logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rafał Warecki i Michał Chabas dołączają do grupy Iberion i obejmą nowo powstałe funkcje w zarządzie spółki

  PR 27.09.2022, przeczytano 291 razy
ilustracja

1. października 2022 roku do zarządu grupy Iberion, wydawcy m.in. takich serwisów internetowych jak goniec.pl, swiatgwiazd.pl, smakosze.pl czy biznesinfo.pl, dołączają dwaj nowi członkowie: Rafał Warecki i Michał Chabas.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rafal-warecki-i-michal-chabas-dolaczaja-do-grupy-iberion-i-obejma-nowo-powstale-funkcje-w-zarzadzie-spolki,397367,artykul.html

Rafał Warecki obejmie stanowisko Chief Revenue Officer (CRO) odpowiadając za strategię biznesową spółki, budowę i rozwój produktu reklamowego oraz efektywność sprzedaży w poszczególnych kanałach wydawnictwa. Oprócz rozwoju biznesu w kompetencjach Rafała Wareckiego znajdzie się również marketing B2B i B2C.

Michał Chabas z kolei na stanowisku Chief Publishing Officer (CPO) będzie odpowiadał za strategię produktową i trafficową dla poszczególnych serwisów grupy, współpracę z partnerami biznesowymi dostarczającymi rozwiązania technologiczne i kontentowe oraz koordynację prac podległych zespołów wydawniczych.

Rafał Warecki od 2015 do 2022 roku związany był ze spółkami holdingu Wirtualnej Polski, na którego pokład wszedł jako dyrektor produktów motoryzacyjnych i technologicznych wraz z akwizycją i integracją grupy wydawniczej NextWeb Media. Od 2018 roku zarządzał także należącą do holdingu spółką dobreprogramy, a rok później jego zakres obowiązków poszerzył się obszar Biznes i Finanse oraz kolejną spółkę - Autocentrum. W 2020 roku objął funkcję dyrektora ds. produktu wydawniczego przejmując odpowiedzialność za strategię i rozwój wszystkich produktów wydawniczych Wirtualna Polska Media zastępując na tym miejscu Tomasza Machałę. W 2021 i 2022 roku pełnił funkcję prezesa zarządu należących do Wirtualna Polska Holding marketplace'ów odzieżowych Domodi oraz Allani, które opuścił po ich integracji z częścią mediową holdingu.

- Tworząc niemalże od podstaw produkty wydawnicze w start-upowym NextWeb Media zawsze byłem ciekawy pracy w dużej grupie mediowej. Wirtualna Polska dała mi szansę sprawdzenia się w walce o fotel zasięgowego lidera na różnych szczeblach organizacji. Wszedłem na jej pokład wraz z akwizycją, a następnie sam uzupełniając portfolio wydawnicze współplanowałem i współrealizowałem kolejne akwizycje oraz rozwijałem serwisy własne budując największy produkt mediowy w polskim Internecie. Po latach doświadczeń na tym froncie z przyjemnością wracam do swoich korzeni - mniejszego, dynamicznie rozwijającego się wydawnictwa, aby móc wesprzeć je swoją wiedzą i doświadczeniem oraz jeszcze raz przebyć ścieżkę na fotel lidera, którą dzięki akwizycji do WP kilka lat temu pokonałem skrótem. – komentuje Rafał Warecki.

Michał Chabas ostatnio był związany z grupą PMPG, gdzie odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie zoperacjonalizowanej strategii transformacji cyfrowej grupy na poziomie poszczególnych serwisów i tytułów wydawniczych, ze szczególnym uwzględnieniem budowy zasięgu oraz cyfrowych subskrypcji Wprost.pl. Wcześniej związany był z Wirtualną Polską Media gdzie zarządzał i odpowiadał produktowo, biznesowo i wydawniczo m.in. za stronę główną WP oraz obszary sportu, O2, informacji i serwisów lokalnych.

