logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Radio Nowy Świat razem z Ukrainą

  PR 22.02.2024, przeczytano 380 razy
ilustracja
fot. Marcin Banasiak

W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę na antenie pojawią materiały, rozmowy oraz reportaż Anny Rokicińskiej o ukraińskiej wsi, która zniknęła.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/radio-nowy-swiat-razem-z-ukraina,403200,artykul.html

Już w czwartek 22 lutego w audycji „Nowy świt” (6:00-10:00) gościnią Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego będzie Marta Małecka – prezeska fundacji „Be a Hero”. Opowie o działaniach fundacji i uruchomieniu zrzutki pod nazwą „Operacja szpital”. Tak samo jak rok wcześniej, na portalu zrzutka.pl 22 lutego wystartuje zbiórka pieniędzy, o której Radio Nowy Świat będzie informować na antenie. W tym roku celem zbiórki jest szpital - Instytut Chirurgii Ogólnej i Naglącej imienia V.T. Zajcewa w Charkowie. Szpital, w którym przeprowadzano operacje jednocześnie na siedmiu salach, podczas gdy siły wroga były kilometr dalej, gdzie dyżur chirurga trwa 3 miesiące, gdzie od jednego pocisku roztrzaskała się prawie połowa okien, a mimo to lekarze wciąż ratowali ludzi.

Zrzutka https://zrzutka.pl/yt8e63 zostanie uruchomiona 22 lutego i będzie funkcjonować do 22 marca br. W ubiegłym roku dzięki hojności naszych Patronów i Słuchaczy trzykrotnie przekroczyliśmy kwotę, jaka była celem zbiórki.

- Wiem, że wszyscy jesteśmy poruszeni, ale też zmęczeni tym, że wojna w Ukrainie trwa już dwa lata. Próbujemy żyć normalnie, ale działania takie jak prowadzi fundacja „Be a Hero” przypominają nam, że tak naprawdę normalnie nie jest. Mając w pamięci niedawno zakończoną akcję w ramach eSkarbonki na rzecz WOŚP i rekord jaki padł (ponad milion złotych zebranych dla fundacji Jurka Owsiaka) wiem, że serca naszych Słuchaczy są tak wielkie, że cel zbiórki ponownie zostanie osiągnięty, a może nawet przekroczony – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

W piątek, 23 lutego w audycji „Nieco Inny Piątek” (6:00-10:00) Anna Rokicińska zaprosi do wysłuchania reportażu „Optymizm w ruinach”, którego fragment zostanie wyemitowany w porannym paśmie, a całość w popołudniowej audycji „Nowy świat po południu” (16:00-19:00) o godzinie 16.40. Reporterka opowie także o swojej kolejnej wyprawie do Ukrainy, która rozpocznie się właśnie w piątek.

- Zapraszam Państwa na reportaż o miejscowości, w której na skutek wojny nie ocalał ani jeden dom. W Kamiance (w okolicach Iziumu), bo tak się nazywa ta wieś, przed wojną mieszkało prawie 1300 osób. To opowieść o okrucieństwie i nieludzkim traktowaniu. Ale jest to też reportaż o tym, jak w gruzach rodzi się nadzieja i optymizm – mówi Anna Rokicińska, autorka reportaży w Radiu Nowy Świat. 

Także w piątek audycja „Cały nasz świat” (11:00-12:00), którą prowadzą Jan Janczy, Tomasz Ławnicki i Patryk Rabiega zostanie w całości poświęcona sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów.

W sobotę, 24 lutego, w drugą rocznicę agresji na Ukrainę, w „Sobotnim brzasku” (7:00-10:00) relacja Anny Rokicińskiej z podróży do Charkowa. W audycji „Deliberatorium” (12:00-13:00) Beata Grabarczyk porozmawia ze swoimi gośćmi o sytuacji za wschodnią granicą.

Tego dnia gościnią „Mięty do (pop)kultury” (18:00-19:00) będzie Eugenia Kuzniecowa, autorka powieści "Drabina". - Dodatkowo razem ze współautorką Pauliną Gawrońską powiem o projekcie "Bezdroże" z Wrocławskiego Teatru Współczesnego. To teksty o sąsiedztwie z polskiego i ukraińskiego punktu widzenia, które będą publikowane na stronie teatru. A wisienką na torcie będzie propozycja dla najmłodszych czytelników. 14-letnia Magda opowie o książce "Morele rozkwitają nocą". To książka o wojnie (dla młodych) napisana przez Ukrainkę Olę Rusinę – mówi Katarzyna Oklińska, autorka programu „Mięta do (pop)kultury” w Radiu Nowy Świat.

Na zakończenie tego dnia w audycji „Szczyt wszystkiego” (19:00-20:00) korespondentką z Ukrainy będzie Olga Stepaniuk, tłumaczka języka ukraińskiego i rosyjskiego.

I już na zakończenie w poniedziałek, 26 lutego w porannym programie „Nowy świt” (6:00-10:00) połączymy się z Anną Rokicińską, a popołudniowym paśmie „Nowy Świat po południu” (16:00-19:00) o godzinie 18.30 gościem będzie Marcin Banasiak, wolontariusz, dokumentalista, który od maja 2022 mieszka w Charkowie i przygotowuje film dokumentalny na temat życia na pograniczu wojny.

Źródło: Radio Nowy Świat

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764