logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Publicis Commerce wprowadza Artool

  PR 19.06.2020, przeczytano 651 razy

Publicis Commerce, będąca częścią Publicis Groupe, udostępnia platformę wsparcia sprzedaży na Amazonie pod nazwą ARTool. Za sprawą tego zestawu narzędzi i usługi zbudowanej wokół ARTool, Publicis Commerce staje się partnerem doradzającym międzynarodowym klientom, jak efektywnie wspierać sprzedaż produktów za pomocą działań paid media i SEO na największej platformie sprzedażowej na świecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/publicis-commerce-wprowadza-artool,387476,artykul.html

Amazon to globalny lider innowacji w handlu detalicznym i jednoczesnie potężna wyszukiwarka oraz źródło informacji o produktach dla milionów klientów. Amazon to także medium reklamowe, oferujące swoje usługi markom, dla których staje się jednym z kluczowych kanałów komunikacji.

- Nie bez przyczyny Amazon i inne globalne platformy eRetailowe odnotowują największe wzrosty swojego biznesu w ofercie mediowej, dedykowanej dużym globalnym markom. Za sprawą zestawu narzędzi i usługi zbudowanej wokół ARTool, uzupełniamy naszą ofertę contentową, audytorską oraz techniczną i stajemy się “one stop shopem” w zakresie kompleksowej obsługi Amazona - komentuje Krzysztof Andrzejczak, Chief Commerce Officer Publicis Groupe w Polsce.

ARTool to rozwiązanie, którego celem jest stałe wsparcie marek w zwiększaniu sprzedaży i udziałów w swoich w kategoriach. W skład zintegrowanej platformy wchodzi audyt i ciągła ocena kondycji marki w porównaniu do kategorii i konkurentów, wsparcie sprzedaży przez płatne kampanie i optymalizację treści, bazującą na trendach wyszukiwania (Amazon SEO), głęboka analityka i raportowanie, pozwalające na bieżąco śledzić wszystkie istotne parametry marketingowe, oraz cykliczne rekomendacje i aktualizacje opierające się na danych (data-driven updates).

- Budowa strategii i stałe wsparcie sprzedaży wymaga ciągłego dostępu do danych - historycznych i bieżących. Dzięki nim możliwe jest skuteczne prowadzenie kampanii reklamowych, zarządzanie budżetami, tworzenie i optymalizacja contentu. Bez ciągłej integracji informacji pochodzących z wielu źródeł widzimy tylko wycinek rzeczywistości, nie sięgamy poza standardowy horyzont 90-dniowych raportów z panelu reklamowego Amazona. Dla naszych klientów, chcieliśmy czegoś więcej - mówi Paweł Wojciechowski, Integrated Commerce Director w Publicis Commerce. - Gdy mieliśmy już rozwiązanie analityczne, w naturalny sposób połączyliśmy je z naszymi działaniami wspierającymi sprzedaż i tak powstał ARTool.

Nazwa rozwiązania ARTool pochodzi od słów Amazon reporting i nawiązuje jednocześnie do sztuki, jaką jest wykorzystywanie narzędzi współczesnego e-commerce. Platforma powstała w całości w oparciu o zasoby Publicis Groupe, z wykorzystaniem dostępnych na rynku i własnych źródeł danych. Jest oferowana jako usługa w modelu abonamentowym, na warunkach uzależnionych od skali biznesu Klienta.

ARTool został przetestowany na kampaniach jednej z wiodących globalnych marek z kategorii oprogramowania i elektroniki domowego użytku, pokazując ponadprzeciętną skuteczność i min. kilkudziesięciu procentowe wzrosty sprzedaży, dochodzące w niektórych kategoriach do ponad 300%.

Źródło: Publicis Groupe

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kampania promująca drukarki Canon ze spotami w TV i muralem w centrum Warszawy
Spoty w największych stacjach telewizyjnych, mural przy metrze Politechnika, akcja influencerska, promocja w social mediach oraz na największych portalach informacyjnych – Canon wystartował ze swoją zintegrowaną kampanią pod hasłem “Piękno zasługuje na wydruk z jakością Canon”. Jej celem jest upowszechnienie w Polsce domowych wydruków oraz zbudowanie...
Europejska premiera Samsung The Wall for Virtual Production podczas targów IBC 2023
Dwa modele The Wall są już dostępne w Europie, umacniając pozycję Samsung jako lidera w obszarze wirtualnych studiów produkcyjnych XR (extended reality)
Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” to wydarzenie, które już od 18 lat integruje miłośników przyrody. Firma Nikon objęła rolę sponsora strategicznego festiwalu, konkursów Związku Polskich Fotografów Przyrody „Fotograf Roku 2023” oraz Otwartego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej...
Nowa grupa komunikacji marketingowej – Creative Brand Stories – skupia trzy agencje o specjalizacjach obejmujących komplementarne obszary komunikacji marketingowej. Jej celem jest dostarczanie marketerom kompleksowych rozwiązań w ramach experiential marketingu. Creative Brand Stories integruje w sobie kompetencje firm: Bossa Nova Events – od ponad 16 lat działającej w...
Rusza kampania „Tydzień Lasów FSC”
Tydzień Lasów to kampania zainicjowana przez Forest Stewardship Council, która podkreśla korzyści zrównoważonej gospodarki leśnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi przedsiębiorców i konsumentów na to, w jaki sposób odpowiedzialna gospodarka leśna przyczynia się do ochrony środowiska, przeciwdziała spadkowi bioróżnorodności oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764