logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Publi-FDM pierwszym na świecie użytkownikiem plotera sublimacyjnego Agfa Avinci CX3200

  PR 07.10.2021, przeczytano 389 razy
ilustracjastrzałka

Agfa poinformowała o zainstalowaniu pierwszego na świecie plotera sublimacyjnego Avinci CX3200, jaki niedawno wzbogacił jej ofertę skierowaną na rynek soft signage. Jego użytkownikiem jest belgijska firma Publi-FDM z siedzibą w Sint-Lievens-Houtem, specjalizująca się w różnego rodzaju systemach identyfikacji wizualnej. Ploter Avinci CX3200 obsługuje media giętkie o szerokości do 3,2 m i pracuje z prędkością maksymalną 270 m2/h, nanosząc obraz bezpośrednio na tkaninę bądź na papier transferowy. W urządzeniu znalazły zastosowanie głowice marki Kyocera, drukujące z wykorzystaniem bezzapachowych i przyjaznych dla środowiska wodnych atramentów sublimacyjnych. Z pracą urządzenia będzie można zapoznać się odwiedzając targi Fespa 2021 w dniach 12-15 października br. w Amsterdamie. Agfa będzie na nich obecna na stoisku nr 1-E20.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/publi-fdm-pierwszym-na-swiecie-uzytkownikiem-plotera-sublimacyjnego-agfa-avinci-cx3200,393293,artykul.html

Publi-FDM to firma specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju rozwiązań w zakresie identyfikacji wizualnej. Jej portfolio obejmuje m.in. banery, billboardy, systemy oznaczeń wykorzystywane na nieruchomościach, słupy reklamowe, reklamy podświetlane i wiele innych. W drukarni na stałe pracuje ok. 30 osób oraz freelancerzy, zatrudniani przy specjalnych okazjach. Oferta firmy obejmuje ponad 11 tys. artykułów, oferowanych różnymi kanałami sprzedaży. Jednym z nich jest ReclameOnline – sklep internetowy skierowany do klientów z Belgii i Holandii. Inny to PrintingStore – podobny sklep online, stworzony z myślą o odbiorcach z ponad 20 krajów Europy. W skład przedsiębiorstwa wchodzi też agencja internetowa, zajmująca się projektowaniem stron WWW i sklepów internetowych.

Od tworzenia stron WWW do druku w wielkim formacie

Podczas gdy wiele drukarń wielkoformatowych zaczynało od tradycyjnego offsetu, w przypadku Publi-FDM historia wygląda nieco inaczej. Mówi Franky De Meyer – menedżer firmy:

- Po ukończeniu nauki w kierunku marketingu, zająłem się tworzeniem stron internetowych. Jednak klienci coraz częściej składali zapytania w kontekście np. wykonania baneru. Dostrzegłem w tym nowe możliwości biznesowe i w 2013 roku zainwestowałem w pierwszy ploter wielkoformatowy. Jednocześnie nadal tworzyliśmy strony WWW, widząc pewną unikalność w połączonej tym samym ofercie.

Dlaczego Agfa?

- W kontekście inwestycji zawsze rodzi się pytanie o wybór dostawcy i samego rozwiązania – kontynuuje Franky De Meyer. – Planując inwestycję w ploter, wsłuchuję się uważnie w to co mówią użytkownicy danej maszyny, obserwuję ich doświadczenia i jeżeli spotykam się z pozytywną opinią, natychmiast chwytam byka za rogi. Tak też było z firmą Agfa, do której rozwiązań początkowo nie miałem przekonania. Jednak kilka lat temu usiedliśmy do wspólnych rozmów i w efekcie pod koniec 2018 roku w naszej firmie pojawiły się jej dwie maszyny – Jeti Tauro H2500 LED i Anapurna 3200i LED.

Trzy lata pozytywnych doświadczeń

- Od tej pory minęły niemal trzy lata i przez ten czas stałem się prawdziwym fanem rozwiązań tej marki – mówi Franky De Meyer. – Plotery drukujące firmy Agfa cechuje solidna konstrukcja i niezawodność, co przy krótkich terminach zamówień, jakie u nas dominują, jest koniecznością. Bliskość samego dostawcy, a co za tym idzie – dostępność części i atramentów również okazały się wartością dodaną. Gdy coś idzie nie tak, serwis firmy Agfa reaguje natychmiast. Zresztą fakt, że zakupiliśmy kolejny ploter tego producenta, jest najlepszym potwierdzeniem naszego zadowolenia i satysfakcji zarówno z poziomu współpracy jak i pracującego u nas sprzętu.

„Wysublimowana” jakość

Firma Publi-FDM stale poszukuje nowych możliwości biznesowych. Z tego względu zapadła decyzja o inwestycji w ploter sublimacyjny do zadrukowywania tekstyliów.

- Jest to z naszego punktu widzenia ważny i rozwijający się rynek. Dzięki niedawnej inwestycji jesteśmy w pełni przygotowani na boom rynkowy, jakiego oczekujemy już wkrótce. Wybraliśmy technologię sublimacyjną ze względu na jej doskonałą jakość druku. W nowym ploterze chcemy wykorzystywać przede wszystkim przyjazne dla środowiska podłoża poliestrowe i niezawierające PVC płótna canvas, bez jakichkolwiek kompromisów pod względem jakości. Ta inwestycja idealnie wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę zrównoważonego rozwoju. Trend ten zauważamy również coraz częściej wśród naszych klientów, dla których proekologiczność staje się niezwykle istotnym elementem we współpracy – mówi Franky De Meyer.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764