logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Raja: Zielono rewolucja nagrodzona Diamentem

  PR 30.11.2023, przeczytano 343 razy
ilustracja

Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego biznesu. Proekologiczna działalność firmy została doceniona podczas rozdania nagród na gali Executive Innovation Forum.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/raja%3A-zielono-rewolucja-nagrodzona-diamentem,402293,artykul.html

Grupa RAJA postawiła sobie za cel stworzenie do 2025 roku kompletnej oferty produktów, które będą alternatywą dla tradycyjnego asortymentu zawierającego plastik. Jednak już teraz w swoim katalogu ma szereg produktów, które stanowią ekologiczną alternatywę dla klasycznych rozwiązań w zakresie opakowań. Właśnie te działania jako całość doceniła złożona z liderów biznesu i autorytetów w dziedzinie nauki kapituła, która nagrodziła firmę RAJA Diamentem Innowacji w kategorii Innowacja Roku: Ekologia. Nagroda została przyznana za produkty przyjazne środowisku, które stanowią całokształt podejścia do zmian proekologicznych w branży opakowań.

- W Grupie RAJA, od lat konsekwentnie realizujemy misję ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wierzymy, że każdy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, małych jak i dużych firm, ma znaczenie. Nasze nowe produkty, w tym papierowy stretch, który efektywnie zastąpi plastikową folię, czy ekologiczne koperty z papierowym wkładem amortyzującym zamiast folii - to dowód na to, że podejście do biznesu z jednoczesnym myśleniem o przyszłości naszej planety może dać zadowalające efekty - powiedział podczas gali rozdania nagród Grzegorz Grudzień, Head of Procurement and Product Marketing w RAJA Polska.

Ekologiczne opakowania to trend, który RAJA stale rozwija. Stąd zarówno zastosowanie w ich produkcji z tworzyw z recyklingu, jak i możliwość ponownego wykorzystania i/lub przetworzenia raz użytych już materiałów. Spółka wskazuje rozwiązania eco-friendly swoim klientom, dzięki czemu staje się ich partnerem w redukcji wpływu opakowań na środowisko naturalne. Warto nadmienić, że dążąc do ograniczenia śladu węglowego RAJA wprowadziła także wiele działań wspierających, m.in. skróciła i zoptymalizowała swoje łańcuchy dostaw, koncentrując się na produkcji i imporcie niemal całkowicie skupionym na terytorium Europy.

Tegoroczne XI Executive Innovation Forum, które miało miejsce 29 listopada w hotelu Grand Sheraton Warsaw było także jedenastą edycją rozdania Diamentów Innowacji. RAJA, zwycięzca w kategorii “Ekologia”, została także nominowana w kategorii “Produkt”.

Źródło: RAJA Polska

Dodatkowe informacje:

Grupa RAJA jest wiodącym europejskim wielokanałowym dystrybutorem materiałów opakowaniowych i wyposażenia dla firm. Obecna od ponad 65 lat na rynku opakowaniowym w 19 krajach i 26 spółkach. RAJA obsługuje łącznie ponad 2 miliony klientów w Europie, od firm rozpoczynających działalność po firmy międzynarodowe, we wszystkich sektorach działalności.

RAJA Polska - polski oddział Grupy - funkcjonuje od 2010 roku, dbając o najwyższą jakość usług oraz oferując ponad 3000 produktów opakowaniowych, akcesoria do przechowywania, transportowania i zabezpieczania towarów z dostawą w 24h.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764