logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Puzzleflow Organizer w drukarni Hetman

  PR 10.09.2007, przeczytano 6333 razy
ilustracjastrzałka

Na początku sierpnia w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł uruchomiony został półformatowy system CtP Heidelberg Suprasetter, pozwalający na produkcję płyt niewymagających dalszej obróbki. Integralną część oprogramowania umożliwiającego przygotowanie prac do druku stanowi program do elektronicznego montażu PuzzleFlow Organizer stworzony przez firmę ACCHSH.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/puzzleflow-organizer-w-drukarni-hetman,6075,artykul.html

Drukarnia Hetman, zatrudniająca około 15 osób, to firma o kilkunastoletniej historii na stołecznym rynku usług poligraficznych. Założona przez Bogumiła Hetmana, do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, specjalizując się w obsłudze klientów z szeroko rozumianej branży medyczno-farmaceutycznej. Wielu z nich obsługuje kompleksowo – od stworzenia projektu pracy, poprzez jej przygotowanie, druk, na finalnej obróbce skończywszy. Wśród najczęściej wykonywanych przez firmę Hetman zleceń, produkowanych w nakładach od 100 sztuk do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, znajdują się teczki, foldery, katalogi, kalendarze, magazyny firmowe, bloczki, pudełka a także różnego rodzaju gadżety. Wiele z nich to produkty złożone, wysoko przetworzone, oferujące klientom znaczącą wartość dodaną.

Do niedawna drukarnia Hetman bazowała na 8-10-letnim parku maszynowym oraz tradycyjnej przygotowalni, opartej na naświetlarce do filmów. Jednak w ostatnim miesiącu w firmie poczyniono znaczne inwestycje, modernizując jej wyposażenie zarówno w zakresie pracujących tu urządzeń, jak też stosowanego w codziennej produkcji oprogramowania. Mówi Bogumił Hetman, właściciel drukarni: Inwestycja w system CtP była konsekwencją wcześniejszej decyzji o zakupie nowej 5-kolorowej maszyny drukującej z lakierem dyspersyjnym, elektronicznym sterowaniem, wyposażonej m.in. w moduł CIP3, pozwalający na sprzężenie jej z działem prepress. W rezultacie, obok nowoczesnej maszyny w formacie B2+, zakupiliśmy też jeden z pierwszych w Polsce systemów CtP Heidelberga, pozwalających na produkcję płyt termicznych, niewymagających dalszej obróbki (Thermal Direct). Zmieniliśmy też całkowicie sposób przygotowania plików do druku, przechodząc na format PDF. I tu swoje zastosowanie znalazła stacja impozycyjna PuzzleFlow Organizer firmy ACCHSH.

Rozwiązanie ACCHSH wdrożone w drukarni Hetman to rozwinięcie narzędzia wcześniej znanego na rynku pod nazwą PdfOrganizer. Umożliwia ono kompleksowy montaż publikacji, od wyboru konkretnych stron i modyfikację ich geometrii, przez impozycję, aż po sterowanie separacjami, kątami rastra i zalewkami. Jacek Matuszewski, odpowiedzialny w firmie Hetman za obsługę systemu CtP, przyznaje, że wdrożenie programu ACCHSH znacznie usprawniło i ułatwiło proces przygotowania plików do druku: Dotyczy to zwłaszcza prac wielostronicowych, których montaż, odbywający się ręcznie, zajmował dotychczas wiele godzin. Obecnie wszystko dzieje się w sposób zautomatyzowany, w czym niezwykle pomocny jest przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. W przypadku jakichkolwiek pytań czy problemów, pomocą służy centrum wsparcia technicznego ACCHSH, którego przedstawiciel przeprowadził w naszej firmie szkolenia w zakresie obsługi programu. Dużą zaletą jest też fakt, że PuzzleFlow Organizer jest dostępny w wersji polskiej. Jednym słowem program ten spełnił nasze oczekiwania, jeśli chodzi o nowoczesne i szybkie narzędzie do impozycji.

System CtP został zainstalowany w drukarni na początku sierpnia, tuż po posadowieniu maszyny drukującej. Jak zapewnia Bogumił Hetman, już dziś wszystkie prace wykonywane przez firmę powstają przy wykorzystaniu płyt cyfrowych: Dzięki temu niemal od razu znacznie zwiększyliśmy naszą wydajność. Oceniam, że wzrosła ona o ok. 50%, pozwalając na realizację większej liczby zleceń w tym samym czasie. Przykładowo w czasie jednej zmiany (a pracujemy w systemie całodobowym) jesteśmy w stanie wykonać nawet kilka narządów; wcześniej jedynie mogliśmy o tym pomarzyć. Nie można też zapominać o oszczędnościach w zakresie materiałowym, które wiążą się z instalacją CtP, oraz o wyeliminowaniu czynnika związanego z błędem ludzkim, nieuchronnego przy manualnej produkcji.

Bogumił Hetman podkreśla, że od chwili instalacji zarówno maszyna drukująca, jak i system CtP, pracują niemal przez cały czas. Dla nas, jako drukarni, która chce być postrzegana jako zakład nowoczesny, obie te inwestycje były nieodzowne. Zresztą na tym nie koniec – ze względu na stale spadające nakłady zleceń i coraz krótszy czas ich realizacji wymagany przez klientów, już dziś zastanawiamy się nad zakupem maszyny cyfrowej. Jednak na razie cieszymy się z nowych zakupów w części związanej z prepress i produkcją offsetową. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli jeszcze sprawniej i szybciej obsłużyć klientów, z których większość – co warte podkreślenia – współpracuje z nami od wielu lat. To przede wszystkim z myślą o nich realizowaliśmy ostatnie inwestycje – kończy Bogumił Hetman.

Źródło: ACCHSH

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

To naprawdę niezła drukarnia, a widoczny na zdjęciu Jacek Matuszewski to rzeczywiście wspaniały fachowiec, swego czasu próbowaliśmy go nawet podkupić...
M.I.

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764