logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rapida 106-8-LTTL z modułem do foliowania na zimno w grupie Dot2Dot

  PR 07.10.2020, przeczytano 415 razy
ilustracja
Od lewej - Michał Drożdż (Koenig & Bauer), Andrzej Płatek, Krzysztof Rosłaniec (obaj Dot2Dot), Sven Strzelczyk, Jan Korenc (obaj Koenig & Bauer)

Oferta firmy Koenig & Bauer, uwzględniająca maszynę Rapida 106-8+LTTL, została wybrana w postępowaniu przetargowym, jakie rozpisała w ostatnim czasie grupa Dot2Dot. Dotyczyło ono projektu badawczego związanego z wprowadzeniem przez nią na rynek nowych, proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Maszyna rozpocznie pracę w 1. kwartale przyszłego roku w jednej z drukarń Dot2Dot, zlokalizowanej w Gdańsku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rapida-106-8-lttl-z-modulem-do-foliowania-na-zimno-w-grupie-dot2dot,388685,artykul.html

Dot2Dot to grupa zrzeszająca trzy zakłady poligraficzne, działające pod mottem „Premium Packaging Group” i specjalizujące się w produkcji opakowań kartonowych. Znajdują się one w Gdańsku, Batorowie k. Poznania i Nowym Koniku k. Warszawy. Klientami grupy są największe międzynarodowe marki z różnych branż, przede wszystkim kosmetycznej i spożywczej, jak również dużej i średniej wielkości przedsiębiorstwa z wielu segmentów rynkowych. Realizowana tu produkcja w coraz większym stopniu trafia na rynki zagraniczne, głównie do krajów Unii Europejskiej.

W zakładzie w Gdańsku realizowany jest obecnie projekt badawczo-rozwojowy związany z wprowadzeniem na rynek proekologicznych rozwiązań opakowaniowych. Przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności postępowanie, jakie zostało przy tej okazji rozpisane, uwzględniało nową maszynę offsetową (niezbędną do realizacji projektu), wyposażoną m.in. w osiem zespołów drukujących, moduł do foliowania na zimno, dwie wieże lakierujące, różne systemy suszenia (konwencjonalny, UV i LED) oraz zawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe. Ze złożonych w odpowiedzi na nie ofert wybrana została ta przedstawiona przez firmę Koenig & Bauer, uwzględniająca model Rapida 106-8+LTTL.

Od wielu lat rozwiązania tego producenta stanowią podstawę parku sprzętowego zakładu w Batorowie k. Poznania, wchodzącego w skład grupy. Pracują tam obecnie trzy maszyny z serii Rapida – w formatach B0 i B1.

- Reprezentują one bardzo wysoki poziom wydajności i jakości, od lat stanowiąc bazę dla realizowanej tu produkcji. Cieszymy się, że to właśnie rozwiązanie z oferty Koenig & Bauer zostało uznane za najkorzystniejsze w wyniku przeprowadzonego postępowania. Maszyna Rapida 106-8+LTTL spełnia nasze wszystkie oczekiwania względem projektu badawczo-rozwojowego, jaki chcemy realizować w zakładzie w Gdańsku – mówi Andrzej Płatek, dyrektor operacyjny Dot2Dot.

Jak podkreśla kierownictwo grupy, wdrożone w związku z nowym projektem rozwiązania opakowaniowe będą unikalne nie tylko w skali Polski, ale i całego kontynentu. Maszyna Rapida 106-8+LTTL zostanie uruchomiona w gdańskim zakładzie w 1. kwartale 2021 roku. Po finalizacji projektu badawczego ma tu ruszyć produkcja nowej generacji produktów „eko”, dedykowanych opakowaniom premium.

