn i materiałów do sitodruku i druku wielkoformatowego. Zapewnia klientom wysoką jakość produktów w atrakcyjnej cenie. Firma stale rozszerza ofertę, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom branży i rynku poligraficznego. W ofercie API.PL znajdą się maszyny i farby do sitodruku renomowanych światowych producentów, a także szeroka gama ploterów ekosolwentowych, sublimacyjnych, UV oraz tusze, media do druku oraz programy RIP.

Więcej informacji o użytkowniku

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

In-house printing: przegląd zalet
W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie angażowanie klienta okazuje się coraz trudniejsze. Dlatego, szukając sposobów na przyciągnięcie jego uwagi warto przyjrzeć się zaletom spersonalizowanych materiałów drukowanych. Można je dzisiaj tworzyć samodzielnie wewnątrz organizacji, a ułatwiają to rozwiązania przeznaczone dla druku na potrzeby własne...
Do 2026 r. wyszukiwarkom ma ubyć 1/4 użytkowników
Do 2026 roku wyszukiwarkom internetowym ma ubyć aż 25 proc. użytkowników – wynika z najnowszego raportu analityków Gartnera. Przestaniemy wyszukiwać w tradycyjny sposób? Nie, ale na pewno to AI i nasze z nią rozmowy będą czymś na porządku dziennym. Co to oznacza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy w swoich działaniach wykorzystują...
Dźwięk w cyberprzestrzeni: Audio marketing w świecie online
W dobie niezwykle szybkiego rozwoju rynku e-commerce i digitalizacji kanałów sprzedaży, kształtowanie wizerunku marki online staje się równie kluczowe, co tradycyjne strategie marketingowe. W tej cyfrowej erze, gdzie klienci są nieustannie bombardowani informacjami, warto zwrócić uwagę na potężne narzędzie - dźwięk.
Pierwszy sklep formatu „Nike Rise
20 lutego br. w Centrum Handlowym Bonarka otwarto pierwszy salon "Nike Rise" w Polsce. Dwupoziomowy sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy bogaty świat sportu i jego różnorodnych dyscyplin z innowacyjnymi, cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
Polski projekt miejskich mebli dla fińskiego miasteczka
Zimą pogoda nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu? My uważamy inaczej i razem z Parkly stworzyliśmy „zimoodporny” zestaw mebli miejskich dla Keravy – fińskiego miasteczka nieopodal Helsinek. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764