logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Puzzleflow w największej usługowej naświetlarni Europy

  PR 04.02.2008, przeczytano 1727 razy

Na początku grudnia w warszawskiej siedzibie firmy Cezex została uruchomiona usługowa naświetlarnia CtP. W najbliższych miesiącach kolejne tego typu punkty powstaną w rozsianych po całej Polsce oddziałach firmy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/puzzleflow-w-najwiekszej-uslugowej-naswietlarni-europy,6734,artykul.html

W sumie będzie w nich pracować 14 pełnoformatowych naświetlarek CtP Agfa Graphics, zaś integralną część systemu zlecania i obróbki prac będzie stanowić najnowsza wersja systemu PuzzleFlow 4 firmy ACCHSH, zintegrowana z systemem zarządzania przedsiębiorstwem MIS/ERP oraz portalem internetowym, pozwalającym na aktywne włączenie klientów w proces produkcji płyt.

Wdrożenie w firmie Cezex będzie premierową instalacją nowej wersji systemu PuzzleFlow 4, której oficjalny debiut jest planowany na targi Drupa 2008 – podkreśla Tomasz Drążek, szef projektu PuzzleFlow w firmie ACCHSH. – W porównaniu z poprzednią wersją wprowadziliśmy w niej wiele udoskonaleń, także w zakresie współpracy z oprogramowaniem trzecich firm. Warto zaznaczyć, że w zakresie wdrożenia w firmie Cezex od początku ściśle współpracujemy z Grupą Spot z Gliwic, która zajmuje się przygotowaniem portalu internetowego „spinającego” wszystkie elementy informatyczne wykorzystywane przy nowo wprowadzonej usłudze.
Firma ACCHSH uczestniczy w naszym projekcie od początku, będąc nie tylko dostawcą technologii, ale też doradcą przy poszczególnych jego etapach – dodaje Mariusz Dec, szef projektu CtP w firmie Cezex. – Bardzo się cieszymy, że właśnie w naszej firmie po raz pierwszy jest wdrażana nowa wersja systemu PuzzleFlow 4, zawierająca też funkcje przygotowane specjalnie z myślą o naszym projekcie.

Najważniejsza część dostarczonych przez ACCHSH rozwiązań znajdzie zastosowanie w warszawskiej siedzibie firmy Cezex, gdzie pracują obok siebie cztery pełnoformatowe naświetlarki CtP. Tu również znajduje się „kawiarenka internetowa”, w której klienci mają możliwość samodzielnie dokonać impozycji czy naświetlić płyty. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest część systemu, dzięki której drukarnie, agencje reklamowe czy inne studia CtP będą mogły zdalnie przesyłać prace do naświetlania, wykonywać impozycję i proofy cyfrowe oraz zatwierdzać je po ewentualnej korekcie.
W tym celu w systemie PuzzleFlow 4, poza dotychczasowymi standardowymi funkcjami PuzzleFlow Express, wprowadzone zostały moduły umożliwiające komunikację miedzy portalem internetowym (zintegrowanym z systemem MIS/ERP) a systemem workflow za pośrednictwem tzw. webserwisów – mówi Tomasz Drążek. – PuzzleFlow pozwoli na odseparowanie od siebie kont poszczególnych użytkowników, gwarantując, że każdy z klientów będzie miał dostęp tylko do swojego konta. Był to jeden z najistotniejszych warunków sprawnego funkcjonowania całego projektu, zwłaszcza przy tak newralgicznych usługach, jak naświetlanie płyt dla firm zewnętrznych. Wspomniany moduł będzie też wykorzystywany wewnętrznie w naświetlarni firmy Cezex, w niedalekiej przyszłości planowane jest też wdrożenie kolejnych funkcji, m.in. load balancing, umożliwiającej obsługę nawet kilkunastu RIPów (obecnie PuzzleFlow 4 steruje sześcioma RIPami różnych dostawców).
Poza powyższymi zaawansowanymi funkcjami PuzzleFlow 4 pozwoli też na standardowe czynności niezbędne przy produkcji płyt CtP: stworzenie pliku produkcyjnego, sprawdzenie jego poprawności przed wysyłką do studia, korektę, a także wykonanie proofa impozycyjnego i jego akceptację. Ta część systemu ma być przez klienta widoczna jako funkcja drukarki, w zdecydowany sposób upraszczając i automatyzując cały proces. Mówi Tomasz Drążek: Po użyciu polecenia „Drukuj” klient sam stworzy plik PDF, dokona preflightingu, utworzy profil produkcyjny (wraz z wizualizacją błędów i ich opisem) oraz wyśle automatycznie do naświetlarni. Co więcej, będzie w stanie uczynić to z dowolnego komputera na świecie podłączonego do Internetu. Z myślą o klientach firma Cezex będzie udostępniać „końcówki” programu (jako drukarki systemowe), pozwalające na wykonanie powyższych działań we własnym zakresie. Na tym polega rewolucyjność całego projektu: klient, bez wychodzenia z firmy, będzie w stanie przeprowadzić cały cykl produkcji płyty CtP.

ACCHSH wdraża technologię PuzzleFlow 4 w firmie Cezex przy ścisłej współpracy z gliwicką firmą Grupa Spot, odpowiedzialną za przygotowanie strony internetowej i portalu umożliwiającego komunikację między naświetlarnią, klientami, drukarniami itd. Newralgiczną częścią systemu jest kwestia bezpieczeństwa danych oraz informacji o zleceniach. Z tego względu poziom zabezpieczeń zastosowanych w projekcie firmy Cezex będzie porównywalny z tym występującym w bankowości internetowej. Dzięki tej funkcji, współpracującej z naszym systemem PuzzleFlow 4, klient będzie miał 100% pewność, że tylko on uzyskuje dostęp do swojego konta, zawierającego m.in. bazę zleceń i informacje o poszczególnych pracach – podkreśla Tomasz Drążek. – Po zalogowaniu, poza funkcjami czysto technicznymi, klient będzie mógł również wykonać czynności związane z przygotowaniem zlecenia: wypełnić arkusz zamówienia z odpowiednimi parametrami, dokonać kalkulacji zlecenia oraz przygotować plan produkcji. Te dane będę potem wykorzystane w systemie MIS/ERP stosowanym przez firmę Cezex.

Andrzej Czyż, współwłaściciel ACCHSH mówi: Jesteśmy niezwykle dumni, że firma Cezex wybrała nas jako partnera technologicznego przy tym innowacyjnym i bardzo zaawansowanym projekcie. Myślę, że warto podkreślić jeszcze jeden istotny aspekt całego przedsięwzięcia. Dzięki technologii PuzzleFlow 4 system firmy Cezex będzie niezwykle otwarty. Mamy nadzieję, że projekt ten okaże się dużym sukcesem, z pożytkiem dla całej polskiej branży poligraficznej.

Źródło: ACCHSH

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Nieźle.
Teraz największa naświetlarnia Europy a jutro największa drukarnia Europy itd. Co jeszcze?
Może zatem szpital zacznie sprzedawać sprzęt medyczny, może zajmie się kateringiem lub otworzy agencję, niekoniecznie towarzyską?

Niech każdy zajmie się tym co robi nalepiej: grafik projektuje, naświetlarnia świeci, papiernia handluje papierem a drukarnia drukuje.
Igor Mojzesowicz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764