logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Publicis Groupe wprowadza na rynek markę Yotta

  PR 21.09.2022, przeczytano 314 razy

Publicis Groupe tworzy nową kategorię firm zajmujących się doradztwem i wdrożeniami rozwiązań wspierających rozwój biznesu przedsiębiorstw, przez wykorzystanie danych i technologii. Yotta oferuje klientom dostęp do wiedzy, doświadczenia i narzędzi, tworzonych przez kilkanaście lat, z których dotychczas korzystały firmy współpracujące z agencjami Publicis Groupe. Dyrektorką generalną agencji Yotta jest Anna Sakowicz, Chief Data & Analytics Officer w Publicis Groupe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/publicis-groupe-wprowadza-na-rynek-marke-yotta,397283,artykul.html

Utworzenie agencji Yotta jest odpowiedzią na rosnący popyt na kompleksowe usługi związane z wykorzystaniem danych i technologii w działaniach marketingowych oraz jednocześnie naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju kompetencji analityczno-badawczych w Publicis Groupe.

– Nasi klienci wiedzą, że dogłębna wiedza na temat biznesu, komunikacji, marki i konsumentów, jest fundamentem wszystkich działań, które dla nich realizujemy. Zdajemy sobie sprawę, jak ogromnym wyzwaniem dla firm jest osiągnięcie dojrzałości w wykorzystaniu digitalu, analityki, danych i technologii w marketingu i sprzedaży. Jednocześnie wiemy, że innej drogi do rozwoju biznesu po prostu nie ma, dlatego w ostatnich latach tak mocno postawiliśmy na rozwój własnych kompetencji w tych dziedzinach. Cieszę się, że dzisiaj procentuje to narodzinami agencji Yotta, która ma ambicje kształtować rynek analityki, badań i technologii w marketingu – mówi Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe w Polsce, krajach bałtyckich i w Ukrainie.

Yotta to niemal stuosobowy zespół konsultantów, analityków, badaczy oraz specjalistów od technologii marketingowych i reklamowych, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy dla najbardziej wymagających polskich i międzynarodowych klientów.

- Yotta tworzy nową kategorię agencji doradczo-wdrożeniowych. Oferujemy nie tylko doradztwo biznesowe, ale bierzemy odpowiedzlaność za wdrożenia tych rekomendacji. Jako praktycy potrafimy nie tylko doradzić, co powinno być zrobione, ale jesteśmy w stanie taki projekt przenieść na poziom operacyjny – mówi Anna Sakowicz, Chief Data & Analytics Officer i Dyrektorka Generalna w Yotta oraz dodaje – I mamy konkretne dowody, że takie podejście jest skuteczne. Zarząd firmy otrzyma od nas rekomendacje strategicznych kierunków rozwoju, dowie się co należy zrobić w krótkiej i długiej perspektywie. Wskażemy w co inwestować, jak zwiększyć efektywność działań komunikacyjnych, jakie technologie wdrożyć, jakie dane monitorować, jak je łączyć, gdzie i jaką wiedzę pozyskać o konsumencie oraz jak te punkty połączyć w spójną całość, przekładającą się na pożądane efekty biznesowe. Z wnioskami przyjdziemy do konkretnych działów i specjalistów, gotowi by wspólnie z nimi wdrażać uzgodnione z zarządem rozwiązania.

Oferta agencji Yotta stworzona została wokół wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się prezesi, szefowie marketingu czy technologii, w następujących kategoriach:

