1 października to dla każdego studenta start nowego roku akademickiego. Zajęcia na uczelni, nauka, praktyki, spotkania ze znajomymi – grafik studentów jest napięty i nie ma w nim miejsca na zmartwienia spowodowane nieprzyjemnymi zdarzeniami czy urazami. Warto więc pomyśleć o ochronie i zabezpieczyć swoje dorosłe dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków, do czego PZU zachęca w najnowszej kampanii ubezpieczeń NNW dla studentów.
Przygotowane przez PZU ubezpieczenia NNW zapewniają ochronę przez cały rok – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Co ważne, działają nie tylko na uczelni, lecz także w czasie nauki i praktyk, w drodze z i na uczelnię, podczas uprawiania sportu, w domu, u znajomych, w bibliotece, na dyskotece czy na wakacjach. Ubezpieczenia działają zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Do zakupu ubezpieczeń NNW dla studentów PZU zachęca w kampanii marketingowej. To druga odsłona kampanii produktów z tej kategorii (w pierwszej ubezpieczyciel promował ubezpieczenia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym). W obydwu odsłonach PZU zwraca się do rodziców.
– Nasza komunikacja wypływa z wniosków, które wyciągnęliśmy z licznych badań zrealizowanych na nasze zlecenie w ostatnim czasie. Wynika z nich jasno, że rodzice, niezależnie od etapu życia dzieci, zawsze w centrum stawiają ich bezpieczeństwo i zdrowie. Jest to ważne także wtedy, gdy dziecko jest już dorosłe i poznaje uroki studenckiego życia. Jednak nie każdy student samodzielnie kupuje sobie ubezpieczenie NNW. Wiążemy to między innymi z kwestią finansową. Niezależność finansową młodzi Polacy zaczynają zdobywać przeważnie dopiero po skończeniu edukacji, po 25. roku życia. Jedynie 24% osób w wieku 18-24 lata deklaruje, że jest całkowicie niezależna finansowo.[1] Dlatego naszą komunikację kierujemy do rodziców młodych dorosłych, którzy mogą zapewnić swoim dzieciom pomoc w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia – także na etapie studiów. Jest to zbieżne z potrzebami młodych. Dla osób w wieku 18-26 lat bezpieczeństwo (72%) i spokój (70%) są, obok miłości (73%), kluczowymi wartościami w życiu.[2] W zapewnieniu im poczucia, że mogą liczyć na pomoc i ochronę w trudniejszych sytuacjach może pomóc odpowiednie ubezpieczenie – tłumaczy Marta Strzyżewska, dyrektor zarządzająca ds. marketingu i zaangażowań społecznych w Grupie PZU.
Przy tworzeniu kreacji PZU, podobnie jak w pierwszej odsłonie kampanii, wykorzystał narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, tworząc zarówno formaty statyczne, jak i animacje. Kreacje stworzyły zespoły PZU: Kreacji Marketingowej i Komunikacji Marki. Kampanijne działania obejmują kanał digital. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis.
– Ubezpieczenia NNW dają rodzicom większy spokój i komfort psychiczny. Szczególnie wtedy, kiedy dziecko wyfruwa z gniazda i rozpoczyna studia w innym mieście. W kampanii pokazujemy, że nie sposób utrzymać dorosłego dziecka pod kloszem, można je natomiast ubezpieczyć i do tego zachęcamy – dodaje Marta Strzyżewska.
Ubezpieczenia dopasowane do potrzeb
NNW PZU Edukacja zadziała w sytuacjach, gdy studentowi zdarzy się nieszczęśliwy wypadek (jak np. złamanie czy zwichnięcie). W niektórych wariantach obejmuje również następstwa m.in. ukąszeń, pogryzień, oparzeń czy wstrząśnienia mózgu. Ubezpieczenie, poza świadczeniami finansowymi, zapewnia także m.in. rehabilitację i pomoc psychologa po wypadku.
NNW PZU Edukacja daje możliwość wyboru wysokości sumy ubezpieczenia, od której zależy wysokość odszkodowania. Zapewnia też swobodę decyzji, czy w razie wypadku odszkodowanie zostanie wypłacone po zakończeniu leczenia i rehabilitacji (w tym przypadku wysokość wypłaty zależy od trwałego uszczerbku na zdrowiu, którego wielkość ustali lekarz), czy też od razu - za sam fakt zdarzenia, np. za złamanie ręki.
Ubezpieczyciel oferuje również drugie ubezpieczenie – PZU NNW Szkolne, które można kupić przez internet – w aplikacji mojePZU. Do wyboru są trzy warianty, które różnią się zakresem świadczeń i sumą ubezpieczenia. Polisa obejmuje najczęstsze wypadki i inne zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się studentom. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego stan zdrowia dziecka się pogorszy, PZU może – w zależności od wybranego wariantu – wypłacić odszkodowanie, zwrócić koszty leczenia (w tym rehabilitacji, konsultacji lekarskich i lekarstw), a także zapewnić m.in. pomoc medyczną i inne usługi assistance.
Wybrane ubezpieczenie można kupić u agenta lub w oddziałach PZU w całej Polsce, a NNW PZU Edukacja dodatkowo także przez infolinię pod numerem 600 600 601 (opłata zgodna z taryfą operatora), zaś PZU NNW Szkolne – zdalnie w mojePZU. Ochrona ubezpieczeniowa może się rozpocząć już następnego dnia.
Źródło: PZU