logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ranking cytowań w grudniu 2018

  PR 17.01.2019, przeczytano 159 razy
ilustracjastrzałka

Z opracowania wynika, że liderem cytowań wśród dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (234), za nią: Rzeczpospolita (131) oraz Super Express (127). Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (11), na drugim – Dziennik Zachodni (10), a na trzecim – Gazeta Krakowska (9). Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Newsweek Polskę (66), Politykę (30) i Wprost (29).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ranking-cytowan-w-grudniu-2018,380840,artykul.html

Ranking cytowań

Dzienniki ogólnopolskie

W grudniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (234).  Najczęściej odwoływano się do artykułów dotyczących raportu o sytuacji Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w drugim kwartale 2018 roku, które zostały opublikowane na stronach KNF. Jak wskazuje gazeta, powołując się na anonimowego informatora „aż 78 proc. pieniędzy, którymi dysponują SKOK-i (depozyty klientów), jest ulokowanych w kasach wykazujących straty”. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (131), a na trzecim uplasował się Super Express (127). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (77), Przegląd Sportowy (55), Nasz Dziennik (48), Dziennik Gazeta Prawna (45), Puls Biznesu (20), Gazeta Polska Codziennie (5), Parkiet (2), Trybuna (2).

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (11). Drugie miejsce należało do Dziennika Zachodniego (10), a na trzecim miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (9).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (66). Przy okazji niedawnego odkrycia przez pracowników marketów kokainy w bananach dziennikarze cytowali artykuł Wojciecha Cieśli, który ukazał się rok temu w Newsweeku na temat korzyści jakie czerpią policjanci z tzw. narkobiznesu. Jeden z bohaterów tego artykułu, warszawski policjant, opowiadał wówczas: „Zdarza się, że ludzie z patroli łapią jakiegoś gnoja, ma przy sobie towar i kasę, więc mówią: pół na pół i spierdalaj. Towar rozprowadzają im znajomi dilerzy. Albo sami wciągną. Kto najwięcej? Powiem tak: jednostki siłowe. Inna sytuacja: chwytasz dilera, ma przy sobie osiem paczek. Na komendzie wpisujesz, że miał sześć. Dwie zabierasz dla siebie. Proste. Wszyscy wiedzą, nikt o tym nie rozmawia”. Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła Polityka (30), a trzecie należało do – Wprost (29).

Ranking cytowań i informacji

Dzienniki ogólnopolskie

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (261). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (140), a na trzecim Rzeczpospolita (139). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (27).  

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski i Polska The Times (12), na drugim Dziennik Zachodni (11), a na trzecim Dziennik Bałtycki (9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat dziennika Głos Wielkopolski (6).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Newsweek Polska (79), na drugim Polityka (51), a na trzecim Wprost (32). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (21).

Źródło: NEWTON Media

www.newtonmedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Srebro dla AMS w konkursie Innovation 2019 za „Zielone przystanki”
Zespół AMS ponownie został nagrodzony w konkursie INNOVATION - tym razem otrzymał SREBRO za "Zielone przystanki", czyli proekologiczny krakowski projekt zrealizowany w 2018 r.
Adocean z planowaniem kampanii w oparciu o demograf
Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników.
„Gazeta Wyborcza” wraz z europejskimi dziennikami zakłada Sonar Europe
Redakcja „Gazety Wyborczej” łączy siły z zespołami „Le Soir”, „Le Figaro” i „El Pais”, tworząc nowy projekt medialny Sonar Europe. Dzięki współpracy dzienników, zainaugurowanej w marcu br., powstawać będą atrakcyjne, multimedialne materiały oparte na danych, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele...
Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe...
Nowe kanały w WP Pilot, wśród nich CNN i Cartoon Network
Do oferty WP Pilot, platformy umożliwiającej oglądanie telewizji online, dołączyło sześć nowych kanałów. Cztery z nich należą do grupy WarnerMedia: CNN International, Cartoon Network, Boomerang, TNT. Użytkownicy WP Pilot mogą oglądać również Tele5 oraz Polonia1.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764