  1. Biznes – gdzie YOTTA przedstawiać będzie rekomendacje i wdrożenia oparte o technologie i dane, dopasowane do potrzeb biznesowych klientów, pozwalające skutecznie wyprzedzić konkurencję
  2. Marka – w tym obszarze przedstawiane będą rekomendacje i wdrożenia mające pozytywny wpływ na brand, na budowanie jego siły oraz atrybutów, rozwiązania pozwalające na monitorowanie i reagowanie na zmieniające się trendy, postawy i zachowania konsumentów.
  3. Komunikacja – tworzone będą rekomendacje i wdrożenia mające na celu zmaksymalizowanie zwrotu z inwestycji, dzięki przeanalizowaniu i zrozumieniu wpływu poszczególnych elementów komunikacji marketingowej na cele biznesowe.
  4. Konsument – Yotta koncentrować się będzie w tym obszarze na rekomendacjach i wdrożeniach poprawiające jakość prowadzonej komunikacji z konsumentami, wpływające w efekcie na ich doświadczenia z marką marki i przynoszące poprawę wszystkich KPI biznesowych.

– Oczywiście na rynku działają firmy, specjalizujące się w poszczególnych tematach, którymi my się zajmujemy, ale to my te specjalizacje w unikatowy sposób połączyliśmy. Jesteśmy częścią Publicis Groupe, od lat stanowimy centrum działań analitycznych, badawczych i technologicznych prowadzonych dla klientów agencji mediowych, kreatywnych, performence’owych, commerce’owych, digitalowych, influencerskich i PRowych. Dzięki temu Yotta potrafi patrzeć na biznes z tych wszystkich perspektyw, łączyć je i potęgować wiedzę z nich płynącą. Przez lepsze zrozumienie ludzkich zachowań oraz wdrażanie adekwatnych rozwiązań technologicznych mamy realny wpływ na wzrost biznesu klientów – dodaje Anna Sakowicz

Yotta, jako agencja doradczo-wdrożeniowa, będzie nową marką w portfolio Publicis Groupe w Polsce obok innych agencji działających w kluczowych dla marketingu obszarach kompetencyjnych: Creative & Content (Saatchi & Saatchi, Publicis, Leo Burnett, LiquidThread), Media (Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics), Influence (MSL, Publicis Consultants), Commerce (Digitas, &IS), Production (Prodigious) oraz Investment.

Źródło: Publicis Groupe

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dan Cake daje czas na „Schlebianie na śniadanie”
Marka Dan Cake startuje z kolejną aktywacją konsumencką. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać cenne nagrody, należy zakupić promocyjne opakowanie Chleba Tostowego pszennego, pełnoziarnistego lub maślanego i stworzyć tekst pochlebstwa, którym można uraczyć bliską osobę. Dan Cake nagrodzi najbardziej kreatywne komplementy atrakcyjnymi sprzętami kuchennymi i voucherami...
Labo Print rozwija segment Expo i wydaje nowy Katalog
Kilka dni temu firma Labo Print, czyli międzynarodowy dostawca rozwiązań reklamowych, jak sami o sobie piszą, opublikował w sieci swój nowy katalog produktów. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że nie dotyczy on ani druku wieloformatowego, ani etykiet, kubków reklamowych czy nawet reklamy przestrzennej, czyli segmentów produkcji, z których firma jest...
Nowy sklep internetowy Trotec
Sklep internetowy shop.troteclaser.com to platforma, która usprawnia proces zakupowy materiałów grawerskich. Na stronie można zamawiać wysokiej jakości materiały do cięcia, znakowania i grawerowania oraz produkty do personalizacji. Oferta obejmuje wyjątkowo szeroką gamę kolorów i różnorodne wykończenia laminatów grawerskich oraz pleksi, a także...
Jak to możliwe, że urządzenie rozpoznaje twarz człowieka czy jego mowę? Skąd wiadomo, jak zoptymalizować układ i długość świateł na skrzyżowaniach? Jakie mechanizmy sprawiają, że reklamy dopadają nas wszędzie? Czy rola sztucznej inteligencji w reklamie ograniczy się tylko do jej optymalizacji i podnoszenia efektywności osiąganych wyników? A może AI mogłaby stać...
Ruszyła rejestracja na Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku Promo Show
Wraz z początkiem października ruszyła możliwość rejestracji na targi Promo Show – Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764