logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Puzzleflow Organizer w drukarni Hetman

  PR 10.09.2007, przeczytano 6830 razy
ilustracjastrzałka

Na początku sierpnia w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł uruchomiony został półformatowy system CtP Heidelberg Suprasetter, pozwalający na produkcję płyt niewymagających dalszej obróbki. Integralną część oprogramowania umożliwiającego przygotowanie prac do druku stanowi program do elektronicznego montażu PuzzleFlow Organizer stworzony przez firmę ACCHSH.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/puzzleflow-organizer-w-drukarni-hetman,6075,artykul.html

Drukarnia Hetman, zatrudniająca około 15 osób, to firma o kilkunastoletniej historii na stołecznym rynku usług poligraficznych. Założona przez Bogumiła Hetmana, do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, specjalizując się w obsłudze klientów z szeroko rozumianej branży medyczno-farmaceutycznej. Wielu z nich obsługuje kompleksowo – od stworzenia projektu pracy, poprzez jej przygotowanie, druk, na finalnej obróbce skończywszy. Wśród najczęściej wykonywanych przez firmę Hetman zleceń, produkowanych w nakładach od 100 sztuk do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, znajdują się teczki, foldery, katalogi, kalendarze, magazyny firmowe, bloczki, pudełka a także różnego rodzaju gadżety. Wiele z nich to produkty złożone, wysoko przetworzone, oferujące klientom znaczącą wartość dodaną.

Do niedawna drukarnia Hetman bazowała na 8-10-letnim parku maszynowym oraz tradycyjnej przygotowalni, opartej na naświetlarce do filmów. Jednak w ostatnim miesiącu w firmie poczyniono znaczne inwestycje, modernizując jej wyposażenie zarówno w zakresie pracujących tu urządzeń, jak też stosowanego w codziennej produkcji oprogramowania. Mówi Bogumił Hetman, właściciel drukarni: Inwestycja w system CtP była konsekwencją wcześniejszej decyzji o zakupie nowej 5-kolorowej maszyny drukującej z lakierem dyspersyjnym, elektronicznym sterowaniem, wyposażonej m.in. w moduł CIP3, pozwalający na sprzężenie jej z działem prepress. W rezultacie, obok nowoczesnej maszyny w formacie B2+, zakupiliśmy też jeden z pierwszych w Polsce systemów CtP Heidelberga, pozwalających na produkcję płyt termicznych, niewymagających dalszej obróbki (Thermal Direct). Zmieniliśmy też całkowicie sposób przygotowania plików do druku, przechodząc na format PDF. I tu swoje zastosowanie znalazła stacja impozycyjna PuzzleFlow Organizer firmy ACCHSH.

Rozwiązanie ACCHSH wdrożone w drukarni Hetman to rozwinięcie narzędzia wcześniej znanego na rynku pod nazwą PdfOrganizer. Umożliwia ono kompleksowy montaż publikacji, od wyboru konkretnych stron i modyfikację ich geometrii, przez impozycję, aż po sterowanie separacjami, kątami rastra i zalewkami. Jacek Matuszewski, odpowiedzialny w firmie Hetman za obsługę systemu CtP, przyznaje, że wdrożenie programu ACCHSH znacznie usprawniło i ułatwiło proces przygotowania plików do druku: Dotyczy to zwłaszcza prac wielostronicowych, których montaż, odbywający się ręcznie, zajmował dotychczas wiele godzin. Obecnie wszystko dzieje się w sposób zautomatyzowany, w czym niezwykle pomocny jest przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. W przypadku jakichkolwiek pytań czy problemów, pomocą służy centrum wsparcia technicznego ACCHSH, którego przedstawiciel przeprowadził w naszej firmie szkolenia w zakresie obsługi programu. Dużą zaletą jest też fakt, że PuzzleFlow Organizer jest dostępny w wersji polskiej. Jednym słowem program ten spełnił nasze oczekiwania, jeśli chodzi o nowoczesne i szybkie narzędzie do impozycji.

System CtP został zainstalowany w drukarni na początku sierpnia, tuż po posadowieniu maszyny drukującej. Jak zapewnia Bogumił Hetman, już dziś wszystkie prace wykonywane przez firmę powstają przy wykorzystaniu płyt cyfrowych: Dzięki temu niemal od razu znacznie zwiększyliśmy naszą wydajność. Oceniam, że wzrosła ona o ok. 50%, pozwalając na realizację większej liczby zleceń w tym samym czasie. Przykładowo w czasie jednej zmiany (a pracujemy w systemie całodobowym) jesteśmy w stanie wykonać nawet kilka narządów; wcześniej jedynie mogliśmy o tym pomarzyć. Nie można też zapominać o oszczędnościach w zakresie materiałowym, które wiążą się z instalacją CtP, oraz o wyeliminowaniu czynnika związanego z błędem ludzkim, nieuchronnego przy manualnej produkcji.

Bogumił Hetman podkreśla, że od chwili instalacji zarówno maszyna drukująca, jak i system CtP, pracują niemal przez cały czas. Dla nas, jako drukarni, która chce być postrzegana jako zakład nowoczesny, obie te inwestycje były nieodzowne. Zresztą na tym nie koniec – ze względu na stale spadające nakłady zleceń i coraz krótszy czas ich realizacji wymagany przez klientów, już dziś zastanawiamy się nad zakupem maszyny cyfrowej. Jednak na razie cieszymy się z nowych zakupów w części związanej z prepress i produkcją offsetową. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli jeszcze sprawniej i szybciej obsłużyć klientów, z których większość – co warte podkreślenia – współpracuje z nami od wielu lat. To przede wszystkim z myślą o nich realizowaliśmy ostatnie inwestycje – kończy Bogumił Hetman.

Źródło: ACCHSH

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

To naprawdę niezła drukarnia, a widoczny na zdjęciu Jacek Matuszewski to rzeczywiście wspaniały fachowiec, swego czasu próbowaliśmy go nawet podkupić...
M.I.

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764