logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Ranking cytowań - grudzień 2016

  PR 30.01.2017, przeczytano 929 razy
ilustracjastrzałka

Z opracowania wynika, że liderem cytowań wśród dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (171), za nią: Rzeczpospolita (108) oraz Przegląd Sportowy (80). Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (19), na drugim – Dziennik Bałtycki (16), a na trzecim – Polska The Times i Kurier Poranny (po 4). Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Politykę (78), Wprost (51) i wSieci (42).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ranking-cytowan---grudzien-2016,31248,artykul.html

Ranking cytowań

Dzienniki ogólnopolskie   

W grudniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (171). Publicyści najczęściej odwoływali się do tekstu pt. „Wiceminister Grey odwołany w trybie pilnym z MSZ”. Dziennikarze Wyborczej podali do wiadomości, że wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey został w trybie pilnym odwołany ze stanowiska dwa miesiące po nominacji, ponieważ zataił kontakty ze służbami USA. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (108), a na trzecim uplasował się Przegląd Sportowy (80).  Na kolejnych pozycjach znalazły się: Dziennik Gazeta Prawna  (77), Super Express (70), Fakt (55), Gazeta Polska Codziennie (26), Puls Biznesu (23), Nasz Dziennik (12).

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Głos Wielkopolski (19).  Drugie miejsce należało do Dziennika Bałtyckiego (16), a na trzecim miejscu znalazł się Polska The Times i Kurier Poranny (4).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Polityka (78). Często cytowano fragmenty wywiadu, którego w sierpniu 2007 r. udzielił Andrzej Lepper tygodnikowi „Polityka”. Przypominano, że po tak zwanej aferze gruntowej, kiedy rozpadła się koalicja PiS-LPR-Samoobrona, Lepper ujawniał, że kontrola nad Trybunałem Konstytucyjnym to wielkie marzenie Jarosława Kaczyńskiego. Drugie miejsce w naszym rankingu zajął tygodnik Wprost (51), a trzecie – wSieci (42).

Ranking cytowań i informacji

Dzienniki ogólnopolskie

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (346). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (171), a na trzecim Super Express (124). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (175). 

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki (28), na drugim Głos Wielkopolski (21), a na trzecim Express Bydgoski (9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Bałtyckiego (12).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (118), na drugim Newsweek Polska (93), a na trzecim Tygodnik Powszechny (91). Najwięcej informacji pojawiło się na temat
Tygodnika Powszechnego (75).

Źródło: NEWTON Media

www.newtonmedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w lokalnych redakcjach „Wyborczej”
Od 1 marca br. Michał Olszewski, dotychczasowy szef krakowskiej redakcji “Gazety Wyborczej”, będzie kierował działem zagranicznym tytułu. Kierownictwo nad redakcją w Krakowie obejmie Magdalena Mach, a zespołami w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie pokieruje Jan Latała. 
K Mag świętuje 15 lat istnienia i zapowiada zmiany w redakcji
Jedno z najpopularniejszych w branży medium popkulturowe - K MAG - obchodzi 15 lat istnienia na polskim rynku. 15 lutego zespół redakcyjny świętował okrągłą rocznicę wspólnie z gwiazdami okładek i partnerami biznesowymi. To właśnie w tych wyjątkowych okolicznościach założyciel magazynu Mikołaj Komar ogłosił zmianę w redakcji. Od teraz stanowisko zastępczyni...
Autentyczni: druga odsłona kampanii Siła w spektrum promującej program
Dwa pierwsze odcinki programu „Autentyczni” wyemitowane w ubiegłym roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu. Gościem 3 odcinka będzie Mata, czyli Michał Matczak, 23-letni ceniony raper, który podczas nagrania...
Warner Bros. Discovery rozszerza europejską ofertę
Spółka Warner Bros. Discovery (WBD) ogłosiła dzisiaj pozyskanie praw do ośmiu serii programów, które zostaną udostępnione w sieciach linearnych na rynku europejskim. Wśród pozyskanych tytułów znalazły się dwie brytyjskie produkcje Prime Video, Amazon Originals - pierwszy i drugi sezon The Grand Tour oraz Clarkson’s Farm. Nowa umowa pozwala...
Doubleverify wzmacnia uwierzytelnianie mediów w Meta
DoubleVerify ogłosiła rozszerzenie swoich działań z zakresu Brand Safety i Suitability na platformie Meta o pomiary na Facebook Feeds i Reels oraz Instagram Feeds i Reels. Dzięki temu poszerzeniu współpracy globalni reklamodawcy będą mogli niezależnie weryfikować jakość kampanii i chronić wartość swojej marki w tych angażujących, tworzonych przez użytkowników...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764