logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PSPR ponownie nagrodzi wybitnego przedstawiciela branży

   13.09.2021, przeczytano 250 razy

Tegoroczna edycja Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Public Relations "Łby PR" wchodzi w decydującą fazę. Niemal dokładnie rok temu statuetkę otrzymał prof. Dariusz Tworzydło przy okazji 20-lecia rzeszowskiego Kongresu PR. Teraz Kapituła lauru pracuje nad wskazaniem kandydatów o szczególnych sukcesach i - tym samym - nad wyborem kolejnej osoby, która będzie uhonorowana. Werdykt zostanie ogłoszony w listopadzie br. w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pspr-ponownie-nagrodzi-wybitnego-przedstawiciela-branzy,392959,artykul.html

Łby PR dedykowane są stricte osobom (nie podmiotom), które swoim dorobkiem lub nadzwyczajną inicjatywą przyczyniają się do pozytywnych i trwałych zmian w branży PR, stymulują jej rozwój. Nagroda honoruje całokształt dokonań laureata lub też szczególne, wybitne osiągnięcie zawodowe lub akademickie w minionym roku o ważnym znaczeniu dla polskiego public relations. Konkurs nie odbywa się w konwencji zgłoszeniowej. To właśnie Kapituła w drodze wewnętrznych narad wypracowuje listę roboczych kandydatur, a następnie wskazuje laureata. W regulaminie dopuszczalne są dwie nagrody w danej edycji, a także nagroda zbiorowa np. dla zespołu, który zrealizował bardzo istotny projekt. - To szalenie ważne, aby w polskim PR, obok nagradzania kampanii i firm, doceniać też konkretne osoby, a nawet osobistości, które latami z powodzeniem pracują na rozwój naszego sektora czy dyscypliny. Temu służy właśnie ta nagroda - wyjaśnia Luiza Jurgiel-Żyła, prezeska PSPR.

Kapitułę Łbów PR utworzyło 11-osobowe grono, które złożone jest z przedstawicieli Rady Nadzorczej i Zarządu Stowarzyszenia (danej kadencji), a także wybranego laureata Nagród PSPR z poprzednich lat. Jej obecny skład stanowią zatem:

 • Justyna Szafraniec, Head of Communications, Grupa Generali Polska, laureatka Lwa PR  
 • Żaneta Czyżniewska, członkini zarządu
 • Roksana Obuchowska - Waślicka, członkini zarządu
 • Luiza Jurgiel-Żyła, prezeska zarządu
 • Cyprian Maciejewski, wiceprezes zarządu
 • Bartosz Milczarczyk, wiceprezes zarządu
 • Maria Buszman, wiceprzewodnicząca RN
 • Anna Kiryjow - Radzka, członkini RN
 • Mateusz Witczyński, przewodniczący RN, laureat Lwa PR
 • Michał Sobiło, członek RN
 • Jan Matysik, członek RN

Przewodniczącym Kapituły został Mateusz Witczyński, który podkreśla, iż wybór laureata będzie trudnym, ale wyjątkowo przyjemnym zadaniem. - Regulamin i konwencja nagrody pozwalają na szeroką interpretację oraz rozważanie przeróżnych kandydatur. Od akademików, przez edukatorów, ekspertów, branżowych aktywistów, aż po liderów biznesu PR. To jest ogromna zaleta tego lauru. Pozwala nam wejrzeć w sektor PR jako całość. Zresztą zbieżnie z filozofią działalności naszej organizacji - mówi.

Równolegle do Łbów PR Polskie Stowarzyszenie Public Relations, zgodnie z zapowiedziami, przygotowuje się do reaktywacji Lwów PR, swoich nagród branżowych w nowej, zreformowanej odsłonie.

Dotychczasowi laureaci Łbów PR:

 • prof. dr hab. Krystyna Wojcik (2005)
 • Piotr Czarnowski (2005)
 • prof. dr hab. Ryszard Ławniczak (2005)
 • Paweł Biedziak (2007)
 • prof. Jerzy Olędzki (2009)
 • dr hab. Ewa Hope (2010)
 • dr Alma Kadragic (2019)
 • prof. Dariusz Tworzydło (2020)

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Public Relations

www.polskipr.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne – kolejna edycja „Liderów Rekrutacji”
Poszukiwanie i pozyskiwanie talentów na rynku pracy w wielu branżach nie należy do najłatwiejszych. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, część firm stawia na nieszablonowe i kreatywne kampanie rekrutacyjne, często wykorzystując do tego szerokie możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz marketing internetowy. Wyróżniające się, nieszablonowe rekrutacje mogą zostać...
Konkurs na film reklamowy Wedla
Wedel, producent czekolady, obchodzi w tym roku swoje 170-lecie. Z tej okazji zaprasza młodych twórców do przygotowania reklamy swojej marki. Na autorów trzech najlepszych materiałów wideo czekają nagrody pieniężne. Prace można zgłaszać do 7 listopada.
Ogłoszono zwycięzców konkursu DesignEuropa Awards i zdobywcę nagrody za całokształt osiągnięć. Do finału zakwalifikowano osiem wyselekcjonowanych projektów reprezentujących najlepszy europejski wzór przemysłowy i produktowy. Zdobywcą nagrody za całokształt osiągnięć jest André Ricard, znany z zaprojektowania pochodni na Igrzyska Olimpijskie w...
Są już zwycięzcy pierwszej edycji PR Wings
Znamy zwycięzców pierwszej edycji PR Wings - nowego konkursu w branży public relations. Na uroczystej gali podczas Kongresu Profesjonalistów w Rzeszowie 16 września wręczono statuetki zwycięzcom w 12 kategoriach, 25 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną od społeczności Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR) - Organizatora konkursu. Także po raz pierwszy została...
Publicon z czterema wygranymi w konkursie PR Wings
Wrocławska agencja w nowym konkursie dla branży public relations wygrała z aż trzema projektami. Na oficjalnej gali podczas Kongresu Profesjonalistów w Rzeszowie 16 września zostały rozdane statuetki. Łącznie przyznano nagrody w 12 kategoriach, 25 wyróżnień i Nagrodę Specjalną od społeczności Stowarzyszenia Agencji Public Relations, czyli organizatora konkursu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764