logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rapida 106-8-LTTL z modułem do foliowania na zimno w grupie Dot2Dot

  PR 07.10.2020, przeczytano 470 razy
ilustracja
Od lewej - Michał Drożdż (Koenig & Bauer), Andrzej Płatek, Krzysztof Rosłaniec (obaj Dot2Dot), Sven Strzelczyk, Jan Korenc (obaj Koenig & Bauer)

Oferta firmy Koenig & Bauer, uwzględniająca maszynę Rapida 106-8+LTTL, została wybrana w postępowaniu przetargowym, jakie rozpisała w ostatnim czasie grupa Dot2Dot. Dotyczyło ono projektu badawczego związanego z wprowadzeniem przez nią na rynek nowych, proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Maszyna rozpocznie pracę w 1. kwartale przyszłego roku w jednej z drukarń Dot2Dot, zlokalizowanej w Gdańsku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rapida-106-8-lttl-z-modulem-do-foliowania-na-zimno-w-grupie-dot2dot,388685,artykul.html

Dot2Dot to grupa zrzeszająca trzy zakłady poligraficzne, działające pod mottem „Premium Packaging Group” i specjalizujące się w produkcji opakowań kartonowych. Znajdują się one w Gdańsku, Batorowie k. Poznania i Nowym Koniku k. Warszawy. Klientami grupy są największe międzynarodowe marki z różnych branż, przede wszystkim kosmetycznej i spożywczej, jak również dużej i średniej wielkości przedsiębiorstwa z wielu segmentów rynkowych. Realizowana tu produkcja w coraz większym stopniu trafia na rynki zagraniczne, głównie do krajów Unii Europejskiej.

W zakładzie w Gdańsku realizowany jest obecnie projekt badawczo-rozwojowy związany z wprowadzeniem na rynek proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie, jakie zostało przy tej okazji rozpisane, uwzględniało nową maszynę offsetową (niezbędną do realizacji projektu), wyposażoną m.in. w osiem zespołów drukujących, moduł do foliowania na zimno, dwie wieże lakierujące, różne systemy suszenia (konwencjonalny, UV i LED) oraz zawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe. Ze złożonych w odpowiedzi na nie ofert wybrana została ta przedstawiona przez firmę Koenig & Bauer, uwzględniająca model Rapida 106-8+LTTL.

Od wielu lat rozwiązania tego producenta stanowią podstawę parku sprzętowego zakładu w Batorowie k. Poznania, wchodzącego w skład grupy. Pracują tam obecnie trzy maszyny z serii Rapida – w formatach B0 i B1.

- Reprezentują one bardzo wysoki poziom wydajności i jakości, od lat stanowiąc bazę dla realizowanej tu produkcji. Cieszymy się, że to właśnie rozwiązanie z oferty Koenig & Bauer zostało uznane za najkorzystniejsze w wyniku przeprowadzonego postępowania. Maszyna Rapida 106-8+LTTL spełnia nasze wszystkie oczekiwania względem projektu badawczo-rozwojowego, jaki chcemy realizować w zakładzie w Gdańsku – mówi Andrzej Płatek, dyrektor operacyjny Dot2Dot.

Jak podkreśla kierownictwo grupy, wdrożone w związku z nowym projektem rozwiązania opakowaniowe będą unikalne nie tylko w skali Polski, ale i całego kontynentu. Maszyna Rapida 106-8+LTTL zostanie uruchomiona w gdańskim zakładzie w 1. kwartale 2021 roku. Po finalizacji projektu badawczego ma tu ruszyć produkcja nowej generacji produktów „eko”, dedykowanych opakowaniom premium.

- Będą one wizytówką naszej firmy – podkreśla Krzysztof Rosłaniec, prezes zarządu Dot2Dot. – Opakowania uszlachetnione i wysoko przetworzone oraz właśnie produkty „eko” przyciągają bowiem uwagę klientów. Najczęściej wybierają je oni w sposób emocjonalny, niejako „kupując oczami” w supermarketach, drogeriach czy na lotniskach. Już teraz w naszej ofercie znajdują się kompleksowe rozwiązania produktowe oraz szeroko rozumiana pomoc w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Podobne plany mamy w związku z realizowanym obecnie projektem, dedykowanym wspomnianym, proekologicznym opakowaniom.

- Nasz ambitny projekt zakłada stworzenie i wprowadzenie na rynek zupełnie nowych, unikalnych rozwiązań technologicznych w obszarze proekologicznych, biodegradowlanych opakowań na bazie kartonu – dodaje Krzysztof Rosłaniec. – Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach Programu Inteligentny Rozwój, a doprecyzowując – konkursu Narodowego Centrum Badań  i Rozwoju „Szybka Ścieżka”. Nowa maszyna stanowić będzie jeden z elementów linii pilotażowej, umożliwiając przeprowadzenie badań nad innowacyjnymi opakowaniami w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

- Maszyna Koenig & Bauer, jaka trafi do Gdańska to część strategicznego projektu – mówi Andrzej Płatek – którego efektem będzie m.in. podział realizowanego przez Dot2Dot asortymentu w ramach trzech drukarń wchodzących w skład grupy. Ich fuzja niesie za sobą coraz bardziej dostrzegalną specjalizację każdego z zakładów, w kontekście realizowanej w nich produkcji. Pracujemy używając wspólnego systemu zarządzania, dążymy też do unifikacji sprzętowej i materiałowej, przy czym każda z drukarń koncentruje się na nieco innym asortymencie.  Nasz projekt dotyczący produkcji proekologicznych opakowań na bazie kartonu w Gdańsku będzie pewnego rodzaju przełomem, dlatego tak ważnym była odpowiednia specyfikacja maszyny drukującej, niezbędnej do jego realizacji.

Jan Korenc, prezes Koenig & Bauer (CEE) podsumowuje:

- Z zapowiedzi kierownictwa Dot2Dot wynika, że zakład w Gdańsku ma być już wkrótce postrzegany przez klientów przez pryzmat proekologicznych, biodegradowalnych i odzyskiwalnych opakowań, jakie będą tu wytwarzane. Wychodzi ona tym samym naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, których świadomość w kontekście zagadnień takich jak zrównoważony rozwój, redukcja śladu węglowego, gospodarka o obiegu zamkniętym czy skuteczny recykling, jest coraz większa. Cieszymy się, że jako producent najwyższej klasy maszyn offsetowych, które w coraz większym stopniu oferują proekologiczne rozwiązania (np. suszenie LED czy systemy ograniczające ilość odpadów), możemy być partnerem w tym ambitnym przedsięwzięciu.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764