logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ranking cytowań w grudniu 2018

  PR 17.01.2019, przeczytano 131 razy
ilustracjastrzałka

Z opracowania wynika, że liderem cytowań wśród dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (234), za nią: Rzeczpospolita (131) oraz Super Express (127). Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (11), na drugim – Dziennik Zachodni (10), a na trzecim – Gazeta Krakowska (9). Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Newsweek Polskę (66), Politykę (30) i Wprost (29).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ranking-cytowan-w-grudniu-2018,380840,artykul.html

Ranking cytowań

Dzienniki ogólnopolskie

W grudniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (234).  Najczęściej odwoływano się do artykułów dotyczących raportu o sytuacji Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w drugim kwartale 2018 roku, które zostały opublikowane na stronach KNF. Jak wskazuje gazeta, powołując się na anonimowego informatora „aż 78 proc. pieniędzy, którymi dysponują SKOK-i (depozyty klientów), jest ulokowanych w kasach wykazujących straty”. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (131), a na trzecim uplasował się Super Express (127). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (77), Przegląd Sportowy (55), Nasz Dziennik (48), Dziennik Gazeta Prawna (45), Puls Biznesu (20), Gazeta Polska Codziennie (5), Parkiet (2), Trybuna (2).

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (11). Drugie miejsce należało do Dziennika Zachodniego (10), a na trzecim miejscu znalazła się Gazeta Krakowska (9).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (66). Przy okazji niedawnego odkrycia przez pracowników marketów kokainy w bananach dziennikarze cytowali artykuł Wojciecha Cieśli, który ukazał się rok temu w Newsweeku na temat korzyści jakie czerpią policjanci z tzw. narkobiznesu. Jeden z bohaterów tego artykułu, warszawski policjant, opowiadał wówczas: „Zdarza się, że ludzie z patroli łapią jakiegoś gnoja, ma przy sobie towar i kasę, więc mówią: pół na pół i spierdalaj. Towar rozprowadzają im znajomi dilerzy. Albo sami wciągną. Kto najwięcej? Powiem tak: jednostki siłowe. Inna sytuacja: chwytasz dilera, ma przy sobie osiem paczek. Na komendzie wpisujesz, że miał sześć. Dwie zabierasz dla siebie. Proste. Wszyscy wiedzą, nikt o tym nie rozmawia”. Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła Polityka (30), a trzecie należało do – Wprost (29).

Ranking cytowań i informacji

Dzienniki ogólnopolskie

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (261). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (140), a na trzecim Rzeczpospolita (139). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (27).  

Dzienniki regionalne

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski i Polska The Times (12), na drugim Dziennik Zachodni (11), a na trzecim Dziennik Bałtycki (9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat dziennika Głos Wielkopolski (6).

Tygodniki ogólnopolskie

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Newsweek Polska (79), na drugim Polityka (51), a na trzecim Wprost (32). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (21).

Źródło: NEWTON Media

www.newtonmedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CNN w ramach akcji #Myfreedomday 2019 odwiedzi szkołę w Polsce
CNN ponownie zachęca młodych ludzi z całego świata do wzięcia udziału w kampanii #MyFreedomDay, która ma na celu zwiększanie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa, a jej finał odbędzie się 14 marca.
Wiadomości z serwisu informacyjnego Onet24 zostały udostępnione na Asystencie Google. Onet jako pierwszy wśród polskich wydawców internetowych proponuje użytkownikom nowe możliwości dostępu do bieżących informacji.
Wydatki reklamowe w wybranych branżach w styczniu 2019
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe  w styczniu 2019 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, finansowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej.
21 lutego przypada pierwsza rocznica zabójstwa Jána Kuciaka i Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak był słowackim dziennikarzem śledczym pracującym dla portalu Aktuality.sk, serwisu informacyjnego wydawnictwa Ringier Axel Springer na Słowacji. Skupiał się głównie na śledzeniu oszustw podatkowych słowackich biznesmenów, mających powiązania...
„Służba więzienna” - nowy program TVN Turbo
Rozwaga, opanowanie, stanowczość, umiejętność szybkiego reagowania i logicznego myślenia – to tylko niektóre z cech niezbędnych do pracy w więziennictwie. Kamery TVN Turbo zabiorą widzów w miejsce, do którego nikt nie chciałby trafić i pokażą kulisy pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Kim są ludzie, którzy zdecydowali się na taki...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764