logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rankomat.pl promuje bezpieczne wakacje z polisą turystyczną

  PR 06.06.2023, przeczytano 459 razy
ilustracja

Przed nami rekordowe lato pod względem wakacyjnych wyjazdów. Od początku roku wycieczkę zagraniczną z biurem podróży kupiło o 40% osób więcej niż w tym samym okresie 2019 roku – ostatnim przed pandemią COVID-19. W odpowiedzi na wzmożone zainteresowanie wyjazdami, multiporównywarka ubezpieczeń i usług finansowych rankomat.pl startuje z wakacyjną kampanią, w której promuje polisę turystyczną jako gwaranta bezpiecznej podróży i spokojnego wypoczynku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rankomat.pl-promuje-bezpieczne-wakacje-z-polisa-turystyczna,400314,artykul.html

Z danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że od początku roku do końca kwietnia wycieczkę z biurem podróży kupiło prawie 1,3 mln Polaków*. To o 40% więcej niż 2019 roku - ostatnim rekordowym roku przed spadkami na rynku turystycznym, spowodowanym pandemią COVID-19, oraz o 62% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (795 tys. osób). Podczas zaczynającego się lata wielu Polaków po raz pierwszy od kilku lat zdecyduje się spędzić urlop poza Polską. Z myślą o nich rankomat.pl przygotował kampanię reklamową, w której przypomina, że na wakacje warto zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne, chroniące przed dodatkowymi wydatkami związanymi np. z kosztami leczenia w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Centralnym elementem kampanii jest spot reklamowy, opowiadający historię rodziny, która przygotowuje się do podróży kamperem po Europie. W trakcie pakowania samochodu rodzice odkrywają, że ich syn zniknął. Zaskoczeni odnajdują go na walizkach, na których postawił deskę do surfowania i udaje, że pływa na niej po morzu. Ryzyko wypadku, mogące zrujnować ich wymarzony letni wyjazd przypomina im, że nie wykupili ubezpieczenia turystycznego. Z pomocą przychodzi im Hubert Urbański – ambasador marki rankomat.pl, który pokazuje jak dzięki rankomat.pl mogą porównać, wybrać i kupić ubezpieczenie podróżne dostosowane do ich potrzeb - nawet tuż przed samym wyjazdem.

Wakacyjna polisa ubezpieczeniowa chroni podróżujących przed nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak nagłe wypadki, konieczność transportu medycznego, pobyt w szpitalu, a także utrata bagażu, anulowanie lub opóźnienie lotu. Dlatego warto tuż przed wyjazdem na długo wyczekiwany urlop sprawdzić, czy mamy ubezpieczenie podróżne i czy zabezpiecza ono w odpowiedni sposób nas i naszych bliskich.

- Polacy są spragnieni podróżowania – wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon będzie rekordowy. Polisa turystyczna zapewnia spokój ducha i finansową ochronę w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Poprzez naszą kampanię staramy się wyrobić w konsumentach nawyk "pakowania" polisy turystycznej na każdy wyjazd zagraniczny niezależnie od jego długości, celu i destynacji. Mając na uwadze rosnące koszty życia, a co za tym idzie podróży, poprzez nasze działania edukujemy i pomagamy w wyborze optymalnego rozwiązania dla naszych klientów. Tak by bez przeszkód mogli cieszyć się wymarzonymi wakacjami – komentuje Dawid Pożoga, CMO rankomat.pl.

W ramach wakacyjnej kampanii promującej wyjazd na urlop z ubezpieczeniem turystycznym spoty rankomat.pl będzie można obejrzeć w różnych odsłonach w telewizji i Internecie. Mulitporównywarka planuje także działania w social mediach. Kampanię przygotował Departament Marketingu & E-commerce rankomat.pl wraz z agencją Przestrzeń. Za produkcję odpowiadało studio Lunapark, a za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Wavemaker.

Źródło: Rankomat.pl

www.rankomat.pl

Dodatkowe informacje:

*dane pochodzą z raportu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i dotyczą organizowanych przez biura podróży zagranicznych wyjazdów z czarterami lotniczymi. Według danych TFG, w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku wszystkie rodzaje wczasów lub wycieczek w biurze podróży (krajowe i zagraniczne, z dojazdem własnym lub organizowanym) kupiło 3,7 mln Polaków. To o 52% więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Badanie rynku upominków reklamowych PIAP – zmiany, trendy, narzędzia marketingowe
Polska Izba Artykułów Promocyjnych PIAP zaprasza przedstawicieli branży marketingowej do wzięcia udziału w dwóch badaniach, które rzucą światło na branżę artykułów promocyjnych jako skutecznego narzędzia marketingowego oraz omówią jej perspektywy w obliczu zmian w gospodarce – edycja 2023.
Roland DG Versastudio BN2: nowe plotery dla małych firm
Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma Roland DG zamierza zdemokratyzować profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do najnowocześniejszej technologii druku, na...
Marka Krispol podjęła współpracę z Aluprof w kampanii pod hasłem Cichy luksus
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie...
Ogromny świetlny kalejdoskop na rynku Manufaktury – Light Move Festiwal
Tradycyjnie Manufaktura włącza się w trasę Light Move Festiwalu. Tym razem, na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie monumentalna instalacja świetlno-muzyczna, która rozświetli zabytkowe, ceglane budynki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764