logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

INFOGRAFIKA: Rainbow Tour liderem wydatków na reklamę display w kategorii Biura Podróży

  PR 31.07.2017, przeczytano 794 razy
ilustracjastrzałka

Według estymacji AdReporta – systemu monitoringu reklamy online - w czerwcu liderem wydatków w kategorii Biura Podróży był Rainbow Tour. Firma wydała na reklamę display 320 tysięcy PLN. To prawie połowa wydatków wszystkich innych graczy na rynku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rainbow-tour-liderem-wydatkow-na-reklame-display-w-kategorii-biura-podrozy,33272,artykul.html

Zgodnie z danymi AdReporta w kategorii „Biura Podróży” w czerwcu 2017 roku wyemitowano 42 kampanie o łącznej wartości 718 tys. PLN. Największym reklamodawcą okazał się Rainbow, który przeprowadził 15 kampanii za kwotę 320 tysięcy PLN. Wśród biur podróży, które u progu sezonu urlopowego nie szczędziły wydatków na online znalazły się również Net Holiday, Neckermann, Tui oraz Almatour.

- Tak wysoka pozycja Rainbow nie jest zaskoczeniem – firma ta od lat jest liderem wydatków na online wśród touroperatorów. Tym razem znaczna część wydatków mogła być przeznaczona na promocję flagowego produktu biura, czyli „polskich stref” – mówi Jakub Wilczak, Head of AdReport.

Całościowo w kategorii odnotowano niewielki spadek wydatków i liczby kampanii.
W poprzednim roku wyemitowano 46 kampanii, które łącznie kosztowały reklamodawców 860 tys. PLN – oznacza to spadek wydatków o 16 proc.

Wśród najczęściej wykorzystywanych przez biura podróży formatów reklamowych jest Rectangle (wykorzystywało go 16 proc. wszystkich kampanii w kategorii Biura Podróży), MegaBillboard (16 proc.), HalfPage (13 proc.) oraz Double Billboard (11 proc.).

– Tak wysoka pozycja Rectangle’a jest spowodowana tym, że jest to często format „uzupełniający”, emitowany wspólnie z MegaBillboardem bądź Double Billboardem – wyjaśnia Mariusz Lotter, project manager, AdReport.

Łącznie, według danych AdReporta, wyemitowano w czerwcu w polskim Internecie 4100 kampanii. Oznacza to niewielki wzrost względem czerwca 2016, w którym reklamodawcy przeprowadzili o 77 kampanii mniej.

„AdReport: Trendy” prezentuje podstawowe trendy w wybranej branży  zaobserwowane na podstawie wyników AdReportu – badania reklamy display w polskim Internecie, w którym codziennie rejestrowanych jest kilkadziesiąt nowych kampanii reklamowych.

Źródło: Ströer Digital Media

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Think Tank PE: 39 proc. Europejczyków nie jest świadomych swoich praw w sieci
39 proc. Europejczyków nie jest świadomych swoich praw w sieci. Dlatego Komisja Europejska przedstawiła projekt deklaracji praw i zasad cyfrowych, którego celem jest zwiększenie wiedzy w tym zakresie i stworzenie nadrzędnych ram odniesienia dla transformacji cyfrowej - czytamy w raporcie Think Tanku Parlamentu Europejskiego.
Arthur D. Little (ADL) opublikował swój flagowy raport na temat globalnego rynku mediów na rok 2022. Skupia się on na tym, w jaki sposób firmy z branży medialnej, sportowej i rozrywkowej powinny zareagować na świat post-COVID, zarówno wykorzystując istniejące możliwości, jak i przekształcając swoją działalność, aby pozostać atrakcyjnymi dla...
Radosław Majdan dołącza do newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska jako komentator i dziennikarz. Nowe stanowisko obejmie od października 2022 r.
Wirtualna Polska na początku roku przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju, gdzie jednym z filarów jest zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju i środowiska pracy szanującego różnorodność. Teraz spółka podpisała Kartę Różnorodności, która jest inicjatywą pod patronatem Komisji Europejskiej i jednym z ważnych kroków  w...
Unijne prawa i wolności oraz wartości europejskie powinny być respektowane w internecie w taki sam sposób, jak poza nim. Proponowana deklaracja praw i zasad cyfrowych ma też promować europejskie podejście do transformacji cyfrowej na arenie międzynarodowej - podkreślono w raporcie Think Tanku Parlamentu Europejskiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764