logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rapida 106 X w Drukarni Gutenberg z Linz

  PR 12.08.2022, przeczytano 505 razy
ilustracja
13 października 2021 roku maszyna Rapida 106 X ustanowiła rekord w drukarni Gutenberg Nigdy wcześniej żadna maszyna w Austrii nie pracowała szybciej w trybie odwracania i z przekrawaczem z roli.

Drukarnia Gutenberg z Linz zainwestowała w przyszłość, kupując offsetową maszynę arkuszową Rapida 106 X. Tym samym firma nie tylko ustanowiła rekord, ale także znacznie zwiększyła wydajność produkcji własnej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rapida-106-x-w-drukarni-gutenberg-z-linz,396897,artykul.html

13 października 2021 roku nowa maszyna Rapida 106 X w drukarni Gutenberg po raz pierwszy osiągnęła maksymalną wydajność 20 000 arkuszy / h. "Nigdy wcześniej żadna offsetowa maszyna arkuszowa w Austrii nie pracowała szybciej w trybie odwracania. I to jeszcze z przekrawaczem z roli", mówi z dumą Dyrektor Zarządzający Markus Birnkas-Frick. Jednak rekordy są ulotne. Podstawowym celem inwestycji było zwiększenie wydajności w całym procesie produkcyjnym.

Do cenionych zalet ośmiokolorowej maszyny należy nie tylko jej wydajność. Z pomocą nowych funkcji - na przykład w zakresie logistyki płyt - możliwe jest również osiąganie krótszych czasów narządzania. Cała paleta systemów pomiarowych i kontrolnych sprawia, że proces produkcji staje się jeszcze bardziej niezawodny i stabilny. Płynną kontrolę jakości gwarantuje system QualiTronic ColorControl. "Samo to, co może osiągnąć ta maszyna jeśli chodzi o wydajność pracy, już jest godne uwagi" - podkreśla Birnkas-Frick.

Warto się przyjrzeć czasom przed zainstalowaniem nowej maszyny. Pięciokolorowa Rapida miała już swoje lata i została zdemontowana, natomiast ośmiokolorowa Rapida z 2012 roku pracowała z pełną wydajnością w systemie trzyzmianowym. "Chcieliśmy złagodzić tę sytuację" - wyjaśnia Dyrektor Zarządzający Birnkas-Frick. "Z drugiej strony, maszyna odegrała ważną rolę w umożliwieniu nam pozytywnego rozwoju z ekonomicznego punktu widzenia".

ilustracjastrzałka

Osiem zespołów drukujących, system odwracania dla produkcji 4 x 4, wieża lakierująca i przekrawacz: maszyna Rapida 106 X jest nowym centrum hali druku w przedsiębiorstwie z Linz.

Sukces: drukarnia byłaby w stanie zaoszczędzić całą zmianę przy zachowaniu tej samej wielkości produkcji. Zmieniły się także zadania przy maszynie: "Szybszy przepływ produkcji oznacza, że wykwalifikowani operatorzy maszyn nie są w żadnym wypadku zbędni - ale w przyszłości będą mieli do wykonania więcej zadań logistycznych wokół Rapidy 106 X. Będą musieli pracować bardziej intensywnie, aby zagwarantować, że właściwe materiały znajdują się we właściwym miejscu i we właściwym czasie”.

Dział sprzedaży to miejsce, gdzie spotyka się zwiększona efektywność i rozwój pracowników. Zespół został przeszkolony, aby nie sprzedawać wyłącznie na bazie ceny, ale również na bazie kwestii obejmujących indywidualne potrzeby klientów. "Sztuka sprzedaży polega na przekazaniu klientom, że jesteś nimi zainteresowany i że możesz im zaoferować coś, co z jednej strony zaspokaja ich specyficzne potrzeby, a z drugiej pokazuje, że pasujemy do siebie jako partnerzy" - wyjaśnia Markus Birnkas-Frick. Długotrwałe stosunki handlowe można znaleźć przede wszystkim w przemyśle, sztuce i kulturze oraz administracji publicznej. Ważnym filarem sprzedaży stała się w ostatnich latach także obecność w mediach społecznościowych.

Zupełnie nową usługą jest portal internetowy e-port. Jest to indywidualne rozwiązanie dla powtarzających się i w dużej mierze standardowych zleceń druku. Personalizowana treść i uproszczone procesy zamawiania umożliwiają klientom uzyskanie szybkich i profesjonalnych rozwiązań.

Źródło: Koenig & Bauer AG

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
Wyjątkowe spotkanie w LFP Industrial Solutions
Między 13, a 15 września w Centrum Demonstracyjnym firmy LFP Industrial Solutions we Wrocławiu odbył się pierwszy Open House. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z technologicznymi „must have” nowoczesnych drukarń.
Introzap na konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Introzap Sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel firmy Kolbus GmbH & Co. KG w Polsce – po debiucie w roli partnera poprzedniej edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” dołączyła w tym roku do grona jej współorganizatorów. Spotkanie zostało zorganizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz w dniach 8-9 września br. w hotelu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764