- Będą one wizytówką naszej firmy – podkreśla Krzysztof Rosłaniec, prezes zarządu Dot2Dot. – Opakowania uszlachetnione i wysoko przetworzone oraz właśnie produkty „eko” przyciągają bowiem uwagę klientów. Najczęściej wybierają je oni w sposób emocjonalny, niejako „kupując oczami” w supermarketach, drogeriach czy na lotniskach. Już teraz w naszej ofercie znajdują się kompleksowe rozwiązania produktowe oraz szeroko rozumiana pomoc w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Podobne plany mamy w związku z realizowanym obecnie projektem, dedykowanym wspomnianym, proekologicznym opakowaniom.

- Nasz ambitny projekt zakłada stworzenie i wprowadzenie na rynek zupełnie nowych, unikalnych rozwiązań technologicznych w obszarze proekologicznych, biodegradowlanych opakowań na bazie kartonu – dodaje Krzysztof Rosłaniec. – Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach Programu Inteligentny Rozwój, a doprecyzowując – konkursu Narodowego Centrum Badań  i Rozwoju „Szybka Ścieżka”. Nowa maszyna stanowić będzie jeden z elementów linii pilotażowej, umożliwiając przeprowadzenie badań nad innowacyjnymi opakowaniami w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

- Maszyna Koenig & Bauer, jaka trafi do Gdańska to część strategicznego projektu – mówi Andrzej Płatek – którego efektem będzie m.in. podział realizowanego przez Dot2Dot asortymentu w ramach trzech drukarń wchodzących w skład grupy. Ich fuzja niesie za sobą coraz bardziej dostrzegalną specjalizację każdego z zakładów, w kontekście realizowanej w nich produkcji. Pracujemy używając wspólnego systemu zarządzania, dążymy też do unifikacji sprzętowej i materiałowej, przy czym każda z drukarń koncentruje się na nieco innym asortymencie.  Nasz projekt dotyczący produkcji proekologicznych opakowań na bazie kartonu w Gdańsku będzie pewnego rodzaju przełomem, dlatego tak ważnym była odpowiednia specyfikacja maszyny drukującej, niezbędnej do jego realizacji.

Jan Korenc, prezes Koenig & Bauer (CEE) podsumowuje:

- Z zapowiedzi kierownictwa Dot2Dot wynika, że zakład w Gdańsku ma być już wkrótce postrzegany przez klientów przez pryzmat proekologicznych, biodegradowalnych i odzyskiwalnych opakowań, jakie będą tu wytwarzane. Wychodzi ona tym samym naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, których świadomość w kontekście zagadnień takich jak zrównoważony rozwój, redukcja śladu węglowego, gospodarka o obiegu zamkniętym czy skuteczny recykling, jest coraz większa. Cieszymy się, że jako producent najwyższej klasy maszyn offsetowych, które w coraz większym stopniu oferują proekologiczne rozwiązania (np. suszenie LED czy systemy ograniczające ilość odpadów), możemy być partnerem w tym ambitnym przedsięwzięciu.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego...
Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro V20100. Maszyna wykorzystywana jest głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP. Drukarnia...
Technologia RFID, innowacyjne etykiety i sklepy przyszłości oczami Mark Andy
Automatyczny sklep - bez personelu, typowej kasy samoobsługowej, ale za to z aplikacją na smartfona, dającą dostęp do około tysiąca produktów. Znajdują się w nim artykuły głównie spożywcze, ale także chemiczne i kosmetyki. Można tu też kupić wodę i inne napoje, słodycze, kawę, herbatę, zdrowe przekąski, dania gotowe, a także przechowywane w lodówkach...
Max Print z krajarką Baumannperfecta 92 i podnośnikiem stosu z oferty Avargraf
W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Oba dostarczyła firma Avargraf - jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim - która  od 1993 roku jest także...
Unfold your Potential: dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym
Jakich rozwiązań potrzebują drukarnie akcydensowe, aby być konkurencyjnymi i rentownymi na rynku? Które procesy i interfejsy oferują potencjał do wykorzystania i jak jeszcze lepiej wspierać pracowników drukarni? To pytania jakie zadawali sobie eksperci z firmy Heidelberg opracowując ostatnie innowacyjne rozwiązania. Odpowiedzi na te pytania mają podnieść...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764