logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PZU pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego

  PR 30.07.2021, przeczytano 210 razy
ilustracjastrzałka

1 sierpnia na budynku centrali PZU u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie rozbłyśnie powstańcza kotwica. W ten sposób ubezpieczyciel złoży hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Iluminacja będzie widoczna każdej nocy do 8 sierpnia. Jako mecenas Muzeum Powstania Warszawskiego PZU włączył się także w inne wydarzenia upamiętniające 77. rocznicę bohaterskiego zrywu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pzu-pamieta-o-bohaterach-powstania-warszawskiego,392472,artykul.html

Iluminacja z okien rozświetli się już po raz szósty. W rejonie, gdzie obecnie stoi PZU Tower, w 1944 roku toczyły się zażarte walki o dostęp do Śródmieścia, którego bronili żołnierze AK Batalionu "Chrobry".

– To już tradycja, że na elewacji centrali PZU rozbłyśnie powstańcza kotwica. W ten sposób chcemy złożyć hołd wszystkim bohaterom tamtych dni i samemu miastu, tak ważnemu również w historii naszej firmy – mówi prezes PZU, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła. – Jestem dumna, że PZU od 2015 roku jest mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego i pomaga kultywować pamięć o bohaterskim zrywie warszawiaków – dodaje prezes PZU.

Oficjalne obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczął koncert Tomasza Organka wraz z jego gośćmi: Magdą Umer, Ralphem Kamińskim i Klaudią Szafrańską. Wydarzenie połączone było z premierą płyty „Ocali nas miłość”. Z kolei 30 lipca w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy Rafałem Trzaskowskim. W trakcie uroczystości nadane zostaną odznaczenia państwowe. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Kulminacja obchodów przypada na 1 sierpnia. Tego dnia w godzinę W, czyli o 17:00, odbędzie się w miejscach pamięci Powstania Warszawskiego akcja społeczna „Wolność łączy”. Tradycyjnie o tej porze mieszkańcy Warszawy spotykają się w różnych miejscach stolicy, by przy dźwięku syren alarmowych i klaksonów upamiętnić moment wybuchu Powstania. Następnie o 20:30 zaplanowany jest w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Wspólne śpiewanie najsłynniejszych powstańczych utworów odbędzie się z udziałem orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy. Ze względu na sytuację pandemiczną, również w tym roku liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona - udział w koncercie jest możliwy po zgłoszeniu na stronie rejestracja1944.pl. Całość będzie transmitowana w TVP1 oraz na profilu Muzeum Warszawskiego na Facebooku.

5 sierpnia obędą się uroczystości upamiętniające ofiary wśród ludności cywilnej Woli, które rozpoczną się o godzinie 18:00 na Skwerze Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. „Solidarności”. O godzinie 19:00 ruszy Marsz Pamięci w kierunku Cmentarza Powstańców Warszawy. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Ostatnie uroczystości obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaplanowano na 7 sierpnia. Tego dnia na ulice Warszawy ruszy Masa Powstańcza 2021 – przejazd rowerami szlakiem powstańczych szpitali. Start wydarzenia z Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło: PZU

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mimaki prezentuje nowe innowacje i możliwości zastosowań na targach FESPA 2021
Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, zaprezentuje swoją szeroką ofertę wiodących na rynku, dochodowych technologii druku cyfrowego na targach FESPA Global Print Expo 2021 (12-15 października 2021 roku, RAI Amsterdam, Holandia, Stoisko: 1-F45). Chcąc w pełni wykorzystać zalety pierwszych organizowanych na żywo targów FESPA...
Hebe i agencja V&P ruszają z kolejną odsłoną kampanii reklamowej „Jestem w Hebe”
Sieć Hebe oraz agencja reklamowa V&P kontynuują współpracę i prezentują najnowszą serię spotów reklamowych pod tytułem „Jestem w Hebe“. Znany już widzom żartobliwy format rozmów matki i córki powróci na ekrany 16 września.  
Awanse i zmiany kadrowe w Gameset
Cezary Sokół i Michał Kisiel, dotychczas Junior Talent Managerowie, awansowali na stanowiska Talent Managerów w agencji gaming marketingu Gameset (grupa LTTM). Ponadto do zespołu Sales&Strategy dołączył Paweł Sakowicz, który objął funkcję Sales Managera.
Zygmunt Chajzer nowym ambasadorem Neonet
Gwiazdą kolejnej odsłony kampanii telewizyjno-radiowej marki NEONET został słynny dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny, Zygmunt Chajzer. Nowy spot reklamowy skupia się na znalezieniu sprawdzonych rozwiązań, które sprawdzą się na co dzień. Wpisuje się on w komunikację NEONET prowadzoną pod hasłem „Mówisz-masz”, która ma na celu pokazanie...
Salony Agata z nową agencją PR – Big Picture zajmie się kompleksową obsługą brandu
Od września br. obsługę działań komunikacyjnych marki Agata – polskiej sieci salonów mebli i akcesoriów do wyposażenia wnętrz, prowadzi Big Picture. W ramach współpracy agencja odpowiada za stworzenie oraz realizację kompleksowej strategii w obszarze PR produktowego i korporacyjnego. Do zadań agencji należy między innymi prowadzenie biura...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764