logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przystanek ArtPrint

  PR 10.06.2007, przeczytano 4218 razy
ilustracjastrzałka

Podczas targów Poligrafia w Poznaniu firma Duplo sprzedała kolejny już system do produkcji broszur Duplo 5000 poznańskiej drukarni ArtPrint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przystanek-artprint,5675,artykul.html

Jego instalacja, jak twierdzą jej właściciele – Maciej Królikowski i Włodzimierz Wawrzynowicz – wraz z innymi inwestycjami, jakich dokonała firma w ostatnim czasie (czterokolorowa maszyna drukująca i system CtP) zapewniła zakładowi szybszą realizację zleceń oraz wyższą jakość proponowanych usług.

Firma ArtPrint powstała w wyniku połączenia studia graficznego i istniejącej od lat międzywojennych drukarni. Właściciele decydując się na taki właśnie krok chcieli zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę. Od początku stawiali nie tylko na wysoką jakość, ale przede wszystkim na szybkość realizacji zleceń. Obecnie, jak twierdzi Maciej Królikowski, przekrój klientów jest tak szeroki, że właściwie nie ma branży, która nie korzystałaby z usług ArtPrintu. Drukarnia realizuje głównie prace z zakresu szeroko pojętego druku reklamowego, drukuje również książki i w niewielkim zakresie opakowania i etykiety. Obsługuje przede wszystkim klientów z Polski, ale część produkcji realizowanej przez ArtPrint to prace zlecane przez klientów z zagranicy, głównie z krajów skandynawskich. Ten akurat klient nie jest przypadkiem, ponieważ obaj właściciele mają zamiłowanie do krajów tego regionu (obok drukarni posiadają biuro podróży – Przystanek Skandynawia - specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów do tamtejszych krajów) i stąd również, trochę przy okazji, a w znacznej mierze poprzez polecenia zadowolonych klientów, zdobywają kolejne zamówienia. Starają się również przekładać na swój drukarniany biznes pewne skandynawskie nawyki dotyczące funkcjonowania firmy, głównie w zakresie ochrony środowiska. Stąd inwestycja w system CtP wywołujący płyty bez użycia chemii. Ten środowiskowy aspekt brany był pod uwagę również w przypadku inwestycji w system Duplo 5000.

Zakup odbył się na targach. Szukaliśmy systemu, który usprawniłby pracę wykończeniową naszej produkcji – mówi Włodzimierz Wawrzynowicz. - Do tej pory prace introligatorskie zlecaliśmy na zewnątrz, co wiązało się z dodatkowym czasem przeznaczonym chociażby na transport do introligatorni. Zależało nam jednak, aby móc realizować poszczególne elementy produkcji u siebie, zwłaszcza w przypadku zleceń, przy których klienci oczekują jak najszybszego czasu realizacji. Wybór padł na system Duplo.

Jak twierdzą właściciele, wcześniej kierowali się błędnym stereotypem, który traktuje urządzenia Duplo jako urządzenia biurowe. Już pierwsze testy pokazały jednak, że zupełnie rozmija się on z prawdą i jest to system produkcyjny posiadający szerokie możliwości, gwarantujący przy tym wysoką jakość produkcji. Na wybór firmy Duplo Polska, co podkreślają właściciele ArtPrintu, wpłynął również fakt, że jej pracownicy posiadają szeroką wiedzą. To dawało perspektywy, jak mówią, dobrego i rzetelnego serwisu, co zresztą przy obecnej współpracy potwierdzają. Istotnym przy wyborze był również fakt, że urządzenie Duplo, w przeciwieństwie do urządzeń firm konkurencyjnych, eliminuje błędy powstałe przy produkcji. System nie przepuszcza źle złożonej składki, ale odkłada na bok, dzięki czemu można ją ponownie wykorzystać i prawidłowo wykonać – mówi Maciej Królikowski - Idą za tym duże oszczędności papieru, co przynosi nam nie tylko oszczędności ekonomiczne, ale również, przez to, że odpad papieru jest niewielki, komponuje się z naszą dbałością o środowisko naturalne. Takiej funkcji nie posiadało porównywane przez nas urządzenie konkurencyjnej firmy i to ostatecznie zadecydowało o naszej współpracy z firmą Duplo Polska.

Obaj właściciele podkreślają również, że system jest przyjazny dla użytkowników, a jego obsługa – bardzo prosta. Obecnie system obsługują w ArtPrincie dwie osoby, a ich pracę ułatwia fakt, że w pamięci urządzenia można zapisać kilkanaście często używanych zadań, co ma istotne znaczenie w powtarzającej się tu produkcji.

System Duplo5000 składa się z wież zbierających (DC-10/60), które zbierają arkusz po arkuszu z półek i kierują gotowy zestaw do precyzyjnego modułu szyjąco-złamującego (DBM-500). Zaawansowany system zbierania, zastosowany w urządzeniu obsługuje tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla realizowanej w ArtPrincie produkcji offsetowej, ale również może obsługiwać odbieranie zestaw po zestawie, jaki wychodzi z cyfrowych powielaczy lub wydajnego systemu drukująco-kopiującego, choć takich zakupów drukarnia w najbliższym czasie nie zamierza realizować (w najbliższych planach jest budowa większej siedziby firmy). Kolejny element systemu to most łączący. Duplo 5000 posiada również obcinarkę (DBM-500T). Wieże zbierające pozwalają na broszurowanie prac, mających nawet 80 stron. System Duplo 5000 umożliwia produkcję broszur z wydajnością do 5000 egzemplarzy w ciągu godziny.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon prezentuje nowe rozwiązanie Canon Prostream 1800
Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy – kolejna inwestycja z Duplo Polska
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze...
Kompleksowe wdrożenie rozwiązań prepress firmy Agfa w Drukarni Leyko Sp. z o.o.
W ostatnim czasie Drukarnia Leyko Sp. z o.o. z Krakowa, działająca na rynku usług poligraficznych od ponad 40 lat, wdrożyła kompleksowe rozwiązanie CtP firmy Agfa. Dostarczona w marcu br. konfiguracja uwzględnia: pełnoformatową naświetlarkę Avalon N8-30 S, wywoływarkę Elantrix 125DX, stacker Elantrix 125SX oraz automatyczny podajnik do płyt. Całością steruje system workflow...
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764