- Dołączając do grupy Iberion zamierzam wykorzystać doświadczenia z obu poprzednich wydawnictw, znajdujących się na różnych etapach rozwoju cyfrowego. Głęboko wierzę, że synergia dotychczas zebranego know-how połączona z nowoczesnym podejściem do mediów internetowych jakie reprezentuje Iberion, pozwoli nam osiągnąć ambitne i wyraźnie dostrzegalne przez rynek cele. Jestem ogromnie podekscytowany rozpoczynającym się nowym, jeszcze bardziej dynamicznym rozdziałem strategii rozwoju spółki, gdzie oprócz zasięgu, bardzo dużą rolę będzie odgrywała jakość i różnorodność typów kontentu. – deklaruje Michał Chabas.

- Rok 2021 był dla nas trudny. Wygenerowaliśmy stratę i byliśmy zmuszeni do reorganizacji biznesu. To nie był łatwy czas, ale efekty zmian znacznie przewyższyły nasze oczekiwania. Rok 2022 jest jednym z najlepszych w historii firmy i za to należą się pokłony dla całego zespołu tworzącego Iberion. Wróciliśmy do wzrostów i poziomu wysokiej rentowności. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że aby zrealizować nasze kolejne ambitne plany, potrzebujemy wzmocnień. Dlatego z największą przyjemnością witamy na pokładzie Rafała i Michała, czyli wybitnych ekspertów, którzy w swoich karierach osiągnęli już sukcesy w największych firmach mediowych w Polsce. Praca z ludźmi, od których można się uczyć to przywilej, dlatego jestem podekscytowany faktem, że niebawem regularnie będziemy spotykać się przy jednym stole. - dodaje Albert Wójcik, prezes Iberion.

Źródło: Iberion sp. z o.o.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Z początkiem października do grona klientów more communications agency dołączył koncern technologiczny Panasonic oraz marki Technics i Lumix. W ramach współpracy agencja zajmie się m.in. prowadzeniem działań z zakresu brand PR, koordynacją współprac z mediami i influencerami oraz obsługą biura prasowego. Oprócz prac na rzecz marek Technics i Lumix w...
Voel stawia na branżę eventową
Voel, spółka specjalizująca się w organizacji wydarzeń premium, realizuje rebranding marki i dynamizuje swoją działalność. Firma planuje rozbudowę świadczonych usług, czego efektem ma być  12 mln zł przychodów rocznie do końca 2025 roku. Jednym z pomysłodawców projektu jest Łukasz Nowak, współtwórca notowanej na GPW spółki All...
Hyatt Place Kraków – wnętrza hotelu według Mixd i Trust Us
31 października miało miejsce otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Hyatt Place Kraków. Ten nowo wybudowany obiekt, zlokalizowany na krakowskich Błoniach, dysponuje 216 nowoczesnymi pokojami i 150 m2 powierzchni konferencyjnej. Wnętrza hotelu zaprojektowała wrocławska pracownia MIXD, a ich realizacją zajęła się spółka Trust Us. Operatorem obiektu jest Hotel Professionals Management...
Wolą milczeć, niż prosić o pomoc. Avon i partnerzy mówią: „Możesz mi powiedzieć
Według policyjnych statystyk, w Polsce dochodzi od 1800 do 2300 gwałtów1 rocznie. Natomiast z danych Niebieskiej Linii, która oferuje pomoc kobietom doświadczającym przemocy, wynika, że jest ich o wiele więcej – nawet 30 tys. Jednak statystyki nie obrazują całego problemu. Kobiety wciąż milczą, bo wstydzą się zgłosić gwałt z obawy, że zostaną obarczone...
Costa Coffee z baśniową kampanią na święta
W baśniowej krainie Costa Coffee malutcy podróżnicy odkrywają niezwykłą filiżankę, która jest nośnikiem cudownego, rozgrzewającego napoju. Filiżanka jest pełna magii - w jednej chwili może zmienić się w kosz zeppelina, wygodną łódkę czy też miejsce do zażywania gorących kąpieli. A bogactwo słodkich skarbów, które w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764