logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

INFOGRAFIKA: PZU podsumowuje projekt odświeżenia marki

  PR 24.10.2012, przeczytano 3820 razy
ilustracjastrzałka

12 maja br. swoją kulminację miał jeden z największych projektów marketingowych prowadzonych w tym roku Polsce – odświeżenie marki PZU. Teraz, ponad 5 miesięcy po tym wydarzeniu przyszedł czas na podsumowanie i ocenę skuteczności projektu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pzu-podsumowuje-projekt-odswiezenia-marki,17035,artykul.html

Wprowadzenie nowego, prostszego i bardziej czytelnego logo to tylko jedno z wielu działań, jakie podjęte zostały w ramach projektu odświeżenia marki PZU. Nowa identyfikacja wizualna pojawiła się równocześnie nie tylko na budynkach, pojazdach i na reklamach, ale także na wszystkich materiałach marketingowych, ogólnych warunkach umów, polisach, drukach itd. Wszystko to, aby podkreślić duże zmiany w całej Grupie PZU, która przekształciła się w nowoczesną, transparentną i efektywnie zarządzaną instytucję finansową, nastawioną na zaspokajanie potrzeb klientów.

W ciągu 2 miesięcy nową wizualizację zewnętrzną z logo PZU otrzymało w sumie 1129 oddziałów i placówek agentów, 900 warsztatów sieci naprawczej oraz ponad 2000 samochodów służbowych i pojazdów partnerów biznesowych PZU Pomoc. Nowa identyfikacja to także duża praca wewnątrz firmy. Zmianie uległo 1 165 wzorów druków, formularzy i dokumentów. Była to ogromne wyzwanie logistyczne, w które zaangażowanych było kilkaset osób.

Wraz ze zmianą logo przeobrażeniom uległy nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność i standard obsługi w placówkach ubezpieczyciela. Proces odświeżania wyglądu placówek w PZU trwa stopniowo od 2009 roku. Większość placówek w Polsce spełnia już nowe wymogi. Dlatego proces odświeżenia marki PZU w wielu lokalizacjach skupiał się jedynie na zmianie samego logo i materiałów reklamowych.

Wprowadzeniu nowego logo towarzyszyła kampania reklamowa, w której PZU z autoironią i humorem mierzył się z wizerunkiem wielkiej, zbiurokratyzowanej firmy ze skomplikowanymi procedurami. Z PZU wypędzony został duch Molocha. W firmie zmieniło się tak wiele, że Moloch, grany przez Janusza Rewińskiego, nie potrafił się już odnaleźć w nowej firmowej rzeczywistości. Kampania reklamowa była jedną z najlepiej widocznych w tym roku kampanii w Polsce. Według szacunków udało się z nią dotrzeć do 30 mln Polaków.

Odświeżenie logo i towarzysząca mu kampania miała podsumować całość zmian, które miały miejsce w Grupie PZU w ostatnich latach. Jest zbyt wcześnie, aby ocenić wpływ odświeżenia marki zarówno na biznes, jak i wizerunek PZU. Całościowa ocena skuteczności i trwałości zmian będzie możliwa w dłuższym okresie, jednak już teraz wyniki badań dowodzą, że udało się zrealizować nasz cel – dotrzeć z komunikatem do wielu klientów konkurencji i przekonać ich o tym, że PZU to marka nowoczesna, przyjazna klientowi i warta rozważenia. We wszystkich tych wskaźnikach postrzeganie marki zarówno wśród obecnych, jak i potencjalnych klientów wzrosło o kilka punktów procentowych” – powiedziała Marta Życińska, dyrektor marketingu w Grupie PZU.

Projekt odświeżenia marki to nie koniec zmian w PZU. Klienci obserwują, jak wizualnie i funkcjonalnie zmieniają się oddziały, jak poprawia się jakość działań w ramach likwidacji szkód i podejście agentów. To także zapowiedź i obietnica kolejnych udogodnień. Dzięki projektowi udało się pokazać zmiany także osobom, które nie mają z PZU kontaktu. To dla nas zobowiązanie, ponieważ musimy udowodnić, że to co zapowiadamy w komunikacji marketingowej ma potwierdzenie w rzeczywistości – podczas zakupu ubezpieczenia i likwidacji szkody. Jesteśmy na to gotowi, dlatego jestem pewna, że udana kampania przełoży się także na efekt biznesowy” – dodaje Marta Życińska.

Projekt odświeżenia marki to jeden z filarów nowej strategii rozwoju PZU na lata 2012–2014. Nowy PZU to firma mocno zorientowana na klienta, efektywna operacyjnie, znana ze swoich kompetencji w zakresie inwestycji, oferująca nowatorskie rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. To także polska marka mocno obecna za granicą wskutek ekspansji międzynarodowej. Już teraz działa na rynkach litewskim i ukraińskim, szykując się do kolejnych ewentualnych inwestycji w Europie. Odświeżony i nowoczesny wizerunek jest elementem, który ma umożliwić realizację tych celów.

Źródło: Grupa PZU

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IV Konferencja Olimp Marketplace: sekrety skutecznej sprzedaży online
Już 27 września w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się IV edycja Konferencji Olimp Marketplace. To wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe na Allegro, Amazon, eMAG, Kaufland, Pigu, Empik i 17 innych platformach.
DIMAQ Day wkrótce w trzech polskich miastach
Na ewolucję współczesnego digital marketingu wpływa wiele czynników, a do najważniejszych należy zaliczyć rozwój sztucznej inteligencji, zmieniające się potrzeby odbiorców, coraz większe znaczenie cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie się nowych grup konsumentów. To właśnie między innymi te kwestie zostaną poruszone podczas tegorocznej konferencji DIMAQ Day, którą...
Dolina Dobra rusza z kampanią „ŚniadaTAK”
BudzeNIE, ubieraNIE, śniadaNIE, czekaNIE na autobus – czy każdy poranek musimy zaczynać na „NIE”? Dolina Dobra ruszyła z kampanią „ŚniadaTAK”, w której pokazuje, że jeśli zaczniesz dzień pozytywnie to wszystko inne też jest na „TAK”. Kampania koncentruje się na sposobach na szybkie, pożywne i lekkie śniadania.
Saint-Gobain, lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, wybrał Havas PR Warsaw do współpracy związanej z działaniami komunikacyjnymi na rynku w Ukrainie. Agencja jest odpowiedzialna za doradztwo strategiczne, a także działania obszaru hub management i poprowadzi projekt we współpracy z Havas PR Kyiv. 
PR Calling z obsługą funduszu YouNick Mint
Do grona stałych klientów PR Calling dołączył YouNick Mint – fundusz VC od 12 lat inwestujący w projekty deep tech w sektorach Healthcare i Industry 4.0. W ramach współpracy agencja wesprze YouNick Mint w zwiększeniu widoczności na rynku inwestycji venture capital poprzez budowanie relacji z mediami i kluczowymi interesariuszami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764